Wybielanie zębów lampą ZOOM Advanced Power

Białe, lśniące zęby to nasza wizytówka. Świadczą o zdrowiu, dbaniu o siebie, poprawiają samoocenę i postrzeganie przez innych ludzi. Stąd też bierze się stale rosnąca popularność zabiegów tego typu. Wśród wielu dostępnych metod najlepsze efekty przynoszą profesjonalne zabiegi laserowe przeprowadzane z gabinetach stomatologicznych – jedną z najefektywniejszych technologii jest Zoom Advanced Power.

Data publikacji
Czas czytania
3 min.

Laserowe wybielania zębów jest procedurą wykorzystującą system specjalnych lamp, emitujących tzw. zimne światło o odpowiedniej długości fali, które aktywuje nakładany na zęby środek wybielający na bazie stężonego nadtlenku wodoru (H2O2). Efekty zabiegu widoczne są juz po pierwszej wizycie, która zwykle trwa ok. 45-60 minut. Metoda jest droższa niż popularne wybielanie nakładkowe, ale zapewnia znacznie szybszy efekt i możliwość usunięcia prawie wszystkich typów przebarwień.

Nowoczesne systemy laserowe zapewniają szybki i skuteczny efekt wybielenia o co najmniej kilka stopni. Według dr Mervyn Druian z London Tooth-Whitening Centre, dzięki laserom można rozjaśnić szkliwo nawet o 11 odcieni.

Laserowe wybielanie zębów zalecane jest do usunięcia osadów obecnych na zębach od ich wyrżnięcia, a także pojawiających się z wiekiem oraz przebarwień będących następstwem określonej diety (kawa, wino, napoje gazowane) i palenia tytoniu.

Przed zabiegiem zęby muszą zostać dokładnie oczyszczone z płytki nazębnej i kamienia a ubytki uzupełnione. Sama procedura wybielania przebiega w kilku etapach:

  • najpierw stomatolog aplikuje pacjentowi środek ochraniajacy dziąsła, który utwardzany jest za pomocą lampy UV.
  • na przygotowane w ten sposób zęby nakładany jest specjalny żel wybielający, aktywowany aktywowany następnie poprzez 15-minutowe sesje naświetlania lampami
  • dla lepszej skuteczności procedura powtarzana jest trzykrotnie podczas jednej, trwającej łącznie ok. 60 minut wizyty a efekty wybielania widoczne są zaraz po jej zakończeniu.

Po zabiegu zęby stają się bardziej chłonne na substancje barwiące, dlatego też przez następne 2-3 doby konieczne jest stosowanie tzw. białej diety, czyli rezygnacja z kawy, mocnej herbaty, wina i innych produktów mogących zabarwić zęby i zniweczyć jego efekty. Trwałość wybielania utrzymuje sie ok. 2 lat i w dużym stopniu zależy od trybu życia pacjenta. Rzucenie palenia, regularne wizyty u stomatologa w celu usunięcia osadów nazębnych i odpowiednia dieta sprawią, że białym uśmiechem będzie można cieszyć się znacznie dłużej.

 Liczne badania kliniczne dowodzą, że wybielanie zębów przy użyciu nadtlenku wodoru wspomaganego światłem jest w pełni bezpieczne dla zębów i dziąseł, jeżeli tylko jest prowadzone pod kontrolą stomatologa. Przez wielu lekarzy wybielanie postrzegane jest jako najbardziej bezpieczny kosmetyczny zabieg dentystyczny dostępny w dzisiejszych czasach. Należy jednak pamiętać, że tak jak w przypadku wszystkich innych systemów wybielających zabieg ten nie jest zalecany dla dzieci poniżej 16 roku życia oraz kobiet w ciąży i karmiących.

Technologia Zoom Advanced Power

Lampa Zoom Advanced Power

Zoom Advanced Power jest trzecią generacją gabinetowego systemu wybielania zębów amerykańskiej firmy Discus Inc. - światowego lidera w dziedzinie stomatologii estetycznej, stosowanego obecnie w prawie 90 krajach świata. Łączy w sobie zalety lampy Zoom! (skuteczność) oraz Zoom 2 ACP (bardzo niska nadwrażliwość).

Od konkurencyjnych rozwiązań odróżnia go opatentowana technologia Photo Fenton, polegająca na połączeniu działania nadtlenku wodoru jako środka wybielajacego oraz tlenku żelaza jako fotoaktywatora. W wyniku reakcji między obiema substancjami powstają wolne rodniki, które są związkami odpowiedzialnymi za skuteczne usuwanie przebarwień. Światło wytwarzane przez lampę Zoom Advanced Power wchodzi w reakcję z utlenionymi jonami żelaza (Fe3+) wykorzystując ich zdolność powrotu do formy nieutlenionej. Cykliczne odnawianie żelaza (powrót do formy nieutlenionej) sprawia, że przez cały czas trwania zabiegu produkuje ono związki usuwające przebarwienia, co znacznie poprawia efektywność całej procedury wybielania.

Zoom Advanced Power – ile to kosztuje?

Kliniki w Krakowie wyceniają zabieg wybielania zębów systemem Zoom Advanced Power na 1000 zł.

W warszawskich placówkaCH zapłacimy 1200 zł lub 1350 zł w połączeniu z wybielaniem nakładkowym żelem Nite-White (bardzo mocny efekt).

Inne przydatne linki


Dodaj pierwszy komentarz

Wybielanie zębów lampą - jednowizytowe

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…