Rewizja endoprotezy stawu biodrowego

Lekarze wykonujący rewizja endoprotezy stawu biodrowego

Posiadamy w ofercie 1 specjalistów w 5 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 6 różnych placówkach. Usługa rewizja endoprotezy stawu biodrowego jest najczęściej wykonywana przez ortopedy.

dr n. med. Andrzej Suwara

ortopeda, traumatolog

w Medi Horizon Clinic

9,2 / 10

Rewizja endoprotezy stawu biodrowego - informacje

Zwyrodnienie stawu biodrowego to schorzenie pojawiające u 4 % ludzi, którzy ukończyli 60. rok życia. Przyczyną takiego zwyrodnienia może być choroba a także wada rozwojowa biodra. Wtedy staw biodrowy trzeba zastąpić endoprotezą. Zdarza się także, że tą endorpotezę lub jej elementy trzeba wymienić. Wtedy pacjent musi sie poddać tzw. operacji rewizyjnej.

Biodro z wymienioną protezą

Miejski Szpital Zespolony w Olsztynie posiada Oddział Kliniczny Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, w którym przeprowadzane są rewizje endoprotez stawu nie tylko biodrowego, ale także kolanowego. Ponadto specjaliści zajmują się tutaj także zabiegami rekonstrukcyjnymi i pierwotną endoprotezoplastyką stawów biodrowych i kolanowych a także przeprowadzają operacje protezowania stawów tj. skokowy, łokciowy oraz drobne stawy ręki i stopy. Jednym z tych specjalistów jest tutaj dr n. med. Krzysztof Bladowski, specjalista chirurgii urazowo-ortopedycznej (I stopnia od 1983 roku) oraz specjalista ortopedii i traumatologii (II stopnia od 1988 roku), który tytuł doktora nauk medycznych uzyskał po obronie rozprawy doktorskiej w 2002 roku.

Operacji rewizyjnej stawu biodrowego można poddać się także w Centrlanym Szitalu Klinicznym MSW w Warszawie w Klinice Ortopedii i Traumatologii, gdzie wykorzystywane są nowoczesne implanty firm światowych tj. Biomet, Johnson&Johnson czy Stryker. Takie protezy wykorzystywane są również w operacjach pierwotnych stawu biodrowego i kolanowego. Do kadry lekarskiej, zajmującej się zabiegami ortopedycznymi należy m.in. prof. nadzw. dr hab. n. med. Ireneusz Kotela, specjalista ortopedii i traumatologii (I stopnia od 1987 i II stopnia od 1992 roku). Swoje doświadczenie zdobywał w klinikach na terenie Warszawy, pracując w nich jako ortopeda. Posiada tytuł profesora nadzwyczajnego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Klinika Ortopedii i Reumoortopedii CMKP to jednostka strukturalna Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. prof. Adama Grucy w Otwocku, która to klinika specjalizuje się w realloplastyce stawu biodrowego i kolanowego a także operacjach pierwotnych endoprotezoplastyk stawu biodrowego i kolanowego (lekarze podejmują się operowania nawet najtrudniejszych przypadków). Jednym z tych lekarzy jest prof. dr hab. n. med. Jacek Kowalczewski, specjalista ortopedii i traumatologii (I stopnia od 1984 i II stopnia od 1990 roku), który przyjmuje swoich pacjentów także w przychodniach na terenie Warszawy, m.in. w Przychodni Lekarzy Specjalistów Serce.

Na pełnoprofilowe operacje rewizyjne stawu biodrowego zaprasza także Klinika Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Jana Mikuliczna-Radeckiego we Wrocałwiu. Tutaj realloplastyka stawu biodrowego i kolanowego przeprowadzana jest z wykorzystaniem przeszczepów kostnych liofilizowanych oraz autogennych a także tzw. koszyków metalowych, które odtwarzają strop panewki. Wykorzystywane są także specjalistyczne systemy endoprotez rewizyjnych. Na operacji pacjent spotka się tutaj m.in. z prof. dr. hab. n. med. Szymonem Draganem, ortopedą i traumatologiem I i II stopnia, który swoje doświadczenie zdobywał m.in. w Szpitalu Ortopedycznym Ortopedicum.

Szpital Miejski w Zabrzu posiada Oddział Chirurgii Urazowo-Ortopedycznej, który proponuje pajentom potrzebującym wymiany protezy biodra operacje wymieniające elementy endoprotezy stawu biodrowego a także kolanowego. Do wszczepów wykorzystywane są tutaj najnowszej jakości implanty - także w endoprotezoplastykach pierwotnych. Zajmuje się tym jeden ze specjalistów dr Marek Hawranek, II stopnia specjalista z zakresu chirurgii urazowo-ortopedycznej (dyplom w 1979 roku), który alloprotezoplastyki pierwotnej i rewizyjnej uczył się od zagranicznych lekarzy w ośrodkach ortopedycznych na terenie: Szwajcarii, Włoszech czy USA.

Zabiegowi rewizji endoprotezy biodra można także poddać się w Szpitalu Św. Elżbiety - Mokotowskie Centrum Medyczne na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Z innych operacji przeprowadzane są tutaj także operacje chirurgii małoinwazyjnej i klasycznej stawu skokowego i stopy czy chirurgia artroskopowa. Pacjentów zoperuje m.in. dr n.med. Paweł Skowronek, specjalista ortopedii i traumatologii (I stopnia od 1999 roku) oraz  ortopedii i traumatologii narządu ruchu, którym jest od 2005 roku.

Więcej na temat rewizja endoprotezy stawu biodrowego

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…