Nici biowchłanialne jako metoda korekcji opadających powiek

Za jedną z zalet medycyny estetycznej z pewnością można uznać to, że część zabiegów oferowanych przez specjalistów tej dziedziny jest praktycznie bezinwazyjna, a ich efekty widoczne są od razu. Do tego rodzaj procedur zaliczyć można zabiegi z zastosowaniem nici biowchłanialnych, które mogą być użyte m.in. do korekty opadających powiek.

Autor
Data publikacji
Czas czytania
2 min.

Tak jak pacjenci są w stanie zmniejszać ryzyko wystąpienia u siebie pewnych chorób (np. nadciśnienia przez unikanie palenia tytoniu czy otyłości poprzez odpowiednią dietę), tak pewnym zjawiskom zapobiec się nie da. Mowa w tym wypadku o zmianach związanych z upływającym czasem, które - pozostawione same sobie - prędzej czy później wystąpią u każdego człowieka. 

wybierz miasto, w którym chcesz wykonać zabieg
Sprawdź ofertę »

Jedną ze zmian związanych z procesami starzenia się jest opadanie powiek. Problem ten może rozwiązać poprzez przebycie ich operacyjnego podniesienia, jednak nie wszyscy pacjenci są skłonni poddawać się działaniu skalpela. Dla takich osób proponowanym rozwiązaniem mogą być nici biowchłanialne.

Na czym polega korekcja opadających powiek przy pomocy nici biowchłanialnych?

Nici biowchłanialne nie stanowią medycznej nowości. Używane są one w chirurgii, m.in. przy zamykaniu ran szwami śródskórnymi w przypadku chęci uzyskania jak najlepszego efektu kosmetycznego. W medycynie estetycznej odgrywają one rolę w zabiegach liftingujących, m.in. w podnoszeniu powiek.

Wspominane struktury stworzone są z polidioksanonu (PDO). Umieszczone w tkankach pacjenta nici (w zależności od potrzeby w obrębie skóry, tkanki podskórnej czy pośród mięśni) ulegają stopniowemu rozkładowi - zajmuje to od około 180 do 240 dni. Czy to oznacza, że po tym okresie efekt zabiegu zanika? Otóż nie, a wynika to z mechanizmów, które zachodzą po wprowadzeniu nici do ciała.

Efekty korekty opadających powiek przy pomocy nici biowchłanialnych widoczne są od razu po zabiegu. Nie jest to jednak rezultat ostateczny - takowy pojawia się na skutek procesów, zachodzących w tkankach, otaczających nić. Następuje wzmożenie produkcji włókien kolagenowych, elastyny oraz kwasu hialuronowego, czyli elementów, które odpowiadają za jędrność i elastyczność skóry.

Wprowadzenie nici biowchłanialnych jest procedurą małoinwazyjną i zajmuje około 30 do 50 minut. Pacjent znajduje się w tym czasie zazwyczaj pod wpływem znieczulenia miejscowego. Nić umieszcza się przy pomocy igły lub cienkiej kaniuli, w związku z czym po zabiegu nie pozostają u pacjenta żadne blizny. Bezpośrednio po procedurze możliwy jest powrót do domu. Wystąpić mogą trwające kilka dni zaczerwienienie skóry oraz zasiniaczenia - jeżeli ich obecność nie wpływa znacząco na funkcjonowanie pacjenta, powrót do codziennych obowiązków jest możliwy w zasadzie tego samego dnia. Wymienione utrzymują się maksymalnie przez kilka dni, po czym samoistnie ustępują.

Rezultaty podniesienia powiek przy pomocy nici biowchłanialnych utrzymują się przez około dwa lata. W razie potrzeby i chęci pacjenta procedurę można powtarzać. Koszt pakietu dziesięciu nici PDO w Świebodzicach wynosi 1 500 złotych, z kolei w Warszawie cena korekty opadających powiek przy pomocy nici wynosi około 800 złotych.

Plastyka powiek nićmi Aptos
- kliniki w
Sprawdź ofertę »

Źródła: www.elements.org.uk; www.yourplasticsurgeryguide.com

Dodaj komentarz

Asymetria powiek - kiedy potrzebna jest operacja?

Asymetria powiek - kiedy potrzebna jest operacja?

Choć często na pierwszy rzut oka tego nie widać, żadna twarz nie jest idealnie symetryczna. U niektórych osób różnice są zauważalne bardziej, a u innych mniej i nie ma w tym niczego nienaturalnego. Czasami jednak asymetria jest na tyle duża,...