Nici liftingujące First Lift Barb

Wykonane z polidioksanonu wchłanialne nici PDO dostępne są na polskim rynku od kilku lat. Dzięki swoim właściwościom i skuteczności śmiało mogą być nazwane "liftingiem bez skalpela". Ich najnowszą odsłoną są włoskie nici First Lift Barb, wyróżniające się dwukierunkowo zbieżnymi haczykami, które unoszą i podtrzymują skórę a proces rozkładu nici jednocześnie pobudza syntezę nowych włókien kolagenowych i elastyny.

Data publikacji
Czas czytania
2 min.

Syntetyczne włókno polidioksanonowe (PDO) to materiał znany i sprawdzony, od wielu lat wykorzystywany w medycynie m.in. do wykonywania rozpuszczalnych szwów chirurgicznych. Swoje stałe miejsce znalazł również w medycynie estetycznej, będąc szeroko stosowany w gabinetach USA, Japonii, Brazylii i Unii Europejskiej.

Nici PDO składają się z jednego (monofilament) lub dwóch skręconych stałych włókien (polifilament), które po pewnym czasie rozpuszczają się i zostają wchłonięte przez organizm. Wprowadzone podskórnie tworzą "szkielet" podtrzymujący zwiotczałe tkanki a jednocześnie pobudzają w nich proces neokolagenezy, czyli wytwarzania nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry). Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.

Zaletami zabiegów liftingujących z wykorzystaniem nici PDO są m.in.

  • odmłodzenie skóry
  • wygładzenie zmarszczek
  • zwężenie porów
  • rozjaśnienie skóry
  • wzrost lub zmniejszenie objętości 

First Lift Barb – najnowsza odsłona nici PDO

Nowością w świecie nici PDO, są First Lift Barb włoskiego koncernu medycznego Croma Pharma - nici liftingujące z haczykami dwukierunkowo zbieżnymi lub wielokierunkowo zbieznymi (First Lift Barb 4D). W odróżnieniu od produktów starszej generacji wyposażone są w system mikrohaczyków rozłożonych jest gęsto dookoła nici. Umieszczone w ultracienkiej igle nici wprowadzane są pod skórę twarzy gdzie zakotwiczają się w tkankach i podtrzymują je, pracując jak mięśnie napinające i pełniąc funkcje "rusztowania" dla zwiotczałej skóry. Dodatkowo, tak jak w innych typach nici PDO inicjują one biostymulację skóry i pobudzenie jej do tworzenia nowych włókien kolagenowych i elastyny oraz naturalnego kwasu hialuronowego – substancji nawilżającej i wiążącej cząsteczki wody.

"Nici First Lift Barb zbudowane są z polidoksanonu. Rozpuszczają się w naszym organizmie do 210 dni, stymulując syntezę nowego kolagenu, elastyny, a także kwasu hialuronowego. To sprawia, że z powodzeniem stosuje się je do walki z rozstępami, zmarszczkami, różnego rodzaju bliznami, wszędzie tam, gdzie niezbędna jest odbudowa kolagenu. Nici są także świetnym uzupełnieniem terapii laserowych, a także innych zabiegów medycyny estetycznej” – mówi dr Marcin Ambroziak, współwłaściciel Kliniki Ambroziak Estederm.

Zabieg z użyciem nici First Lift Barb przeznaczony jest dla osób powyżej 30 roku życia. Za ich pomocą możliwe jest uzyskanie takich efektów jak:

  • lifting czoła - wygładzenie pionowych i poziomych zmarszczek na czole, podniesienie zewnętrznych krawędzi brwi
  • poprawa wyglądu powiek, fałdu nosowo-wargowego i podbródkowego
  • uniesienie opadających i pomarszczonych policzków i obszaru pod dolną szczęką
  • poprawa owalu twarzy i żuchwy

Przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym procedura i jest prosta, bezpieczna i trwa ok. 3-60 minut. Wprowadzona podskórnie nić jest niewidoczna i niewyczuwalna w dotyku. Zabieg nie pozostawia blizn, ale możliwe jest wystąpienie przejściowego opuchnięcia i zaczerwienienia skóry

"Coraz mniej pacjentów decyduje się na rozległe zabiegi liftingujące – pacjenci przekonują się do kuracji odmładzających i rewitalizujących skórę z użyciem rozpuszczalnych nici First Lift z polidioksanonu. Wynika to z tego, iż nie chcą oni operacji i problemów z nimi związanych oraz blizn pooperacyjnych. Ich przewaga to przede wszystkim naturalny wygląd miejsca poddanego zabiegowi, generalny brak przeciwwskazań oraz niskie ryzyko powikłań" – mówi dr A.Gumkowski z warszawskiej kliniki.Inne przydatne linki


Dodaj pierwszy komentarz

Lifting nićmi PDO

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…