dr hab. n. med. Adam Durczyński

chirurg ogólny, transplantolog, chirurg onkolog

 • Konsultacja chirurgiczna150 zł
 • Konsultacja w zakresie chirurgii onkologicznej150 zł
 • Konsultacja chirurgiczna online120 zł
 • Konsultacja w zakresie chirurgii onkologicznej online120 zł
 • Pokaż więcej (14)

lek. Marek Klar

chirurg ogólny, chirurg onkolog

 • Konsultacja chirurgiczna100 zł
 • Konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej100 zł
 • Konsultacja z chirurgiem naczyniowym100 zł
 • Konsultacja proktologiczna100 zł
 • Konsultacja w zakresie medycyny estetycznej100 zł
 • Pokaż więcej (67)
Pokaż więcej wyników

Chirurdzy onkolodzy - informacje

Autor:

Chirurg onkolog jest lekarzem, specjalizującym się w chorobach nowotworowych. Przeprowadza on zabiegi oraz operacje u osób, u których zdiagnozowano guza, kwalifikującego się do usunięcia. W ramach swojej praktyki zawodowej udziela również konsultacji chorym oraz sprawdza, czy mogą oni zostać poddani operacji. Jego zadaniem jest także edukacja poprzez udzielanie szczegółowych informacji na temat danej zmiany nowotworowej swoim pacjentom oraz najbliższym członkom ich rodzin. 

Gdzie w Polsce można odwiedzić chirurga onkologa?

W Legnicy leczenie chirurgiczne nowotworów przeprowadza dr n. med. Andrzej Hap. Doktor jest absolwentem Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Specjalizację z chirurgii onkologicznej uzyskał w 2013 roku. Ze względu na swoje zainteresowanie proktologią, zajmuje się przede wszystkim operowaniem zmian nowotworowych jelita grubego oraz odbytnicy, jednak przeprowadza również operacje raka piersi, nerek czy zabiegi usuwania onkologicznych zmian skórnych. W 2007 roku drukiem ukazała się jego praca pod tytułem: „Wczesna diagnostyka raka płuc”.

Konsultacje i leczenie z zakresu chirurgii onkologicznej można odbyć w gliwickim oddziale Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie. Placówka ta za zintegrowany system wysokospecjalistycznej trójwymiarowej radioterapii konformalnej nowotworów została wyróżniona Polskim Godłem Promocyjnym „Teraz Polska”. Specjaliści z tego ośrodka wykonują między innymi operacje zmian nowotworowych gruczołów ślinowych, tarczycy, przełyku czy kości. Przy leczeniu odmian raka przewodu pokarmowego stosują techniki laparoskopowe bądź małoinwazyjną metodę TEM (chirurgia endoskopowa przezodbytowa).

W Olsztynie na konsultacje z chirurgii onkologicznej można udać się do gabinetu dra n. med. Artura Piktela, specjalisty drugiego stopnia w tej dziedzinie medycyny. W 1993 roku ukończył on Akademię Medyczną w Gdańsku, natomiast cztery lata później obronił pracę doktorską na temat: „Angiogeneza w raku jelita grubego”. Wśród licznych staży i szkoleń, które odbył, można wymienić praktykę leczenia czerniaka skóry w Klinice Chirurgii Onkologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz chirurgię piersi podczas pobytu w European Institute of Oncology w Mediolanie. Obecnie specjalizuje się w operacjach onkologicznych tkanek miękkich, przewodu pokarmowego, piersi i węzłów chłonnych. Prócz nich przeprowadza też biopsje piersi.

Ceny konsultacji u chirurga onkologa w Hiszpanii i w Polsce

Bardzo wielu obcokrajowców, w tym również Hiszpanów, decyduje się na wizytę w polskich gabinetach onkologicznych. Duży wpływ mogą mieć na to koszty leczenia. Otóż w Povisa Hospital w Vigo za konsultację onkologiczną trzeba zapłacić co najmniej 155 € (około 650 zł). Tymczasem w klinikach w Gliwicach ceny zaczynają się już od 100 zł.