O specjaliście

Lek. med. Marek Kowalik to ginekolog-położnik z wieloletnim doświadczeniem zawodowym – dyplom i tytuł lekarza uzyskał w 1983 roku. Specjalizację I stopnia z położnictwa i ginekologii zdobył w Częstochowie w 1988 roku, natomiast w 1996 roku, po złożeniu egzaminu w Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego w Warszawie, stał się specjalistą II stopnia w tych dziedzinach. Przez cały czas podwyższa swoje kompetencje i przechodzi kolejne kursy – w 2012 roku otrzymał dyplom Krakowskiej Wyższej Szkoły Promocji Zdrowia, potwierdzający ukończenie dwusemestralnych studiów podyplomowych w zakresie kosmetologii dla lekarzy.

Dr Kowalik nie poprzestaje na tym i wciąż się doskonali, o czym świadczą liczne certyfikaty i dyplomy, jakie systematycznie zdobywa. Między innymi, przeszedł kurs z zastosowania toksyny botulinowej i wypełniaczy kwasu hialuronowego w zabiegach odmładzających, posiada też certyfikat uprawniający do wykonywania laserowych zabiegów z użyciem LightSheer XC Diode Laser i QuadroStrar. Prócz tego regularnie uczestniczy w kongresach dotyczących medycyny estetycznej i Anti-Aging. Specjalista jest członkiem Okręgowej Izby Lekarskiej w Częstochowie.

Osiągnięcia lekarza

Jako lekarz mogący się poszczycić długim stażem zawodowym dr Kowalik cieszy się dużym zaufaniem pacjentek. Kiedy kilka lat temu postanowił poszerzyć ofertę swojego gabinetu o usługi z zakresu ginekologii estetycznej, jako drugi lekarz w Polsce zaczął wykonywać zabiegi przy pomocy nowoczesnego lasera Fotona Spectro SP. Regularnie pogłębia wiedzę w zakresie ginekologii plastycznej i na bieżąco zapoznaje się z nowymi trendami w tej dziedzinie medycyny. Jako jeden z pierwszych lekarzy w kraju zaczął przeprowadzać zabiegi laserowego wybielania warg sromowych i odbytu.

Systematycznie przechodzi specjalistyczne kursy i szkolenia pod okiem uznanych ekspertów – w 2012 roku uczestniczył w kursie dotyczącym chirurgii estetycznej kobiecych zewnętrznych narządów płciowych, który prowadził dr Red Alison, uznany chirurg z USA. Dzięki regularnemu wdrażaniu nowoczesnych zabiegów lek. med. Marek Kowalik zyskał uznanie jako świadomy i wszechstronny lekarz, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich pacjentek.

Zabiegi, w których specjalizuje się lek. med. M. Kowalik

Lek. med. Kowalik specjalizuje się w ginekologii i położnictwie. Od kilku lat przeprowadza również małoinwazyjne zabiegi z dziedziny ginekologii estetycznej. Dzięki temu, że wykorzystuje w ich trakcie innowacyjny system Spectro SP, nie wymagają hospitalizacji i długiej rekonwalescencji. Wśród wykonywanych przez niego zabiegów z tego zakresu znajduje się laserowe leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu, natomiast kobietom odczuwającym dyskomfort spowodowany zbyt luźną pochwą specjalista proponuje laserowe zwężenie światła pochwy (obkurczanie pochwy). Pacjentki po trudnych lub wielokrotnych porodach mogą poddać się w jego gabinecie plastyce tylnej krocza, prócz tego dr Kowalik wykonuje labioplastykę i zajmuje się zabiegami zwiększania lub zmniejszania warg sromowych większych. Dołączył też do oferty (jako jeden z pierwszych lekarzy w Polsce) zabieg laserowego wybielania odbytu oraz ujędrniania i wybielania warg sromowych. Po ukończeniu studiów podyplomowych z zakresu kosmetologii wykonuje również szeroką paletę usług z dziedziny medycyny estetycznej. Przeprowadza zabiegi z zastosowaniem nici Silhouette Soft i Silhouette Lift. Zajmuje się też fotoodmładzaniem, spłycaniem zmarszczek poprzez iniekcje Botoksu i wypełniaczy, oferuje również mezoterapię igłową i kilka rodzajów peelingów.Certyfikaty

Lista 25 certyfikatów otrzymanych przez lek. Marek Kowalik, potwierdzające kwalifikacje specjalisty.

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…