Wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem

Zmarszczki na twarzy pojawiają się w wyniku naturalnego procesu starzenia się skóry. Utrata jędrności i elastyczności skóry oraz zaniki objętości tkanek twarzy powodują powstawanie zmarszczek i fałdów. Spośród wielu sposobów walki z tymi objawami wypełnianie zmarszczek własnym tłuszczem wyróżnia się bezpieczeństwem i skutecznością.

Data publikacji
Czas czytania
2 min.

Zmarszczki pojawiają się już po trzydziestym roku życia, ale tempo starzenia się skóry jest indywidualne. Problem ten dotyczy zarówno mężczyzn jak i kobiet. Niewłaściwa pielęgnacja skóry, częste przebywanie na słońcu przyspieszają proces degradacji kolagenu i starzenia się skóry.

Jest wiele sposobów na usunięcie zmarszczek i odmłodzenie skóry. Wykorzystanie tkanki tłuszczowej wyróżnia się na tle innych zabiegów medycyny estetycznej. Przeszczep autologiczny, czyli własnej tkanki, jest bezpieczny. Nie wywołuje reakcji alergicznej i jest przyjazny dla organizmu. Przeszczepione komórki tłuszczowe gwarantują znacznie dłuższy korzystny efekt kosmetyczny niż użycie innych syntetycznych preparatów. Wzbogacenie graftu komórkami macierzystymi jeszcze bardziej przedłuża trwałość korekcji wyglądu. Poza poprawą wyglądu przeszczepiony tłuszcz poprawia kondycję, koloryt i strukturę skóry w miejscu poddanym zabiegowi i poprzez stymulację procesów regeneracyjnych działa odmładzająco.

Wypełnianie zmarszczek tkanką tłuszczową jest prostym zabiegiem. W pierwszym etapie pobiera się tłuszcz z okolicy brzucha lub ud, czyli z miejsc, gdzie jest go pod dostatkiem. Do wypełnienia zmarszczek wystarczy 10 ml przygotowanego preparatu. Następnie tłuszcz podaje się kaniulą wzdłuż linii zmarszczek. Po podaniu wykonuje się modelowanie twarzy za pomocą delikatnego masażu. Lipofilling jest skuteczny nie tylko w przypadku głębokich bruzd takich jak fałdy nosowo-wargowe, lwia bruzda, ale można go stosować przy znacznie płytszych zmarszczkach, takich jak zmarszczki mimiczne. Wtedy zamiast kaniuli wykorzystuje się znacznie cieńsze ostre igły (metoda SNIF). Zabiegi wykonywane u młodszych pacjentów mają tą zaletę, że potrzebna jest mniejsza ilość przeszczepu, a efekt stymulacji procesów odnowy opóźnia procesy starzenia i twarz znacznie dłużej wygląda młodo.

Efekty wygładzenia skóry po lipotransferze utrzymują się przez kilka lat. Zabieg można powtarzać i łączyć z innymi procedurami medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest bezbolesny. Pojawiające się po zabiegu opuchnięcia i zasinienia skóry ustępują samoistnie w ciągu kilku dni. Zabieg nie pozostawia blizn.

Wypełnianie zmarszczek za pomocą własnej tkanki tłuszczowej oferowane jest przez wiele ośrodków. W Klinice Wójcicki Bella Estetica we Wrocławiu lipotransfer wypełniający fałdy nosowo-wargowe kosztuje 2,5 tysiąca złotych. W AG Klinik dostępny jest zabieg mikroprzeszczepu tłuszczu metodą SNIF. Jego cena zależy od rozległości zabiegu i rozpoczyna się od 2,5 tysiąca złotych. Doktor Irvin Wiesman, który posiada swój gabinet chirurgii plastycznej w Chicago wycenia zabieg wypełnienia bruzd nosowo-wargowych na 1500 dolarów.

Inne przydatne linki


Komentarze (0)

Komentarze (0)

Wypełnianie zmarszczek na twarzy własnym tłuszczem

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę
lub zadzwoń po bezpłatną pomoc w wyborze specjalisty: 22 417 40 79

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…