Konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej z wykorzystaniem Vectra XT

Lekarze wykonujący konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej z wykorzystaniem Vectra XT

Posiadamy w ofercie 1 specjalistów w 2 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 2 różnych placówkach. Usługa konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej z wykorzystaniem vectra xt jest najczęściej wykonywana przez chirurga plastycznego.

dr n. med. Ireneusz Siewiera

chirurg plastyczny

w Ars Estetica Wrocław

ocena 4,8 / 5  (4 opinii)

Konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej z wykorzystaniem Vectra XT - informacje

Gabinet zabiegowy w Ars Estetica Wrocław Gabinet zabiegowy w Ars Estetica Wrocław

Urządzenie Vectra XT znajduje zastosowanie przy zabiegach z zakresu chirurgii plastycznej. Pozwala na dokładne zobrazowanie kształtu, konturu oraz kolorytu określonej partii twarzy i ciała. Dzięki temu można porównać, jak ciało bądź twarz wygląda przed zabiegiem, a jak będzie wyglądać po nim. Dzięki dokładnej analizie lekarz jest w stanie lepiej zaplanować zabieg i przewidzieć jego efekty, a pacjent może bardziej świadomie zdecydować o operacji. Urządzenie pokazuje mapę ciała oraz rezultat operacji w trójwymiarze, na ekranie komputera. Vectra jest także ważnym elementem z perspektywy bezpieczeństwa i komfortu psychicznego pacjenta, który wie, jakich efektów może się spodziewać po danym zabiegu. 

Konsultacje przy pomocy sprzętu Vectra XT w polskich klinikach

W Swarzędzu niedaleko Poznania mieści się założona przez dr n. med. Jerzego Kolasińskiego klinika medycyny plastycznej i estetycznej, w której wykorzystuje się urządzenie Vectra XT. Dzięki niemu, specjaliści mogą zasymulować zmiany, jakie powstaną w ciele pacjenta po operacji. Urządzenie sprawdza się zwłaszcza przy operacjach piersi, umożliwiając dobór odpowiedniego implantu, a specjalny program – BioDynamic - sugeruje, które z implantów będzie w danym przypadku najbardziej odpowiedni.

Urządzenie Vectra XT podczas konsultacji z zakresu chirurgii plastycznej wykorzystują także specjaliści, pracujący w warszawskim szpitalu grupy Lux Med. Umożliwia ono dobór implantów piersiowych i wizualizuje wygląd pacjentki po operacji, co ułatwia świadome podjęcie decyzji co do kształtu i wielkości implantów. W Szpitalu Lux Med aparat Vectra stosuje się także w przypadku zabiegów z zakresu plastyki twarzy: urządzenie znajduje zastosowanie m.in. przy planowaniu korekty nosa, uszu bądź podbródka.

W Warszawie przy ul. Koziej konsultacji z zakresu chirurgii plastycznej udziela lek. med. Artur Broma, chirurg ogólny i plastyczny, który pracował m.in. w Klinice Medicover, Klinice Chirurgii Plastycznej Andrzej Sankowski oraz Centrum Medycznym Medoc. Obecnie w swojej prywatnej praktyce wykonuje korekcję kształtu twarzy, nosa bądź powiek, a także plastykę biustu, ramion i ud. We wszystkich przypadkach, przed operacją przeprowadza konsultację z wykorzystaniem aparatu Vectra XT, który pozwala zobrazować zobaczyć efekty planowanych zmian, co może pomóc pacjentowi podjąć świadomą decyzję.

W Polsce konsultację przy pomocy Vectry XT tańsze niż w innych krajach

Standardowa konsultacja z zakresu chirurgii plastycznej z wykorzystaniem aparatu Vectra XT kosztuje w Polsce ok. 400 zł. To zdecydowanie mniej niż w innych krajach: na przykład w izraelskiej klinice Dr. Meir Cohen w  Ramat Gan konsultacja kosztuje 161 euro (ok. 685 zł), a w Povisa Hospital  w Hiszpanii 153 euro (ok 650 zł).