Lekarze wykonujący implanty zygomatyczne

Posiadamy w ofercie 1 specjalistów w 1 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 1 różnych placówkach. Usługa implanty zygomatyczne jest najczęściej wykonywana przez stomatologa.

lek. dent. Aleksandra Kuziel

stomatolog

w SkyMed

Implanty zygomatyczne - informacje

Gabinet zabiegowy w SkyMed Gabinet zabiegowy w SkyMed

Dotychczas zabiegi implantologiczne, przeprowadzane u osób z rozległymi zanikami kości, wiązały się ze skomplikowanymi procedurami chirurgicznymi (kości własnej z talerza biodrowego, bródki, gałęzi żuchwy), które jednak nie dawały całkowitej pewności wystąpienia osteointegracji. Dziś żmudne i ryzykowne przeszczepy mogą zastąpić implanty zygomatyczne – długie (30 do 52,5 mm) wszczepy, wprowadzane w odcinkach bocznych w okolicę łuku jarzmowego szczęki. Umożliwiają one wykonanie uzupełnień protetycznych bez konieczności stosowania skomplikowanych zabiegów chirurgicznej odbudowy kości.

Doświadczeni polscy implantolodzy

Implanty zygomatyczne są stosunkowo nowym rozwiązaniem implantologicznym, które jednak zdobywa wśród pacjentów coraz większą popularność. Dlatego stopniowo zwiększa się liczba placówek, które w swojej ofercie mają tego typu zabiegi. Jedną z nich jest Gabinet Stomatologiczny Katarzyna Gołkiewicz w Lublinie, który swoim pacjentom oferuje implanty zygomatyczne firmy Nobel Biocare. Zabiegi przeprowadza lek. stom. Katarzyna Gołkiewicz – absolwentka Instytutu Stomatologii Akademii Medycznej w Lublinie oraz stomatolog z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Dr Gołkiewicz systematycznmie poszerza swoje kwalifikacje zawodowe poprzez uczestnictwo w licznych kursach i szkoleniach, organizowanych zarówno w kraju, jak i za granicą (Szwecja, Szwajcaria, Wielka Brytania).

Kolejnym doskonałym specjalistą, który swoim pacjentom oferuje zabiegi wszczepienia implantów zygomatycznych jest lek. stom. Radosław Witkowski – implantolog i specjalista chirurgii szczękowo-twarzowej. Dr Witkowski brał udział w licznych szkoleniach z zakresu implantologii, m.in. w Portugalii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Szwajcarii, Austrii i Niemczech, odbył też  praktyczne i teoretyczne szkolenia w systemach implantologicznych Branemark, Replace, Frialit, Ankylos, Straumann, Camlog, 3i oraz Alpha Bio. Jest członkiem licznych prestiżowych stowarzyszeń naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Jamy Ustnej i Szczękowo-Twarzowej oraz Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Czaszkowo-Szczękowo-Twarzowej. Pacjentów przyjmuje w Studio Stomatologii Estetycznej SE+ w Krakowie.

Nowoczesne implanty w polskich klinikach

Gabinet zabiegowy w SkyMed Gabinet zabiegowy w SkyMed

Implanty zygomatyczne ma w swojej ofercie także KCM Clinic w Jeleniej Górze – nowoczesna placówka, funkcjonująca na rynku usług medycznych od 2006 roku. Zabiegi z zakresu chirurgii szczękowej i implantologii wykonuje lek. stom. Karol Borkowski – doświadczony stomatolog, absolwent Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego Akademii Medycznej we Wrocławiu. Dr Borkowski przyjmuje także pacjentów w NZOZ Specjalistyczne Centrum Stomatologiczne Dens we Wrocławiu.

Pacjenci, pragnący odzyskać piękny uśmiech w oparciu o implanty zygomatyczne mogą udać się także do gabinetów Kordent, mieszczących się w Warszawie oraz Zielonce. Gabinety wyposażone są w nowoczesny sprzęt stomatologiczny (aparat RTG Kodak 2200, lupy tytanowe, radiowizjografia Kodak 6100), a zabiegi z zakresu implantologii przeprowadza lek. stom. Jarosław Marciniak.

Kolejną placówką, która oferuje pacjentom implanty zygomatyczne jest Centrum Implantologii Stomatologicznej w Gdańsku-Żabiance. Specjalistą w zakresie implantologii w placówce jest lek. stom. Wiesław Frankowski – doświadczony stomatolog, który swoją wiedzę poszerza podczas uczestnictwa w licznych międzynarodowych kursach i szkoleniach z zakresu implantologii, organizowanych m.in. w Los Angeles, Goeteborgu, Bostonie i Wiedniu.

Implanty zygomatyczne w swojej praktyce stosuje również dr n. med. Paweł Aleksandrowicz. Dr Aleksandrowicz u osób z rozległymi zanikami kości wykonuje zabiegi implantologiczne z zastosowaniem systemu Branemark System Zygoma. Pacjentów przyjmuje w Centrum Medycznym Stomatologia Implantologia w Lublinie.

Więcej na temat implanty zygomatyczne

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…