Mikropigmentacja włosów - nowa metoda na łysienie

Jednym z najnowszych pomysłów na zniwelowanie łysiny jest zabieg, który przywędrował do polski że Stanów Zjednoczonych. Polega na wprowadzeniu pod skórę na powierzchni głowy specjalnego pigmentu i stworzenie w ten sposób imitacji krótko przystrzyżonej fryzury. Procedura nosi nazwę mikropigmentacji włosów i stanowi alternatywę dla inwazyjnej oraz bardzo drogiej transplantacji włosów.

Data aktualizacji
Czas czytania
2 min.

Nadmierne wypadanie włosów to dolegliwość, z którą zmaga się spory odsetek ludzi na całym świecie. Nie wiąże się z dolegliwościami bólowymi, niemniej jednak przysparza wielu cierpień, rodząc ogromne kompleksy. Kiedy terapia farmakologiczna okazuje się mało skuteczna, a koszt transplantacji włosów znacznie przekracza możliwości finansowe osoby dotkniętej problemem łysienia, pomocą może służyć mikropigmentacja skóry głowy.

Mikropigmentacja to procedura polegającą na stworzeniu imitacji włosów na łysiejącym obszarze głowy. W trakcie zabiegu skóra zostaje pokryta odpowiednio dobranym pigmentem, co nadaje naturalny efekt krótko przystrzyżonej męskiej fryzury. Mikropigmentacja włosów została uznana przez Magazyn Eden za Hit Estetyczny 2013.

Co to jest mikropigmentacja włosów?

Pacjent, który decyduje się na poddanie mikropigmentacji włosów, odbywa podczas konsultacji długą rozmowę ze specjalistą mikropigmentacji. W trakcie spotkania lekarz wyjaśnia mu przebieg procedury i jej działanie, odpowiada na wszelkie pytania, a także pokazuje zdjęcia osób, które przeszły zabieg. Po podjęciu decyzji lekarz ustala linię włosów, rysuje ją na powierzchni głowy pacjenta i dobiera odcień barwnika., zapewniające trwałość i estetyczny, naturalny odcień. Opierają się na bazie mineralnej, a także zawierają glicerynę.

W celu wykluczenia alergii oraz dobrania odpowiedniego koloru procedurę poprzedza wykonanie testu pigmentu na małej powierzchni skóry. Właściwa część zabiegu mikropigmentacji polega na podskórnym wprowadzeniu pigmentu i jest wykonywana z użyciem klasycznej pojedynczej igły. Skóra pokrywająca powierzchnię głowy nabiera ciemniejszej, indywidualnie dopasowanej barwy, dzięki czemu uzyskuje się efekt zagęszczenia włosów.

Mikropigmentacja – leczenie czy kosmetyka?

Podczas zabiegu mikropigmentacji włosów wykorzystuje się urządzenie do mikropigmentacji. To wielofunkcyjny aparat, który stosuje się również do  makijażu permanentnego. Urządzenie posiada certyfikat medyczny, a zabieg z jego wykonaniem jest całkowicie nieinwazyjny. Czas jego trwania wynosi ok. 2 - 5  godzin w zależności od powierzchni.

Mikropigmentacja może być przeprowadzana zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Wybierają ją osoby, które utraciły włosy na skutek chemioterapii, a także pacjenci dotknięci łysieniem plackowatym i androgenowym wypadaniem włosów będącym naturalnie postępującym procesem. Nie jest to metoda leczenia łysienia, lecz sposób na jego ukrycie. Wprowadzenie pigmentu pod skórę u mężczyzn daje efekt zgolenia włosów – z serią drobniutkich ciemnych punktów. Z kolei u kobiet umożliwia ukrycie prześwitów pomiędzy długimi włosami i optyczne zagęszczenie fryzury.

Źródła:

  • redakcja, "gazetaolsztynska.pl", gazetaolsztynska.pl
  • redakcja, "beautyink.ca", beautyink.ca

Inne przydatne linki


Skomentuj ten artykuł

Komentarze (5)

lukas 8 lata temu

Znacie jakieś kliniki w woj dolnośląskim lub wielkopolskim ktore sa godne polecenia w w/w sprawie????? Odpowiedz

Artur 8 lata temu

a czy ktos juz jest po takim zabiegu i wykonywal go moze w Krakowie Odpowiedz

Tomi 8 lata temu

Polecam zabieg wyszedł rewelacyjnie. Odpowiedz

Tomek do Tomi 8 lata temu

Proszę napisac jak wygladal u Pana zabieg mikropigmentacji włosa - tzn jaka czesc glowy obejmowal 30%,50%,75%czy 100%?Jestem Tym zainteresowany - czy mogłby Pan przesłać mi mailem jakies foto abym miał pogląd tej metody?Bardzo bym był wdzięczny. Odpowiedz

beataus 9 lata temu

Super sprawa, bardzo interesujące jest optyczne zagęszczenie włosów :). Odpowiedz

Mikropigmentacja włosów

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…