Leczenie łysienia niechirurgicznymi implantami włosów PHP Medical - bezpłatne konsultacje

Nadmierne wypadanie włosów jest problemem dotykającym coraz większą ilość osób. Leczenie tego stanu możliwe jest przy użyciu wielu technik, dostępnych już od końca XX. wieku, nadal jednak powstają kolejne, unowocześnione metody. Jedną z nich jest niechirurgiczny implant włosów PHP Medical: procedura, o której szczegółach będzie można usłyszeć pod koniec lutego 2016 roku, podczas bezpłatnych konsultacji w Klinice Dr Parda.

Data publikacji
Czas czytania
2 min.

Łysienie, zwłaszcza masywne, może poważnie utrudniać codzienne funkcjonowanie. Możliwe jest występowanie obniżonej samooceny, trudności w wykonywaniu obowiązków zawodowych oraz pogorszenie relacji społecznych. 

Część pacjentów zdaje sobie sprawę ze swojego problemu, jednak nie podejmują oni leczenia ze względu na strach, związany z ewentualnymi dolegliwościami bólowymi czy obawę przed leczeniem zabiegowym. Dla takich osób dobrym rozwiązaniem może być implant włosów PHP Medical: metoda uzupełnienia braku owłosienia, która jest bezbolesna i nieinwazyjna. Metoda ta została opracowana przez włoską spółkę Promoitalia. Jak mówi dr Lucia Peluso, twórczyni systemu, początki prac nad nim sięgają roku 2000. Dopracowywanie szczegółów techniki zajęło autorom około 12 lat.

Implanty włosowe PHP Medical - zastosowanie w leczeniu łysienia

Dzięki implantom PHP Medical możliwe jest uzupełnienie brakującego owłosienia bez przeprowadzenia zabiegu chirurgicznego. System skupia się na wykonaniu indywidualnie dobranej do kształtu głowy pacjenta swego rodzaju protezy. Mocowana jest ona na skórze głowy przy użyciu poliuretanowego żelu. Substancja ta jest bezpieczna dla ludzkiego organizmu, pozwala na swobodny dostęp tlenu do skóry oraz nie zaburza wzrostu włosów.

Przed wykonaniem implantu pacjent wybiera rodzaj włosów, które będzie zawierał implant. Panuje tutaj duża dowolność w zakresie ich koloru, długości (od 10 do 55 cm) oraz faktury (proste czy kręcone). Używane włosy są w pełni naturalne, pochodzą one z Europejskiego Banku Włosa. 

Pozornie może nasuwać się skojarzenie opisywanej metody z perukami. Implanty PHP Medical stanowią jednak zdecydowanie bardziej funkcjonalną opcję leczenia łysienia: posiadając je, pacjent może wieść czynny tryb życia (jak np. uprawianie sportów wyczynowych), oprócz tego możliwe jest również farbowanie włosów oraz wszelkie inne modyfikacje swojej fryzury, choćby takie, jak korzystanie z lokówki.

Grupę osób, u których szczególnie korzystne może się okazać zastosowanie systemu PHP Medical stanowią pacjenci z łysieniem:

  • androgenowym (częściowym lub całkowitym);
  • złośliwym;
  • plackowatym;
  • towarzyszącym chorobom nowotworowym.

Poza wymienionymi sytuacjami, również chorzy, u których przeciwwskazane jest wykonanie przeszczepu włosów mogą skorzystać z nieinwazyjnych, nieoperacyjnych implantów włosów.

Metoda znajduje zastosowanie u pacjentów obojga płci, w razie konieczności może być rozwiązaniem również dla dzieci z problemem wypadania włosów.

Ze względu na fakt, że implantowane struktury powstają w laboratoriach twórców metody, zlokalizowanych w Mediolanie, czas oczekiwania na ich wykonanie wynosi od czterech do sześciu tygodni. Przy odpowiedniej dbałości o protezę (comiesięczne kontrole w placówce leczniczej celem jej oczyszczenia oraz pielęgnacji skóry głowy), stanowi ona rozwiązanie na około 2-3 lata.

Osoby zainteresowane systemem PHP Medical oraz chcące uzyskać więcej informacji na jego temat mogą skorzystać z bezpłatnych konsultacji, w którym weźmie udział dr Peluso. Odbędą się one 23 i 24 lutego w Klinice Medycyny Estetycznej Dr Parda w Piasecznie koło Warszawy. Podczas nich, zaplanowane jest przeprowadzenie wywiadu z pacjentami cierpiącymi z powodu łysienia oraz ocena, czy dani chorzy kwalifikować się mogą do zastosowania u nich wspomnianego leczenia. W tych dniach, po ewentualnym podjęciu decyzji, możliwe będzie również przygotowanie wstępnego modelu protezy.

Opracowano na podstawie: phpsystem.eu

Inne przydatne linki


Dodaj pierwszy komentarz

Niechirurgiczne uzupełnianie włosów

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…