Pokaż więcej wyników

Lekarze wykonujący USG tarczycy

Posiadamy w ofercie 5 specjalistów w 48 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 127 różnych placówkach.

lek. Miłosz Bieniek

lekarz radiolog, diagnosta obrazowy

w Stadmedica Centrum Medyczne

dr n. med. Piotr Zdunek

radiodiagnosta

w Klinika Galena

lek. Maciej Kowalewski

chirurg ogólny, radiolog

w Centrum Medyczne Skopia

lek. Norbert Grel

diagnosta obrazowy

w CM Terpiłowski Radom

lek. Adam Gutowski

diagnosta obrazowy

w City Clinic

USG tarczycy - informacje

Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North Sprzęt medyczny w Centrum Medyczne Alfamedica Silesia North

USG tarczycy jest najczęściej wykonywanym badaniem obrazowym tego gruczołu. Badanie ultrasonograficzne gruczołu tarczowego pozwala na ocenę samego gruczołu, jak i struktur do niego przylegających. Wśród wskazań do jego wykonania wymienia się m.in. powiększenie węzłów chłonnych, zaburzenia gospodarki hormonalnej, bolesność ślinianek oraz powiększenie obwodu szyi. Badanie nie wymaga żadnego przygotowania.

Badanie ultrasonograficzne tarczycy w Polsce

Badanie USG gruczołu tarczowego w Gdańsku wykonać może lek. med. Piotr Wiśniewski, specjalista endokrynolog. Doświadczenie zdobywał w Klinice Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Posiada certyfikat uczestnictwa w kursie z zakresu podstaw ultrasonografii narządów jamy brzusznej, sutka i tarczycy, jest też stałym uczestnikiem Zjazdów Polskiego Towarzystwa Endokrynologicznego. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób tarczycy. Badanie ultrasonograficzne gruczołu tarczowego przeprowadza przy wykorzystaniu nowoczesnego aparatu Toshiba Aplio 300.

W Sosnowcu USG tarczy jest możliwe do przeprowadzenia w Centrum Diagnostyki Obrazowej SCANiX. W placówce świadczona jest cała gama usług z zakresu diagnostyki obrazowej (USG, RTG, Tomografia Komputerowa, Rezonans Magnetyczny). Pracownia USG ośrodka wyposażona jest w ultrasonograf ProSound Alpha 6, japońskiej firmy ALOKA (jest to kompaktowy, cyfrowy kliniczny aparat stworzony w oparciu o nowatorską technologię Ultime Compounding Technologies) oraz ultrasonograf GE Logiqu S8 (urządzenie posiada m.in. niezwykle skuteczne głowice z serii E, które gwarantują poprawę czułości, penetracji oraz rozdzielczości przestrzennej i jednorodności oraz narzędzie CrossXBeam do łączenia widoków przestrzennych umożliwiające łączenie w czasie rzeczywistym kilka obrazów pozyskanych pod różnymi kątami). W pracowni Centrum, oprócz USG tarczycy, wykonać można również USG tarczycy z użyciem Dopplera. Jej oferta obejmuje także m.in. USG dołów pachowych i podkolanowych, szyi, jam opłucnych oraz jamy brzusznej.

W Białymstoku diagnostykę USG tarczycy w swojej ofercie ma Centrum Leczenia Chorób Kostno-Stawowych i Kręgosłupa. Placówka wyposażona jest w najnowszej generacji aparat do wykonywania badań ultrasonograficznych Toshiba Aplio MX. Posiada on m.in. funkcję obrazowania 3D/4D, umożliwiającą uzyskanie wysokiej rozdzielczości wirtualnej rekonstrukcji w formach zbliżonych do tomografii komputerowej i rezonansu magnetycznego, oraz funkcję ApliPure, która zwiększa klarowność obrazu oraz definicję szczegółów w czasie rzeczywistym). W Centrum wykonać można także m.in. USG jamy brzusznej, gruczołu krokowego i piersi, a także USG rzezciemiączkowe oraz USG stawów.

Cena diagnostyki USG gruczołu tarczowego w Polsce i za granicą

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

W Polsce za badanie ultrasonograficzne tarczycy zapłacić trzeba około 80 złotych. Za granicą cena takiego badania jest znacznie wyższa. W Polskiej Prywatnej Przychodni Lekarskiej w Londynie wynosi ona 60 funtów brytyjskich, czyli około 320 złotych.