lek. Anna Nowak-Dement

onkolog kliniczny, specjalista medycyny paliatywnej, lekarz chorób wewnętrznych

 • Konsultacja w zakresie chirurgii onkologicznej170 zł
 • Konsultacja internistyczna online100 zł
 • Konsultacja onkologiczna online110 zł
 • Konsultacja onkologiczna170 zł
 • Pokaż więcej (4)

dr n. med. Joanna Jońska-Gmyrek

onkolog kliniczny, radiolog onkologiczny

 • Konsultacja ginekologicznaod 120 zł
 • Wizyta ginekologiczna z badaniem USG255 zł
 • Wizyta położnicza z badaniem USG255 zł
 • USG 3D / 4D położnicze150 zł
 • USG ginekologiczne transwaginalne100 zł
 • Pokaż więcej (13)

Onkolodzy kliniczni - informacje

Autor:

Onkolog kliniczny to specjalista, który pomaga pacjentom chorym na nowotwory, stosując ogólnoustrojowe leczenie przyczynowe. Specjalista taki planuje diagnostykę na każdym etapie leczenia oraz przeprowadza procedury chirurgiczne w leczeniu raka. Zleca jedną z form leczenia ogólnoustrojowego z zakresu chemioterapii, hormonoterapii, terapii celowanej oraz leczenia wspomagającego. Do onkologa klinicznego powinien zgłosić się pacjent, który zauważył u siebie m.in. przewlekłą gorączkę o nieznanej przyczynie, nagłą utratę masy ciała czy przewlekłe zmęczenie a także powiększone węzły chłonne bez infekcji czy z wyczuwalnym guzem przez powłoki skórne.

Diagnostyka i leczenie w ofercie polskich onkologów klinicznych

Do grona polskich onkologów klinicznych należy dr hab. n. med. Krzysztof Jeziorski, specjalista medycyny ogólnej (I stopnia od 1987 roku), chemioterapii nowotworów (II stopnia od 1991 roku) oraz onkologii klinicznej (od 2003 roku), który przyjmuje pacjentów na terenie Gdańska. W leczeniu nowotworów wykorzystuje głównie jedną z metod leczenia ogólnoustrojowego - hipertermię (wykorzystanie energii cieplnej w leczeniu raka) a także chemioterapię, za pomocą których to technik leczy różne rodzaje nowotworów, np. nowotwory gardła, płuc, żołądka czy odbytnicy. Swoje doświadczenie z zakresu onkologii klinicznej zdobywał podczas pracy w Centrum Onkologii – Instytutu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie na Oddziale Zachowawczym Kliniki Nowotworów Górnego Odcinka Układu Pokarmowego (lata 2001-2012).

Kolejnym polskim specjalistą, zajmującym się leczeniem nowotworów, jest lek. med. Bartłomiej Delijewski, onkolog kliniczny od 2012 roku, który przyjmuje pacjentów na terenie Gorzowa Wielkopolskiego. Posiada doświadczenie zawodowe, zdobyte w Wojewódzkiej Poradni Onkologicznej, w Poradni Patologii Sutka w Gorzowie Wielkopolskim oraz na Oddziale Onkologii Klinicznej z Pododdziałem Dziennej Chemioterapii w Gorzowie Wielkopolskim. Lekarz ten specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu chorób nowotworowych piersi, przeprowadza też badania ultrasonograficzne gruczołu piersiowego z biopsją cienkoigłową. 

Przyjmująca w Rzeszowie dr hab. n. med. Bożenna Karczmarek-Borowska również jest specjalistą onkologii klinicznej (od 2003 roku), specjalistą radioterapii (I stopnia od 1977 i II stopnia od 1981 roku) oraz specjalistą chemioterapii nowotworów (II stopnia od 1998 roku). Swoje doświadczenie zdobywała w Wojewódzkiej Przychodni Onkologicznej Podkarpackiego Centrum Onkologii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie.