Stomatolodzy - informacje

Autor:

Stomatolog to specjalista, leczący choroby zębów, przyzębia, a także innych tkanek jamy ustnej. Dziedzinami jakimi zajmuje się stomatolog są przede wszystkim endodoncja, pedodoncja oraz stomatologia zachowawcza. Do zakresu działań lekarza dentysty zaliczają się również ortodoncja, periodontologia oraz protetyka. Prócz tego stomatolog zajmować si może implantologią, zabiegami kosmetycznymi na zębach i leczeniem dysfunkcji narządu żucia.

Gdzie w Polsce można skorzystać z usług stomatologa

W Warszawie z chorobami zębów i tkanek jamy ustnej można udać się do lek. dent. Katarzyny Łozy-Sołtyk, specjalisty z zakresu ortodoncji, którya uzyskała tytuł Master of Science z zakresu ortodoncji lingwalnej w Hanowerze pod kierunkiem prof. Dirka Wiechmanna, twórcy techniki lingwalnej. Specjalizuje się w zakładaniu aparatów lingwalnych posiadających zamki Incognito, w indywidualnie projektowanej ortodoncji Insignia oraz w leczeniu wad zgryzu nakładkami Clear Aligner. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortodontycznego, Towarzystwa Europejskiego Ortodoncji Lingwalnej oraz Towarzystwa Światowego Ortodoncji Lingwalnej.

W leczeniu dentystycznym we Wrocławiu specjalizuje się lek. dent. Anna Dudziak, która specjalizuje się w leczeniu ortodontycznym dzieci i dorosłych, prowadzi też leczenie endodontyczne i protetyczne oraz zajmuje się chirurgią stomatologiczną. Od 2008 roku jest członkiem International Association for Orthodontics, jest także uczestniczką licznych krajowych i zagranicznych kursów specjalistycznych z różnych dziedzin stomatologii, m.in. kursu doskonalącego "Praktyczny kurs planowania leczenia ortodontycznego" czy szkolenia "Sinus lifting i sterowana regeneracja kości". W leczeniu ortodontycznym wykorzystuje m.in. aparaty Clear Aligner, aparaty sprężynowe, stałe samoligaturujące oraz aparaty stałe metalowe i estetyczne.

Osoby cierpiące z powodu problemów dentystycznych mogą udać się na leczenie do przyjmującego w Krakowie lek. dent. Bartosza Cichonia, specjalisty protetyka i stomatologa estetycznego. Jest absolwentem Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończył kursy „Avanced Aesthetic Implant Dentistry Course” w Hiszpanii oraz „School of Dentistry. Implant Prosthodontic Program” w Stanach Zjednoczonych. Jest członkiem Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej, Polskiego Stowarzyszenia Implantologicznego oraz International Congress of Oral Implantologists.