Pulsmed

Łódź, ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 26
8,0 / 10  •  Dobra  •  180 opinii
  • Liposukcja laserowa LAL od 2000 zł
  • Liposukcja laserowa - podbródek od 2000 zł
  • Liposukcja laserowa - podbródek i chomiki od 2000 zł
  • Liposukcja laserowa - boczne powierzchnie twarzy od 2000 zł
  • Konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej 250 zł

Bellazone

Częstochowa, ul. Kiedrzyńska 64
9,2 / 10  •  Znakomita  •  30 opinii
  • Liposukcja laserowa - podbródek od 1500 zł
  • Liposukcja laserowa - podbródek i chomiki od 4000 zł
  • Liposukcja laserowa - boczne powierzchnie twarzyzadzwoń
  • Liposukcja laserowa - karkzadzwoń
  • Konsultacja w zakresie chirurgii plastycznejzadzwoń

Lekarze wykonujący liposukcja laserowa LAL

Posiadamy w ofercie 7 specjalistów w 12 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 17 różnych placówkach. Usługa liposukcja laserowa lal jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

lek. Marek Klar

chirurg ogólny, chirurg onkolog

w Gabinet Lekarski Marek Klar

ocena 4,7 / 5  (13 opinii)
lek. Tomasz Wacławczyk

lekarz medycyny estetycznej, kardiochirurg

w Lipoline Clinic

ocena 4,6 / 5  (5 opinii)
lek. Zbigniew Kowalczyk

chirurg ogólny, bariatra, lekarz medycyny estetycznej

w Pulsmed, Bank Tkanek i Komórek

ocena 4,5 / 5  (56 opinii)
dr hab. n. med. Jarosław Janik

chirurg plastyczny, chirurg ogólny

w Pulsmed

lek. Michał Krefft

chirurg ogólny

w Krefft Clinic

lek. Andrzej Ilków

chirurg ogólny, chirurg onkolog, lekarz medycyny estetycznej

w Life Clinic

dr n. med. Konrad Czajkowski

chirurg ogólny

w Kriomed Czajkowski

Liposukcja laserowa LAL - informacje

Współcześnie osoby zainteresowane wysmukleniem sylwetki mają do wyboru kilka metod. Jedną z nich jest liposukcja laserowa (laserassisted liposuction, LAL), po której można powrócić do pełnej aktywności życiowej po upływie kilku dni. LAL wykorzystuje działanie lasera niszczącego komórki zbędnej tkanki tłuszczowej. W odróżnieniu od klasycznej liposukcji tłuszcz nie jest odsysany w postaci konglomeratów komórek tłuszczowych, a upłynniany w postaci emulsji.

Zabieg liposukcji laserowej polega na wprowadzeniu do tkanki tłuszczowej specjalnej kaniuli ze światłowodem lasera. Ów laser rozpuszcza tłuszcz i koaguluje tkankę, minimalizując uraz pacjenta. Tkanka tłuszczowa zmieniona w emulsję jest następnie usuwana przy pomocy specjalnego ssaka niskociśnieniowego. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa, w zależności od operowanego obszaru, od 20 do 60 minut. Przeprowadza się go w trybie ambulatoryjnym, co oznacza, że pacjent może opuścić klinikę w tym samym dniu. Dodatkową zaletą metody LAL jest zwiększenie napięcia skóry, wywołane podgrzaniem przez laser. To szczególnie korzystne dla pacjentów z nadmiarem skóry lub zmniejszeniem jej elastyczności.

Zabieg liposukcji laserowej – tylko u doświadczonego chirurga

Liposukcja laserowa jest mniej inwazyjna niż klasyczna, ale bez względu na to osoba zdecydowana poddać się zabiegowi powinna wybrać wykwalifikowanego lekarza, który oceni, czy metoda LAL jest dla niej odpowiednia oraz wyjaśni wszelkie detale operacji. Przykładowo, pacjenci poznańskiej kliniki Solumed przed samym zabiegiem spotykają się z chirurgiem plastycznym, by podczas konsultacji poznać szczegóły zabiegu, a także ostateczną cenę. Przeprowadzaniem zabiegów zajmuje się dwóch chirurgów: dr Andrzej Bielecki oraz dr n. med. Tomasz Dydymski, specjaliści chirurgii plastycznej z wieloletnim stażem klinicznym. Liposukcję laserową, podobnie jak ultradźwiękową, wykonują w całkowitym lub miejscowym znieczuleniu.

Dużym doświadczeniem w wykonywaniu tego rodzaju zabiegów może się poszczycić również dr n. med. Elżbieta Radzikowska, Dyrektor Medyczny Kliniki La Perla w Warszawie. Jest specjalistą z zakresu chirurgii ogólnej, a także członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich. O jej umiejętnościach w zakresie medycyny estetycznej świadczą liczne certyfikaty, wystawione m.in. przez centra szkoleniowe Estederm, Lorca Marin i Kreussler-Pharm.

Centrum Medycyny Estetycznej i Laserowej Arkadia w Opolu to kolejna placówka oferująca wysmuklanie sylwetki drogą liposukcji laserowej. Przy jej zastosowaniu specjaliści ośrodka nie tylko usuwają zbędny tłuszcz, ale i stymulują produkcję kolagenu, co zwiększa jędrność i napięcie skóry.  Zabiegi wykonuje lek. med. Jacek Żurek oraz lek. med. Izabela Dzik. Oboje są specjalistami II stopnia z chirurgii ogólnej, zajmują także stanowiska starszego asystenta Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu.

Więcej na temat liposukcja laserowa LAL