Artykuły o zdrowiu, turystyce, medycynie

Zapoznaj się z ciekawymi artykułami nie tylko o turystyce medycznej
Dobór odpowiedniego implantu piersiowego, w jak najlepszy sposób komponującego się z ciałem i proporcjami kobiety, jest jednym z ważniejszych, a według niektórych najważniejszym etapem, poprzedzającym sam zabieg powiększania biustu. Skrupulatnie i profesjonalnie przeprowadzony proces doboru odpowiedniego rozmiaru implantów zwiększa szansę na uzyskanie zadowalającego efektu zabiegu. Pierwszym etapem... czytaj artykuł »
Leki na zatoki dobiera się w zależności od przyczyny, dla której doszło do rozwoju infekcji. Jeśli przyczyną jest alergia bądź alergiczny nieżyt nosa, stosuje się tabletki antyhistaminowe oraz krople do nosa ze sterydami. W przypadku zakażenia wirusowego dobrze sprawdzają się popularne preparaty na przeziębienie oraz specjalne tabletki na zatoki, dostępne w aptekach bez recepty. Niezależnie od tego,... czytaj artykuł »
Oczy to nie tylko gałka oczna, ale również powieki, których wygląd ma wpływ na postrzeganie całej twarzy. W procesie starzenia ich wygląd się pogarsza - stają się one mniej sprężyste i zaczynają opadać, przez co oczy sprawiają wrażenie zmęczonych, a cała twarz przybiera smutny wygląd. Naprzeciw tym niekorzystnym zmianom wychodzi medycyna estetyczna, której dzisiejsze możliwości są w... czytaj artykuł »
Dr n. med. Dominik K. Boligłowa: Zdecydowanie najczęściej wykonuję, mówiąc kolokwialnie, korekcję odstających uszu.Odstające uszy często wiążą się z kompleksami i zaniżoną samooceną. - Myślę, że tak. Korekcja uszu jest zabiegiem o bardzo wysokim poziomie zadowolenia wśród pacjentów. - Nie słyszałem nic o takich plastrach. Czytałem kiedyś w prasie medycznej, że niektórzy rodzice i... czytaj artykuł »
Dr n. med. Dominik K. Boligłowa: Zacznijmy od tego, że plastyka powiek może być zabiegiem koniecznym z punktu widzenia medycznego - dotyczy to osób, u których nastąpiło zmniejszenie lub zawężenia pola widzenia wskutek nadmiaru skóry i osłabienia tkanek podskórnych na powiece górnej. W praktyce wygląda to w ten sposób, że część mięśnia okrężnego oka lub przegroda oczodołowa są słabe, a... czytaj artykuł »
Kobiety decydujące się na powiększanie piersi żelem Aquafilling były przekonane, że zabieg będzie nie tylko małoinwazyjny, ale też w pełni bezpieczny. Podczas procedury pacjentkom wstrzykiwano preparat modelujący, który miał samoistnie wchłonąć się w ciągu pięciu lat od jego zaaplikowania. Zamiast komfortu pacjentki otrzymywały jednak silny ból, stan zapalny czy wycieki preparatu w miejscu... czytaj artykuł »
Łysienie plackowate charakteryzuje się utratą włosów z określonych obszarów skóry głowy. W efekcie nie dochodzi do równomiernego przerzedzenia fryzury, a tworzenia się gdzieniegdzie łysych “placków”. Dzieje się tak wskutek uszkodzenia mieszków włosowych. Co ciekawe, do utraty włosów dochodzi nie tylko na skórze głowy, ale również w innych owłosionych miejscach, takich jak np. broda. Mimo... czytaj artykuł »
Dorosła osoba dziennie traci około 100 włosów, choć liczba ta jest indywidualna i może wynosić także 50 czy 150. W normalnych warunkach nie zwracamy uwagi na wypadające włosy i nie rzucają się nam one w oczy. Gdy jednak znajdujemy coraz więcej pojedynczych kosmyków na szczotce, podłodze czy ubraniach, staje się to powodem stresu i zmartwień. Nic dziwnego - nadmierne wypadanie włosów prawie zawsze... czytaj artykuł »
Dorosły człowiek ma na głowie zwykle od 85 tys. do 140 tys. włosów. Każdy z nich składa się z łodygi, korzenia i mieszka włosowego, który znajduje się w skórze właściwej i jest zaopatrywany w krew przez unerwioną brodawkę. Cykl wzrostu włosa składa się z trzech faz: anagenu katagenu telogenu Anagen to faza wzrostu, która trwa zwykle od 2 do 6 lat, przez co jest najdłuższa. Katagen to z... czytaj artykuł »
Telemedycyna umożliwia lekarzom świadczenie usług medycznych na odległość. W ramach konsultacji online specjalista może m.in. przekazać pacjentowi poradę lekarską w oparciu o zebranie wywiadu przez telefon lub czat video. Porady telemedyczne to w Polsce cały czas nowość, choć z roku na rok coraz prężniej się ona rozwija, docierając do coraz to nowych pacjentów. Z ankiety przeprowadzonej przez... czytaj artykuł »