O specjaliście

Lek. Jerzy Luszawski ukończył  uczelnię medyczną w 1995 roku. Po zdobyciu dyplomu pracował w Klinice Neurochirurgii Centralnego Szpitala klinicznego SUM w Katowicach. Tam też pod kierunkiem prof. Piotra Bażowskiego zdobył specjalizację w zakresie neurochirurgii – pierwszy stopień w 1999 roku, a drugi stopień siedem lat później.
Obecnie doktor Luszawski pracuje na Oddziale Neurochirurgii Dziecięcej Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka, gdzie wykorzystuje swoje umiejętności praktyczne i bogate doświadczenie w zakresie chirurgii nerwów obwodowych i kanału kręgowego. Dzięki ukończonemu szkoleniu w zakresie chirurgii splotu ramiennego, które odbywało się w Niemczech, w 2010 roku doktor Luszawski rozpoczął wykonywanie pełnego wachlarza operacji naprawczych splotu ramiennego.
Jest jednym z kilku specjalistów w Polsce, którzy z powodzeniem wykonują tego rodzaju zabiegi. Zainteresowanie tematem neurochirurgicznego leczenia spastyczności u dzieci zaowocowało wdrożeniem w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka operacji selektywnej rizotomii korzeni grzbietowych, z którą zapoznał się podczas pobytu w St. Louis (USA). Leczenie tą metodą jest stosowane coraz częściej ze względu na długofalowe korzyści funkcjonalne.
Oprócz innowacyjnych zabiegów neurochirurgicznych doktor Luszawski ma na swoim koncie liczne publikacje naukowe i artykuły medyczne. Jest także autorem i współautorem blisko sześćdziesięciu prac prezentowanych na krajowych i zagranicznych zjazdach naukowych.
Wielką pasją doktora Luszawskiego jest informatyka, brydż oraz nurkowanie. Od uzyskania specjalizacji prowadzi także prywatną praktykę lekarską.

Zabiegi, w których specjalizuje się lek. J. Luszawski

Jerzy Luszawski specjalizuje się w przeprowadzaniu operacji naprawczych splotu barkowego oraz wykonuje innowacyjne zabiegi selektywnej rizotomii korzeni grzbietowych w leczeniu spastyczności kończyn dolnych. Doktor Luszawski zajmuje się również neurochirurgicznym leczeniem bólu, rekonstrukcją nerwów, leczeniem wad wrodzonych kręgosłupa i rdzenia kręgowego oraz innych schorzeń neurochirurgicznych u dzieci. Pomaga pacjentom z rozszczepem kręgosłupa, przepukliną oponowo-rdzeniową i zakotwiczeniem rdzenia.


Placówki i ceny

Poniżej znajdują się placówki, w których przyjmuje dr n. med. Jerzy Luszawski, wraz z cennikiem usług.

AVIMED, Katowice

AVIMED

Katowice, ul. Gliwicka 159
8,6 / 10   •   Bardzo dobra   •  285 opinii
dr n. med. Jerzy Luszawski
dr n. med. Jerzy Luszawski
Umów wizytę w AVIMED:
  • Konsultacje

    Konsultacja neurochirurgiczna
    250
  • Leczenie chorób kręgosłupa

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…