Usuwanie tłuszczu z brzucha metodą liposukcji ultradźwiękowej HD

Liposukcja ultradźwiękowa HD to zupełnie nowa jakość w porównaniu z "klasyczną" liposukcją. Wykorzystanie technologii ultradźwiękowej do rozbijania komórek tłuszczowych umożliwia bardzo dokładne i precyzyjne kształtowanie sylwetki. Pozwala uwydatnić naturalne cienie i kształty wysportowanego ciała, np. "sześciopak" na brzuchu.

Data publikacji
Czas czytania
3 min.

Ultradźwiękowe modelowanie sylwetki urządzeniem Vaser Lipo HD amerykańskiej firmy Solta Medical przeznaczone jest zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn pragnących wyrzeźbić swoją sylwetkę, podkreślić muskulaturę, granice pomiędzy poszczególnymi mięśniami i wysportowany wygląd – jest to podstawowa różnica w stosunku do "klasycznej" liposukcji, której precyzja jest o wiele mniejsza. 

Zabieg poprzedzają do konsultacje wyjaśniające pacjentowi przebieg operacji, efekty możliwe do uzyskania w danym przypadku i postępowanie w okresie pozabiegowym. Procedura wymaga precyzyjnego zaplanowania, określenia obszarów będących naturalnymi "zbiornikami tluszczu", granic posiadanych mięśni i rejonów wymagających modelowania.

Vaser Lipo HD - przebieg zabiegu

Operacja trwająca 60-180 minut odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Modelowane obszary nawadniane są specjalnym płynem, który działała znieczulajaco i obkurcza naczynia krwionośne w obrębie tkanki tłuszczowej. Przez nacięcia o szerokości 4-6 mm chirurg wprowadza sondę ultradźwiękową, której działanie powoduje odrywanie się kolejnych komórek tłuszczowych przeznaczonych do usunięcia i tym samym przemianę tkanki tłuszczowej w emulsję. Po zakończeniu rozbijania tłuszczu w operowany rejon wprowadzana jest kaniula ssąca, delikatnie usuwająca emulsję tłuszczową do specjalnych pojemników. Wtedy też stosowane są precyzyjne techniki modelowania, pozwalające zaznaczyć i uwidocznić naturalne granice pomiędzy mięśniami i uzyskać efekt atletycznej sylwetki – w przypadku brzucha będzie to tzw. "sześciopak". Odessany z brzucha tłuszcz może być przeszczepiony w inne rejony ciała, np. górną część klatki piersiowej w celu zwiększenia jej objętości. Działanie ultradźwięków nie uszkadza naczyń krwionośnych ani innych sąsiadujących z obszarem zabiegowym struktur, dlatego też krwawienie w trakcie zabiegu jest minimalne.

Zabieg kończy założenie podskórnych drenów, opatrunków i specjalnej odzieży uciskowej noszonej przez kilka dni po operacji. Po opuszczeniu placówki medycznej wskazane jest poddanie się serii masaży limfatycznych u profesjonalnego masażysty. Obrzęk pozabiegowy powinien ustąpić po ok. 2 tygodniach a ostateczny efekt modelowania widoczny jest po ok. 4-6 miesiącach.

Pamiętać należy jednak, ze liposukcja ultradźwiękowa nie jest zabiegiem dla każdego. Nie jest ona zabiegiem odchudzajacym, lecz procedurą pozwalającą na kształtowanie sylwetki poprzez usunięcie "opornych" fałd tłuszczu, których nie udało się pozbyć mimo diety i ćwiczeń fizycznych. Modelowaniu brzucha (i innych części ciała) mogą poddać się pacjenci mający w jakimś stopniu rozwinięte mięśnie i nie posadający dużej nadwagi – np. osoby które pragną upodobnić swoją sylwetkę do ideału prezentowanego przez sportowców lub kulturystów. Przeciwwskazania do zabiegu to m.in. zaburzenia krzepliwości krwi, nieuregulowane nadciśnienie tętnicze, cukrzyca i niewydolność wątroby.

„Dzięki liposukcji ultradźwiękowej możemy wymodelować niemal całe ciało. W przypadku kobiet dążymy do uzyskania szczupłej sylwetki z delikatnie zaznaczonymi mięśniami i podkreślonymi krągłościami. Możemy uzyskać wcięcie w talii, wyszczuplić brzuch, na którym zaznaczone będą mięśnie proste z charakterystyczną bruzdą nad pępkiem i zagłębienie nad pachwiną. Modelujemy pośladki i unosimy je oraz zaznaczamy górną linię pośladków i trójkąt krzyżowy z dwoma dołeczkami. Możemy również wyszczuplić uda i łydki. Z kolei pozbycie się luźnej skóry z boku piersi i pod pachą sprawia, że piersi będą uniesione. VASER Lipo HD pozwala również wyszczuplić ramiona, plecy a nawet szyję i wymodelować podbródek. Tłuszcz, który jest odsysany w trakcie zabiegu, można wykorzystać do powiększenia i wymodelowania piersi oraz pośladków” - mówi dr Wojciech Rybak z kliniki Ars Estetica we Wrocławiu.

Orientacyjny koszt modelowania brzucha metodą Vaser Lipo HD zaczyna się od ok. 7500 zł w Katowicach lub od 10000 zł wzwyż w poznańskiej klinice.

Inne przydatne linki


Dodaj pierwszy komentarz

Liposukcja ultradźwiękowa Vaser Lipo HD - brzuch i talia

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę
lub zadzwoń po bezpłatną pomoc w wyborze specjalisty: 22 417 40 20

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…