Zagęszczanie włosów u kobiet metodą mikropigmentacji

Uważa się, że włosy to jeden z atrybutów kobiecości. Nic dziwnego, że na rynku dostępnych jest wiele kosmetyków do ich pielęgnacji, a zabiegi zagęszczenia włosów stają coraz bardziej popularne. Jedną z dostępnych metod jest mikropigmentacja, która jest przeznaczona zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

Data aktualizacji
Czas czytania
1 min.

Historia mikropigmentacji sięga już starożytnych czasów i ma swoje korzenie w Egipcie, Rzymie, dalekiej Japonii oraz Chinach. Jest ona ściśle związana z tatuażem, który już w tamtych czasach odgrywał niezwykle istotną rolę w zdobieniu ciała. W miarę upływu czasu mikropigmentacja się rozwijała, a wstrzykiwanie pigmentów pod skórę znalazło swoje zastosowanie w zabiegach kosmetycznych, jak np. makijaż permanentny. Mikropigmentacja włosów została wprowadzona przez izraelską firmę NPM producenta urządzeń do makijażu permanentnego. To wydarzenie przez wielu jest uważane za jedną z ważnych rewolucji w branży medycznej.

Przyczyny nadmiernego wypadania włosów

Problem wypadania włosów oraz łysienia nie dotyczy jedynie dorosłych kobiet. Przyczyn tej dolegliwości jest bardzo dużo i niekiedy mogą się one na siebie nakładać. Do najczęstszych przyczyn wypadania włosów należą:

  • nadmierny i długotrwały stres
  • szybki spadek wagi
  • niedoczynność tarczycy
  • choroby wątroby i jelit
  • niedostateczny poziom żelaza
  • menopauza
  • leki antykoncepcyjne oraz niektóre przeciwbólowe czy przeciwdepresyjne
  • ciąża
  • uwarunkowania genetyczne
Najczęściej u kobiet można zaobserwować przerzedzanie się włosów w okolicy przedziałku i z przodu głowy. Bardzo często łysienie dotyka kobiety po 50.roku życia, w okresie klimakterium, kiedy to następuje trwałe zaprzestanie cyklu menstruacyjnego u kobiet. Powodem wypadania włosów w tym czasie jest spadek poziomu estrogenów, a mieszki włosowe zaczynają produkować coraz mniej pigmentu.

Mikropigmentacja - nowoczesny zabieg dla kobiet

Metoda mikropigmentacji włosów polega na podawaniu pod naskórek przy pomocy specjalnych igieł naturalnych pigmentów. Wstrzykiwane kolory stymulują mieszki włosowe, co pozwala na ich naturalne odtworzenie. Pigmenty zostają dopasowane do koloru włosów pacjenta oraz jego karnacji. Jest to możliwe dzięki wcześniej przeprowadzonemu testowi. Osoba poddają się zabiegowi sama decyduje o gęstości i kształcie linii włosów. Obecnie metoda ta jest uważana za najskuteczniejszą w walce z przerzedzaniem się włosów. Zabieg został stworzony w celu tuszowania łysiny, jak również ukrycia blizn i znamion. Czas jego trwania to od 1 do 3 godzin i obejmuje jedną, dwie lub trzy sesji. W niektórych przypadkach efekty widać już przy pierwszym wykonanym zabiegu.

Źródła:


Więcej na temat: mikropigmentacja - zagęszczenie naturalnych włosów

Inne przydatne linki

Dodaj pierwszy komentarz