Podniesienie kącików ust nićmi PDO

Opadające kąciki ust to jedna z oznak zachodzących w organizmie procesów starzenia. Wiotczejąca skóra w okolicy ust nadaje smutnego wyglądu, dlatego osoby, których dotyczy ten problem, poszukują skutecznych sposobów jego rozwiązania. Jednym z nich jest podniesienie kącików ust nićmi liftingującymi.

Data aktualizacji
Czas czytania
1 min.

Lifting nićmi pozwala odmłodzić skórę bez użycia skalpela lub botoksu. Do wyboru jest wiele różnych rodzajów nici, m.in. PDO, Happy Lift, Spring Thread czy Aptos. Różnią się one od siebie zarówno materiałem, z którego zostały wykonane, jak również budową. Niektóre z nich są całkowicie gładkie, podczas gdy inne są dodatkowo uzupełnione w stożki bądź haczyki. 

Na czym polega lifting nićmi?

Nici liftingujące wprowadza się za pomocą bardzo cienkich igieł i, w zależności od obszaru i oczekiwanych wyników zabiegu, umiejscawia się je pod skórą, śródskórnie lub domięśniowo. Krótkie nici PDO idealnie nadają się do liftingu okolic oczu lub podniesienia kącików ust. W przeciwieństwie do botoksu nie unieruchamiają mięśni mimicznych twarzy, a jedynie je rozluźniają. Sprawia to, że zmarszczki wygładzają się, a napięta skóra wygląda młodo i świeżo. W przypadku liftingu okolic ust dodatkowo nabiera pogodnego wyglądu.

Podniesienie kącików ust nićmi

Zabieg podnoszenia kącików ust nićmi PDO trwa od 30 do 60 minut i jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Po procedurze może pojawić się lekka opuchlizna oraz zasinienie nakłutych miejsc, jednak objawy te ustępują w ciągu kilku dni. Co ważne, pacjent może niemal od razu wrócić do normalnego trybu życia, powinien jednak z początku maksymalnie ograniczyć ruchy mimiczne. Nici wchłaniają się w okresie 7-8 miesięcy, zwiększając jednocześnie produkcję kolagenu. To sprawia, że skóra wygładza się i napina. Efekty utrzymują się przez około 2 lata.

Podnoszenie kącików ust - cena

Za lifting kącików ust nićmi trzeba zapłacić od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Średnia cena zabiegu z użyciem nici PDO Barb to 1150 zł.

Źródła:

Inne przydatne linki


Dodaj pierwszy komentarz

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę