Bellazone

Częstochowa, ul. Kiedrzyńska 64
8,9 / 10  •  Bardzo dobra  •  59 opinii
  • Orthokine w leczeniu stawu barkowego od 750 zł
  • Orthokine w leczeniu stawu łokciowego od 750 zł
  • Orthokine w leczeniu schorzeń nadgarstka od 750 zł
  • Orthokine w leczeniu stawu biodrowego od 750 zł
  • Konsultacja ortopedycznazadzwoń

Lekarze wykonujący terapia Orthokine

Posiadamy w ofercie 1 specjalistów w 8 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 9 różnych placówkach. Usługa terapia orthokine jest najczęściej wykonywana przez ortopedy i lekarza wykonującego zabiegi medycyny estetycznej.

lek. Jarosław Rządkowski

chirurg ogólny, flebolog, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej

w Bellazone

10 / 10

Terapia Orthokine - informacje

Choroba zwyrodnieniowa stawów to najczęstsza choroba narządu ruchu, na którą cierpi 11% populacji po ukończeniu 64. roku życia. Medycyna proponuje różne sposoby leczenia bądź zahamowania rozwoju tej choroby. Jednym z tych sposobów jest terapia Orthokine stosowana od 1998 roku, w której do leczenia wykorzystuje się substancję przeciwzapalną białko - antagonista receptora IL-1 (substancja biologiczna zawarta we własnej krwi pacjenta). Krew pobierana z żyły ramiennej pacjenta, jest specjalnie preparowana, a następnie wstrzykuje się taką surowicę w celu wyleczenia zwyrodnienia lub stanu zapalnego stawu a także w przypadku bóli kręgosłupa (zwyrodnienie kręgosłupa, zapalenie korzeni nerwowych) czy przy urazach mięśni i ścięgien.

Gdzie w Polsce na terapię Orthokine

Terapię Orthokine w leczeniu m.in. choroby zwyrodnieniowej stawów przeprowadza dr Piotr Chomicki-Bindas, specjalista  ortopedii i traumatologii narządu ruchu od 2009 roku, przyjmujący pacjentów na terenie Krakowa. Swoje doświadczenie z zakresu ortopedii zdobywał w Klinice Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu i Ortopedii Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. Adama Grucy w Otwocku (lata 2007-2011) oraz przebywając na zagranicznym stypendium w 1999 roku w Klinice Ortopedii Université Catholique de Louvain w Belgii. Lekarz ten terapią Orthokine  leczy nie tylko chorobę zwyrodnieniową stawów ale także bóle kręgosłupa.

W leczeniu choroby zwyrodnieniowej, bóli stawów czy leczeniu przewlekłych stanów zapalnych stawów metodę Orthokine stosuje również w Katowicach dr Arkadiusz Wiatr, specjalista II stopnia z zakresu ortopedii oraz traumatologii. Swoje doświadczenie z tego zakresu zdobywał pracując w Szpitalu Zakonu oo. Bonifratrów w Katowicach oraz na specjalistycznych kursach i szkoleniach, np. w 2012 roku w Warszawie na Konferencji Naukowej Inżynierii Tkankowej pt. "Medycyna Regeneracyjna w leczeniu schorzeń narządu ruchu". Oprócz terapii Orthokine doktor Wiatr przeprowadza także terapie falą uderzeniową, zajmuje się mezenchymalnymi komórki macierzystymi czy krwiopochodnymi (płytkopochodnymi) czynnikami wzrostu w leczeniu ortopedycznym.

Na leczenie za pomocą metody Orthokine można także udać się do Sopotu do Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Kur-Ort Medical. Z innych terapii ortopedycznych przeprowadzane są tutaj także: terapia czynnikami wzrostu w leczeniu zmian zwyrodnieniowych i przeciążeniowych, terapia kwasem hialuronowym Durolane do leczenia stwau kolanowego i biodrowego czy ultradźwiękowy system leczenia złamań kości aparatem Exogen Ultrasound Bone Healing System.

Więcej na temat terapia Orthokine

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…