Sculptra - usuwanie zmarszczek kwasem polimlekowym

W dobie pogoni za młodością i braku akceptacji dla zmarszczek, coraz większym zainteresowaniem cieszą się mniej lub bardziej inwazyjne zabiegi rewitalizujące skórę. Jest ich wiele, począwszy od odżywczej mezoterapii, a skończywszy na chirurgicznym liftingu. Jednym z nich jest zabieg Sculptra, polegający na serii wstrzyknięć zawiesiny mikrocząsteczek kwasu L-polimlekowego podskórnie lub w głębokie warstwy skóry właściwej. W ten sposób pobudza się organizm do samodzielnej produkcji kolagenu.

Data aktualizacji
Czas czytania
1 min.

Preparaty z kwasem mlekowym pomagają pacjentom odzyskać młody wygląd i nadać skórze świeżość w naturalny sposób – bez efektu maski. Ich działanie polega na stymulacji fibroblastów do produkcji kolagenu, którego ilość zmniejsza się z wiekiem i pogarsza się jego jakość, powodując wiotkość skóry i powstawanie zmarszczek. Mała inwazyjność w połączeniu ze skutecznością zabiegu pozwalają określać go bezoperacyjnym liftingiem. Do przeprowadzenia procedury wystarczy zastosowanie znieczulenia miejscowego, niepotrzebna jest hospitalizacja ani długi okres rekonwalescencji.

Na czym polega zabieg Sculptra?

Zabieg z zastosowaniem preparatu polega na wstrzyknięciu go podskórnie lub w głębokie warstwy skóry właściwej, w zależności od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Preparat Sculptra jest produktem całkowicie biokompatybilnym z ludzkim organizmem, co przekłada się na bezpieczeństwo. Przy iniekcjach wykorzystuje się zawiesinę mikrocząsteczek kwasu L-polimlekowego w sterylnej wodzie. Mieszanka subtelnie, ale bardzo skutecznie pobudza skórę do regeneracji. Typowe miejsca wprowadzenia preparatu to: skronie, policzki, łuki jarzmowe, okolice kąta żuchwy. Dzięki zastosowaniu zawiesiny w tak wielu miejscach podczas jednej wizyty uzyskuje się efekt kompleksowego wypełnienia zmarszczek i ubytków tkanek.

Lekarze zalecają zabieg Sculptra szczególnie osobom o cienkiej skórze i szczupłej twarzy – u nich zmiany zanikowe związane ze stopniową utratą kolagenu są bardziej widoczne. Działanie preparatu wymaga czasu, co sprawia, że zmiana w wyglądzie skóry zachodzi stopniowo. Z tego powodu zabieg jest chętnie wybierany przez mężczyzn, którym zależy na odmłodzeniu w sposób skuteczny, ale dyskretny.

Pierwsze efekty są widoczne po ok. 6 tygodniach od zabiegu i mogą się utrzymywać nawet 2 lata. Specjaliści zalecają poddanie się serii 2-3 zabiegów dla osiągnięcia najlepszych wyników. Ewentualne działania niepożądane, jakie mogą wystąpić po zabiegu (ból i zaczerwienienie w miejscach wkłucia, lekki obrzęk czy niewielkie krwawienie), ustępują zazwyczaj w ciągu kilku dni.

Dodaj pierwszy komentarz

Modelowanie twarzy, wypełnienia zmarszczek preparatem Sculptra

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…