Inne kliniki, które mogą być dla Ciebie interesujące

Lekarze wykonujący konsultacja okulistyczna w Katowicach

W Katowicach posiadamy w ofercie 7 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 12 różnych placówkach. Usługa konsultacja okulistyczna w Katowicach jest najczęściej wykonywana przez okulisty.

lek. Renata Rok

okulista

w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych

ocena 5,0 / 5  (1 opinii)
lek. Piotr Jaworski

okulista

w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych

ocena 4,7 / 5  (7 opinii)
dr n. med. Witold Korzekwa

okulista

w Szpital Specjalistyczny CM MAVIT

ocena 4,3 / 5  (4 opinii)
prof. dr hab. n. med. Katarzyna Michalska-Małecka
dr n. med. Halina Wykrota

okulista

w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych

lek. Zofia Kubok

okulista

w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych

lek. Karolina Zakrzewska

okulista

w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych

Konsultacja okulistyczna Katowice - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury konsultacja okulistyczna w 12 placówkach w Katowicach. Najniższa cena wynosi 100 zł w Centrum Lekarskie Alfa, najwyższa to 250 zł, natomiast średni koszt to 153 zł.

Ile kosztuje konsultacja okulistyczna w Katowicach?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi konsultacja okulistyczna w katowickich placówkach:

Posiadamy również ofertę w 47 innych miastach. Sprawdź ceny konsultacja okulistyczna w innych miastach.

Konsultacja okulistyczna w Katowicach - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych Gabinet zabiegowy w OPTOMED Centrum Okulistyki dla Dzieci i Dorosłych

Częstotliwość wizyt kontrolnych u okulisty zależy m.in. od tego, czy pacjent na co dzień nosi soczewki kontaktowe lub okulary. Osoby, które nie zauważają zmian w obrębie narządu wzroku, na konsultację okulistyczną powinny umawiać się raz na 2-3 lata. W trakcie wizyty konsultacyjnej okulista przeprowadza badanie wzroku (np. komputerowe badanie wzorku czy badanie ciśnienia wewnątrz oka) i zbiera wywiad. W razie konieczności może zlecić wykonanie dodatkowych badań, m.in. USG oka. Następnie na podstawie wyników badań i informacji pozyskanych od pacjenta ustala rozpoznanie i opracowuje ścieżkę leczenia.

Gdzie w Katowicach można się umówić na konsultację okulistyczną?

Konsultacja okulistyczna widnieje w ofercie praktykującego w Katowicach okulisty dr n. med. Krzysztofa Ochalika. Jest on członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego i Europejskiego Towarzystwa Chirurgii Zaćmy i Chirurgii Refrakcyjnej. Tytuł jego pracy doktorskiej brzmi: „Korekcja wysokiej krótkowzroczności przedniokomorymi soczewkami fakijnymi”. Dr Ochalik oferuje szeroki wachlarz usług: zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem jaskry, wykonuje zabiegi laserowe, np. irydotomię, leczy też zaćmę – proponuje klientom wszczepy soczewek torycznych.

W Katowicach prywatną praktykę prowadzi okulista lek. med. Wojciech Mańkowski. Również do niego można umówić się na konsultację okulistyczną. Ukończył on Akademię Medyczną w Katowicach, zdobył również specjalizację II stopnia w zakresie okulistyki. Zawodu uczył się m.in. w Banku Tkanek Oka w Katowicach, odbył też staż w Collegio Borromeo we Włoszech. Poza konsultacjami okulistycznymi u doktora Mańkowskiego można poddać się leczeniu m.in. dalekowzroczności i krótkowzroczności, jaskry i zaćmy.

Na konsultację okulistyczną, obejmującą komputerowe badanie wzroku można umówić się również w katowickiej placówce Optimed. Funkcjonuje ona od 1999 r., a zatrudnieni w niej specjaliści oferują szeroki wachlarz usług, m.in. diagnostykę jaskry za pomocą tonometru aplanacyjnego i gonioskopii. W ofercie placówki znajduje się również pomiar bezkontaktowy, bezkontaktowy pomiar ciśnienia wewnątrzgałkowego czy ultrasonografia oka. Kompleksową pomoc w Optimed otrzymają też osoby słabowidzące.

Porównanie cen konsultacji okulistycznych w Polsce i Wielkiej Brytanii

Gabinet zabiegowy w AkaiMed Gabinet zabiegowy w AkaiMed

W katowickich placówkach za konsultację okulistyczną trzeba zapłacić od 100 do 150 zł. W Eye Problems UK Eye Specialist in Manchester & Cheshire w Manchesterze cena konsultacji okulistycznej zależy od tego, czy jest to pierwsza, czy kolejna wizyta. Za pierwszą konsultację okulistyczną trzeba zapłacić 225 funtów (ok. 1 350 zł), za kolejne 125 funtów (ok. 750 zł).

Pacjenci szukali zabiegu konsultacja okulistyczna w pobliżu Katowic, w miejscowościach: Sosnowiec, Ruda Śląska, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Tychy, Jaworzno oraz Jastrzębie-Zdrój.