Rzeźbienie sylwetki metodą Vaser Lipo HD

Pięć do sześciu litrów - czy to jest dużo? Odpowiedź, w zależności od rodzaju substancji, może brzmieć różnie, natomiast w odniesieniu do odessania takiej ilości tkanki tłuszczowej z ciała pacjenta zapewne byłaby twierdząca. Takie właśnie efekty uzyskać można dzięki terapii z wykorzystaniem Vaser Lipo HD, która pozwala wyrzeźbić sylwetkę zgodnie z osobistymi preferencjami pacjenta.

Data publikacji
Czas czytania
2 min.

Aktywność fizyczna może być świetnym sposobem, pozwalającym stracić nadmierną ilość kilogramów. Niektórym osobom jednak, mimo włożonego wysiłku, nie udaje się uzyskać wymarzonego kształtu sylwetki. Zdarza się, że mięśnie na skutek ćwiczeń ulegają odpowiedniemu rozrostowi, ale nie jest to widoczne - powodem takiej sytuacji bywa zalegająca, umiejscowiona nad nimi tkanka tłuszczowa. 

Osoby z takim problemem zwykle jako pierwsze rozważają przebycie liposukcji. Jedna z jej form cechuje się krótkim okresem rekonwalescencji oraz możliwością wysoce precyzyjnego wyboru lokalizacji, z której to tłuszcz będzie usuwany.

Zastosowanie Vaser Lipo HD w rzeźbieniu sylwetki ciała

Twórcami liposukcji ultradźwiękowej  Vaser Lipo HD są Kolumbijczyk dr A. Hoyos oraz Amerykanin dr J. Millard. Technologia ta wykorzystuje ultradźwięki o wysokiej częstotliwości. Parametry działania zostały dobrane tak, by wszelkie zmiany dokonywane były wyłącznie w obrębie tkanki tłuszczowej: pozostałe struktury, takie jak naczynia krwionośne czy nerwy, pozostają nienaruszone.

Zanim jednak podjęte zostaną działania na tkance tłuszczowej, okolica, która ma być poddana terapii, jest znieczulana, zazwyczaj stosowane jest tzw. znieczulenie nasiękowe. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie (przez niewielki otwór) końcówki aparatu Vaser Lipo HD. Emituje ona wspomniane ultradźwięki, które doprowadzają do odseparowania od reszty tkanek komórek tłuszczowych i do ich emulgacji. Następny etap stanowi odessanie pozostałości tkanki tłuszczowej, które mogą zostać zutylizowane lub też być wykorzystane do powiększenia biustu czy pośladków.

Zastosowanie Vaser Lipo HD dosłownie umożliwia rzeźbienie sylwetki. Dzięki zabiegowi z wykorzystaniem tej technologii mężczyźni mogą wreszcie stać się posiadaczami modnie wyrzeźbionego brzucha czy atletycznej klatki piersiowej. U kobiet możliwe jest uzyskanie wyraźnie zaznaczonej talii czy poprawy kształtu pośladków. Technologia pozwala poprawić również wygląd innych rejonów ciała, takich jak plecy, ramiona czy nawet okolic tak delikatnych, jak szyja czy podbródek - możliwe to jest dzięki małej inwazyjności zabiegu oraz stosowaniu bardzo cienkich kaniul.

Opisywana terapia przeprowadzana jest w trybie ambulatoryjnym (pacjent wraca tego samego dnia do domu) lub wymaga pozostania przez dobę w klinice - dotyczy to osób, u których zabieg był rozleglejszy oraz zastosowane zostało znieczulenie ogólne. Pierwsze rezultaty widoczne są od razu, finalny efekt pojawia się po upływie około 2 miesięcy. Przyspieszyć wystąpienie ostatecznych rezultatów można poprzez wykonywanie masaży limfatycznych. Po terapii zaleca się, aby na około dwa do trzech tygodni zrezygnować z noszenia ciężkich przedmiotów oraz pewnych aktywności sportowych, np. pływania w basenie.

Zasadniczo niewiele jest stanów, w których Vaser Lipo HD jest przeciwwskazane. Zaliczane są do nich m.in. okres ciąży i karmienia piersią oraz niektóre schorzenia przewlekłe, takie jak cukrzyca czy problemy z krzepliwością krwi.

Cena rzeźbienia sylwetki z wykorzystaniem Vaser Lipo HD jest zróżnicowana: zależna jest głównie od wielkości obszaru, poddawanego zabiegowi. W przypadku modelowania tak małej okolicy, jaką jest podbródek, ceny rozpoczynają się od około 2 000 złotych. Osoby, chcące zmienić wygląd swojego brzucha, muszą liczyć się z poniesieniem kosztów rzędu od 6 do nawet 10 tysięcy złotych.

Inne przydatne linki


Dodaj pierwszy komentarz

Liposukcja Vaser Lipo HD

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę
lub zadzwoń po bezpłatną pomoc w wyborze specjalisty: 22 417 40 37

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…