Dyskoliza ozonowa - informacje

Dyskoliza ozonowa jest małoinwazyjną i bezpieczną techniką leczenia dyskopatii lędźwiowej, która opiera się na leczniczych właściwościach ozonu. Zabieg polega na przezskórnym nakłuciu krążka międzykręgowego, a następnie wstrzyknięciu leczniczej mieszaniny gazów. Wszystko odbywa się pod kontrolą toru wizyjnego w tomografii komputerowej. Zabieg wykonywany jest w warunkach ambulatoryjnych, a w trakcie jego trwania pacjent jest w stałym kontakcie z lekarzem. Leczenie tą metodą przeprowadzane jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30 minut. Zazwyczaj po około 2 godzinach od zabiegu pacjent może wrócić do domu. Pierwszy efekt terapeutyczny zauważalny jest zaraz po zabiegu, natomiast pełny efekt leczenia i ustąpienie dolegliwości następuje zazwyczaj po 8 tygodniach utrzymując się do dwóch, trzech lat.

Gdzie w Polsce wykonywana jest dyskoliza ozonowa

Leczenie dyskopatii lędźwiowej z zastosowaniem terapeutycznych właściwości ozonu znajduje się w ofercie Centrum Gamma Knife Exira w Katowicach. Placówka specjalizuje się w diagnostyce MR, leczeniu radiochirurgicznym oraz ozonoterapii, w ramach której wykonywana jest dyskoliza ozonowa i infiltracja przeciwbólowa ozonem. Specjaliści pracujący w Centrum posiadają doświadczenie i kwalifikacje zawodowe poparte licznymi certyfikatami np. „Gamma Knife Perefexion Introductory Training Course” czy „Leksell Gamma Knife Perfexion. Appliciations Introductory Program”.

Dyskoliza ozonowa przeprowadzana jest także w Pracowni Radiologica w Choroszczy. Placówka oferuje też pełną diagnostykę obrazową z zakresu Rezonansu Magnetycznego 1,5 T i Tomografii Komputerowej, a także terapeutyczny zabieg blokady sterydowej kręgosłupa pod kontrolą TK. Dyskoliza ozonowa wykonywana na odcinku L/S zarówno na jednym poziomie, jak i na dodatkowych poziomach.

W Rumii zabieg dyskolizy ozonowej może przeprowadzić lek. med. Paweł Jesikiewicz, specjalista radiologii i diagnostyki obrazowej. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Gdańsku, a doświadczenie zawodowe zdobywał podczas stażu podyplomowego w Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Gdańsku, pracując na stanowisku radiologa w ReMed+Lectus w Gdańsku, jak również na stanowisku zastępcy kierownika pracowni rezonansu magnetycznego i tomografii komputerowej w NZOZ Radiologica Net Rumia. Należy do PLTR (Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego) i RSNA (Radiological Society of North America).

Więcej na temat dyskoliza ozonowa

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…