Surgi Wire - jak to działa?

Głębokie zmarszczki, fałdy oraz blizny potrądzikowe mogą być poważnym problemem, który wpływa nie tylko na estetykę twarzy, ale również oddziałuje negatywnie na samopoczucie. W takich sytuacjach z pomocą przychodzi Surgi Wire – innowacyjny, małoinwazyjny zabieg.

Data publikacji
Czas czytania
2 min.

Upływający czas nie jest sprzymierzeńcem ludzkiej twarzy – pojawiają się zmarszczki poprzeczne na czole i zmarszczki między brwiami, a skóra traci swoją elastyczność. Na szczęście nowoczesna medycyna estetyczna skutecznie radzi sobie z tymi problemami, a nawet z takimi defektami, jak głębokie blizny potrądzikowe. Jednym z rozwiązań jest Surgi Wire – bezoperacyjna technika usuwania zmarszczek. Warto dodać, że facelifting należy do popularnych zabiegów na świecie: według danych Międzynarodowego Towarzystwa Estetycznej Chirurgii Plastycznej (ISAPS), w 2014 roku wykonano 477 425 zabiegów tego typu na świecie.

Surgi Wire (zarówno zabieg, jak i urządzenie do jego wykonywania) to wynalazek kalifornijskiej firmy Coapt Systems z Palo Alto, niedaleko Mountain View, znanej z siedziby Google. Coapt Systems specjalizuje się w produkcji bioimplantów, stosowanych w chirurgii plastycznej, opatentowała również rewolucyjną technikę wielopunktową MPT, rozwiązującą problem łączenia tkanek miękkich.

Na czym polega Surgi Wire?

Do usuwania zmarszczek często stosuje się różnego rodzaju wypełniacze, jak kolagen czy kwas hialuronowy. Niestety, te powodują jedynie delikatnie zmniejszenie bruzd, podobnie nici liftingujące takie, jak Happy Lift, ujędrniają jedynie skórę. Wszystkie te metody są jednak bezradne w przypadku głębokich zmarszczek, dużych fałd, a także w przypadku blizn (np. potrądzikowych). Wtedy właśnie bardzo dobrze sprawdza się Surgi Wire. Za pomocą tej metody można poddać zabiegowi na przykład skórę czoła, bruzdy nosowo-wargowe, bruzdy policzków czy zmarszczki wokół ust.

Sam zabieg nie trwa długo, bo około 20 minut, a pacjent zostaje poddany znieczuleniu miejscowemu. Skóra nakłuwana jest w dwóch miejscach. Lekarz wprowadza pod nią drut, zakończony z obydwu stron cienkimi igłami, tworzy pod skórą pętlę, którą przemieszcza i w ten sposób może niwelować zmarszczki oraz zagłębienia. Dodatkowo w tym miejscu, dla poprawienia efektu, można jeszcze zastosować kwas hialuronowy, a nawet własny tłuszcz. Zaraz po zabiegu pojawia się opuchlizna, która jednak szybko znika i już 12 godzin później można wrócić do codziennych czynności. Natomiast po kilku tygodniach możliwe jest poddanie się innym zabiegom, np. po już miesiącu można zastosować wypełniacz.

Surgi Wire jest coraz bardziej doceniane przez pacjentów, ponieważ nie tylko nie wymaga długiej rekonwalescencji, szybko pojawiają się efekty, a do tego przy małej inwazyjności, efekt zabiegu utrzymuje się stosunkowo długo (nawet kilka lat). Do tego Surgi Wire charakteryzuje się większą skutecznością, niż podobne zabiegi z wykorzystaniem innych metod.

Warto zwrócić uwagę, że oprócz usuwania wymienionych wcześniej defektów, Surgi Wire wpływa także na poprawienie konturu twarzy, a samej skórze nadaje wypoczęty wygląd i bardzo skutecznie eliminuje zmarszczki.

Ceny zabiegów techniką Surgi Wire są zróżnicowane, w Warszawie na przykład koszt waha się od 2 000 zł do 3 000 zł.

Inne przydatne linki


Komentarze (0)

Komentarze (0)

Akcja
Krok
odyl
Hej,
zaczekaj!
Masz szansę wygrać rower!
Zadbaj o zdrowie. Dołącz do akcji Krokodyl!
Surgi Wire - usuwanie zmarszczek, lifting skóry

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę
lub zadzwoń po bezpłatną pomoc w wyborze specjalisty: 22 417 40 76

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…