MapaGinekologow.pl

Warszawa, Łódź, Wrocław i 17 innych miast
9,4 / 10  •  Znakomita
  • Konsultacja ginekologiczna 
    75 zł taniej!

Lekarze wykonujący poporodowa plastyka pochwy

Posiadamy w ofercie 2 specjalistów w 5 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 6 różnych placówkach. Usługa poporodowa plastyka pochwy jest najczęściej wykonywana przez ginekologa-położnika i ginekologa plastycznego.

dr n. med. Przemysław Kądziołka

ginekolog-położnik

w Urofem Specjalistyczna Praktyka Lekarska

9,4 / 10
dr n. med. Michał Leśniak

ginekolog-położnik, ginekolog-onkolog

w LK MED

Poporodowa plastyka pochwy - informacje

Gabinet zabiegowy w Bona Dea Medycyna Estetyczna Gabinet zabiegowy w Bona Dea Medycyna Estetyczna

Zabiegi chirurgii intymnej cieszą się w ostatnich latach stale rosnącą popularnością, a jednym z najchętniej wykonywanych przez panie zabiegów jest poporodowa plastyka pochwy. Statystyki wskazują, że u ponad 90% kobiet, rodzących siłami natury, w wyniku porodu dochodzi do rozciągnięcia i osłabienia mięśni pochwy, co skutkuje nie tylko osłabieniem odczuwania satysfakcji seksualnej, ale także problemami z nietrzymaniem moczu. Ratunkiem jest właśnie chirurgiczny zabieg obkurczania pochwy, zwany również waginoplatyką. Wykonywany jest on w znieczuleniu ogólnym i polega na usunięciu zbędnej tkanki i zszyciu rany w taki sposób, by wejście do pochwy uzyskało pożądany przez pacjentkę rozmiar. Efektem jest znacząca poprawa jakości życia seksualnego, a także zmniejszenie ryzyka infekcji narządów rodnych.

Poporodowa plastyka pochwy w najlepszych klinikach

Panie, pragnące poddać się zabiegowi poporodowej plastyki pochwy mają do wyboru wiele doskonałych placówek. Wśród nich znajduje się Klinika Waitroszak – ESTmedica, gdzie zabiegi tego typu wykonuje doświadczony ginekolog-położnik dr Artur Kucharski. Dr Kucharski przeprowadza zabiegi plastyki pochwy i krocza u kobiet z uszkodzeniami mięśni dna macicy po przebytych porodach oraz zabiegi laparoskopowe i histeoskopowe, zawsze przywiązując ogromną wagę do do doskonałego efektu kosmetycznego wykonywanych operacji. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego oraz stałym konsultantem i współpracownikiem czasopism „Mamo to ja" i „Twój maluszek".

Poporodową plastykę pochwy można także wykonać w Klinice Medifem – pierwszej w Polsce klinice kosmetoginekologii, mieszczącej się w Warszawie. Zabiegami obkurczania pochwy w Medifem zajmuje się dr n. med. Andrzej Barwijuk – specjalista ginekolog-położnik oraz kosmetoginekolog z ogromnym doświadczeniem klinicznym. Sama klinika mieści się w nowoczesnym, komfortowym i doskonale wyposażonym budynku (klimatyzacja z filtrami HEPA, nowoczesny aparat ultrasonograficzny 3D/4D, sala zabiegowa), a pacjentki mogą się również poddać zabiegom z zakresu ginekologii, uroginekologii, dermatologii estetycznej i chirurgii plastycznej.

Ginekologia intymna w Polsce

Gabinet zabiegowy w KCM Clinic Gabinet zabiegowy w KCM Clinic

Zabiegi poporodowej plastyki pochwy wykonać można w warszawskim gabinecie lekarskim Ginekologia i Położnictwo, prowadzonym przez dwójkę doświadczonych ginekologów-położników: lek. med. Macieja Lewandowskiego oraz lek. med. Katarzynę Lewicką. W gabinecie przeprowadzany jest szereg zabiegów z zakresu ginekologii estetycznej (powiększanie punktu G, korekcja blizn po nacięciu i szyciu krocza, labioplastyka), a także leczenie niewydolności szyjki macicy oraz stanów zapalnych układu moczowo-płciowego. Warto dodać, że dr Lewandowski został wyróżniony przez czytelniczki „Gazety Wyborczej" w ramach ogólnopolskiej akcji „Rodzić po ludzku".

Także w Warszawie znajduje się placówka Uni Klinik – Chirurgia Plastyczna, gdzie zabiegi waginoplastyki przeprowadza dr Joanna Pabich-Worożbit. Klinika mieści się w niewielkiej odległości od centrum stolicy, w spokojnej, pełnej zieleni okolicy, która gwarantuje relaks i odpoczynek od wielkomiejskiego zgiełku, a wykwalifikowany personel gwarantuje pacjentom bezpieczeństwo oraz doskonałe efekty przeprowadzanych zabiegów.

Kolejną warszawską placówką, mającą w swojej ofercie zabiegi poporodowej waginoplastyki jest Klinika Medycyny Estetycznej dr Adama Gumkowskiego AGKlinik. Specjalistą w zakresie zabiegów kobiecej ginekologii estetycznej w klinice jest dr Robert Bartkowiak, a sama klinika cieszy się ogromną popularnością wśród pacjentów – artykuły na jej temat pojawiały się w najbardziej poczytnych polskich czasopismach, takich jak „Gala" czy „Glamour".

Wśród klinik, wykonujących zabiegi poporodowej plastyki pochwy warto też wymienić poznańską Klinikę Chirurgii Plastycznej, Medycyny Estetycznej i Flebologii Solumed. Rekonstrukcję pochwy i krocza po porodzie przeprowadzają tam znani i cenieni specjaliści z zakresu chirurgii plastycznej, którzy cieszą się szacunkiem i zaufaniem pacjentów. Wśród nich warto wymienić dr Joannę Kurmanow, dr n. med. Tomasza Dydymskiego czy dr n. med. Małgorzatę Kuźlan – wielokrotnie nagradzaną i docenianą specjalistkę z zakresu chirurgii plastycznej, autorkę ponad 130 prac naukowych, która za swoje zaangażowanie w rozwój tej gałęzi wiedzy otrzymała Stypendium Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej dla Młodych Naukowców.

Kolejną wartą uwagi placówką jest Klinika Ginekologii Estetycznej we Wrocławiu, prowadzona przez dr n. med. Krzysztofa Łątkowskiego. Wśród wielu różnorodnych zabiegów, wykonywanych w klinice, znajduje się również zmniejszenie warg sromowych, rekonstrukcja błony dziewiczej, wycięcie endometriozy i korekcje blizn po cięciu cesarskim oraz nowoczesne i bezbolesne metody leczenia nadżerek z zastosowaniem fotokoagulatora elektronowego.

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…