Urządzenie do lipolizy laserowej AccuSculpt

AccuSculpt jest zaawansowaną technologicznie alternatywą dla klasycznej, chirurgicznej liposukcji. Wykorzystując umieszczony w światłowodzie laser o nietypowej długości fali 1444 nm, pozwala na precyzyjne usuwanie nagromadzonej lokalnie tkanki tłuszczowej oraz modelowanie sylwetki i rejonu twarzy. Zabieg jest małoinwazyjny, charakteryzuje się znikomym ryzykiem powikłań i szybkim powrotem pacjenta do aktywności.

Data publikacji
Czas czytania
2 min.

Termin lipoliza laserowa oznacza nowoczesną odmianę liposukcji, wspomaganą energią światła laserowego odpowiedniej długości fali – określa się ją także angielskim skrótem LAL (Laser Assisted Lipolise). 

Zabieg liposukcji laserowej znajduje zastosowanie przede wszystkim w przypadkach modelowania sylwetki i usuwania "opornych", niepoddających się działaniu diety ani ćwiczeniom fałd tkanki tłuszczowej (tzw. depozytów tłuszczowych) - gromadzących się najczęściej w rejonie brzucha, bioder, ud czy ramion. Laserowa liposukcja umożliwia także korektę i modelowanie rejonu twarzy, szyi oraz trwałe usunięcie ("wypalenie") gruczołów potowych pod pachami w przypadkach leczenia nadpotliwości.

Na czym polega działanie systemu do lipolizy laserowej AccuSculpt?

Za jeden z najnowocześniejszych, dostępnych na rynku systemów do wykonywania liposukcji laserowej uznawany jest aparat AccuSculpt amerykańskiej firmy Lutronic. Urządzenie, wyposażone w laser neodymowo-yagowy (ND:Yag) o długości fali 1444 nm, posiada zarówno unijny certyfikat bezpieczeństwa CE, jak również certyfikat, wydany przez amerykańską agencję FDA, znaną z bardzo rygorystycznego podejścia do kwestii bezpieczeństwa leków i urządzeń medycznych.

Cechą szczególną lasera AccuSculpt jest zastosowana długość fali (1444 nm) - jest ona wyjątkowo silnie absorbowana przez tkankę tłuszczową. Pozwala to znacząco zwiększyć efektywność zabiegu oraz uzyskać lepszy rezultat, niż stosowane w urządzeniach starszej generacji fale o długości 1064 nm i 1320 nm. Laser AccuSculpt pozwala na trwałe rozbicie nawet trzykrotnie większej objętości komórek tłuszczowych w trakcie jednego zabiegu.

Wiązka laserowa wprowadzana jest pod powierzchnię skóry za pomocą światłowodu o średnicy 0,6 mm, zazwyczaj umieszczonego wewnątrz kaniuli o średnicy 1,1 mm i długości od 50 do 200 cm. W razie potrzeby można również operować "gołym" światłowodem, ponieważ jest on wystarczająco wytrzymały i sztywny - umożliwia lekarzowi wysoką precyzję przeprowadzenia zabiegu szczególnie w okolicy twarzy i szyi.

AccuSculpt działa łagodnie i bardzo skutecznie, rozbijając komórki tłuszczowe, a jednocześnie ujędrnia skórę nad obszarem lipolizy, co pozwala na precyzyjne modelowanie kształtu twarzy i sylwetki – ramion czy brzucha pacjenta. Lipoliza laserowa najlepiej zdaje egzamin w przypadku pacjentów z prawidłową wagą ciała lub z niewielką nadwagą, którzy mają miejscowo nagromadzoną tkanką tłuszczową oporną na naturalne metody odchudzania. Jest to także przydatna i precyzyjna metoda modelowania twarzy i szyi (tzw. lifting laserowy twarzy i szyi).

Pewna wadą zabiegu AccuSculpt jest mniejsza niż w przypadku klasycznej liposukcji ilość tłuszczu, możliwego do usunięcia jednorazowo – ze względów bezpieczeństwa jest to zazwyczaj nie więcej niż 500 ml (liposukcja chirurgiczna pozwala na jednorazowe usunięcie ok. 1 500 ml tkanki tłuszczowej). Rekompensuje to jednak mała inwazyjność procedury, praktyczny brak krwawienia pozabiegowego oraz znikome ryzyko powikłań i znacznie krótszy czas rehabilitacji.

Inne przydatne linki


Dodaj pierwszy komentarz

Liposukcja laserowa LAL

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę
lub zadzwoń po bezpłatną pomoc w wyborze specjalisty: 22 417 40 40

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…