O specjaliście

Dr n. med. Kamil Pietrasik jest specjalistą chirurgii ogólnej i chirurgii plastycznej, lekarzem z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Uprawnienia do wykonywania zawodu uzyskał w 1997 roku jako absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Dwa lata później nostryfikował dyplom lekarza w Stanach Zjednoczonych, uzyskując Certyfikat Educational Commission for Foreign Medical Graduates (ECFMG). W 2000 roku ukończył specjalizację I stopnia z chirurgii ogólnej, a w roku 2005 uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na Akademii Medycznej w Warszawie. W 2006 roku zdobył tytuł specjalisty chirurgii ogólnej, a w roku 2010 ukończył specjalizację z chirurgii plastycznej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w uznanych stołecznych placówkach medycznych, m.in. w Klinice Chirurgii Plastycznej Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego, w Szpitalu im. prof. Orłowskiego oraz w Zakładzie Anatomii Prawidłowej i Klinicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Swoją wiedzę i umiejętności poszerzał również w trakcie licznych staży i szkoleń, odbywanych w Polsce, Stanach Zjednoczonych i Francji, m.in. w Harvard Medical School, University of Alabama at Birmingham oraz Iowa University.

Dr Pietrasik jest członkiem licznych prestiżowych polskich i międzynarodowych stowarzyszeń naukowych, w tym Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej oraz Amerykańskiego Towarzystwa Anatomii Klinicznej. Jest wykładowcą Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego i Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie.

Osiągnięcia lekarza

Dr n. med. Kamil Pietrasik jest lekarzem, który na pierwszym miejscu stawia bezpieczeństwo pacjenta oraz jak najlepsze efekty przeprowadzanych zabiegów. Dlatego ustawicznie podnosi swoją wiedzę i umiejętności poprzez uczestnictwo w licznych kursach, szkoleniach oraz sympozjach naukowych, organizowanych zarówno w Polsce, jak i za granicą. W wielu sympozjach i konferencjach naukowych przyjmuje także czynny udział, dzieląc się z innymi lekarzami swoją szeroką wiedzą i doświadczeniem – był m.in. uczestnikiem XIV Zjazdu Polskiego Towarzystwa Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej, w trakcie którego przedstawił wystąpienie na temat belfaloplastyki z korekcją starczego opadania powiek. Jest także autorem licznych doniesień zjazdowych, i artykułów naukowych, publikowanych w polskiej i zagranicznej prasie branżowej, a za swoją działalność został uhonorowany wieloma nagrodami i stypendiami w kraju i za granicą.

Zabiegi, w których specjalizuje się dr n. med. K. Pietrasik

Dr Pietrasik przeprowadza liczne zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej. Swoim pacjentom oferuje zabiegi korekcyjne w obrębie twarzy, w tym korekcję kształtu i rozmiaru nosa, korekcję powiek oraz plastykę odstających uszu. U osób, pragnących odmłodzić skórę i zatrzymać upływ czasu przeprowadza zabiegi faceliftingu, czyli podniesienia skóry twarzy i szyi. Wykonuje też zabiegi przeszczepu tkanki tłuszczowej w obrębie twarzy, co zapewnia efekt wygładzenia zbyt ostrych rysów. Pacjentkom, niezadowolonym z kształtu bądź rozmiaru piersi oferuje zabiegi ich powiększenia, zmniejszenia lub podniesienia, przeprowadza także zabiegi chirurgicznego leczenia nadmiernego przerostu tkanki gruczołowej piersi u mężczyzn, czyli ginekomastii. Mogą się do niego także zgłosić pacjenci z problemem nadmiernego zwiotczenia skóry i mięśni brzucha, u których wykonuje zabieg abdominoplastyki.

Oprócz zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej dr Pietrasik przeprowadza także procedury chirurgii ogólnej. Specjalizuje się w chirurgii ręki i przeprowadza m.in. zabiegi korekcji przykurczu placów z plastyką skóry (choroba Dupuytrena) oraz dekompresję kanału nadgarstka, zajmuje się też leczeniem nadgarstka i łokcia.


Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…