Łódź, ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 26

Pulsmed

4,0 / 5  (421 opinii)  rozwiń
  • Liposukcja laserowa LAL od 2000 zł
  • Liposukcja laserowa - podbródek od 2000 zł
  • Liposukcja laserowa - podbródek i chomiki od 2000 zł
  • Liposukcja laserowa - boczne powierzchnie twarzy od 2000 zł
  • Konsultacja w zakresie chirurgii plastycznej (przedzabiegowa)  200 zł

Lekarze wykonujący liposukcja laserowa LAL

Posiadamy w ofercie 8 specjalistów w 13 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 20 różnych placówkach. Usługa liposukcja laserowa lal jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

lek. Marek Klar

chirurg ogólny, chirurg onkolog

w Gabinet Lekarski Marek Klar

ocena 4,7 / 5  (13 opinii)
lek. Marcin Wilczyński

lekarz medycyny estetycznej, chirurg ogólny

w Centrum Medycyny Estetycznej i Naczyniowej

ocena 4,7 / 5  (25 opinii)
lek. Tomasz Wacławczyk

lekarz medycyny estetycznej, kardiochirurg

w Lipoline Clinic

ocena 4,6 / 5  (5 opinii)
lek. Zbigniew Kowalczyk

chirurg ogólny, bariatra, lekarz medycyny estetycznej

w Pulsmed, Bank Tkanek i Komórek

ocena 4,5 / 5  (52 opinii)
lek. Marek Murawski

chirurg plastyczny, chirurg dziecięcy

w Klinika Elite - Centrum Laseroterapii (Złota)

ocena 4,3 / 5  (3 opinii)
dr n. med. Tomasz Basta

ginekolog-położnik, ginekolog plastyczny, ginekolog

w Intima Clinic

ocena 4,0 / 5  (1 opinii)
lek. Sławomir Wróblewski

ginekolog-położnik, endokrynolog

w Wromed

dr n. med. Konrad Czajkowski

chirurg ogólny

w Kriomed Czajkowski

Liposukcja laserowa LAL - informacje

Gabinet zabiegowy w Klinika MediDerm dr R. Prończuk Gabinet zabiegowy w Klinika MediDerm dr R. Prończuk

Współcześnie osoby zainteresowane wysmukleniem sylwetki mają do wyboru kilka metod. Jedną z nich jest liposukcja laserowa (laserassisted liposuction, LAL), po której można powrócić do pełnej aktywności życiowej po upływie kilku dni. LAL wykorzystuje działanie lasera niszczącego komórki zbędnej tkanki tłuszczowej. W odróżnieniu od klasycznej liposukcji tłuszcz nie jest odsysany w postaci konglomeratów komórek tłuszczowych, a upłynniany w postaci emulsji.

Zabieg liposukcji laserowej polega na wprowadzeniu do tkanki tłuszczowej specjalnej kaniuli ze światłowodem lasera. Ów laser rozpuszcza tłuszcz i koaguluje tkankę, minimalizując uraz pacjenta. Tkanka tłuszczowa zmieniona w emulsję jest następnie usuwana przy pomocy specjalnego ssaka niskociśnieniowego. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, trwa, w zależności od operowanego obszaru, od 20 do 60 minut. Przeprowadza się go w trybie ambulatoryjnym, co oznacza, że pacjent może opuścić klinikę w tym samym dniu. Dodatkową zaletą metody LAL jest zwiększenie napięcia skóry, wywołane podgrzaniem przez laser. To szczególnie korzystne dla pacjentów z nadmiarem skóry lub zmniejszeniem jej elastyczności.

Zabieg liposukcji laserowej – tylko u doświadczonego chirurga

Liposukcja laserowa jest mniej inwazyjna niż klasyczna, ale bez względu na to osoba zdecydowana poddać się zabiegowi powinna wybrać wykwalifikowanego lekarza, który oceni, czy metoda LAL jest dla niej odpowiednia oraz wyjaśni wszelkie detale operacji. Przykładowo, pacjenci poznańskiej kliniki Solumed przed samym zabiegiem spotykają się z chirurgiem plastycznym, by podczas konsultacji poznać szczegóły zabiegu, a także ostateczną cenę. Przeprowadzaniem zabiegów zajmuje się dwóch chirurgów: dr Andrzej Bielecki oraz dr n. med. Tomasz Dydymski, specjaliści chirurgii plastycznej z wieloletnim stażem klinicznym. Liposukcję laserową, podobnie jak ultradźwiękową, wykonują w całkowitym lub miejscowym znieczuleniu.

Dużym doświadczeniem w wykonywaniu tego rodzaju zabiegów może się poszczycić również dr n. med. Elżbieta Radzikowska, Dyrektor Medyczny Kliniki La Perla w Warszawie. Jest specjalistą z zakresu chirurgii ogólnej, a także członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgów Polskich. O jej umiejętnościach w zakresie medycyny estetycznej świadczą liczne certyfikaty, wystawione m.in. przez centra szkoleniowe Estederm, Lorca Marin i Kreussler-Pharm.

Centrum Medycyny Estetycznej i Laserowej Arkadia w Opolu to kolejna placówka oferująca wysmuklanie sylwetki drogą liposukcji laserowej. Przy jej zastosowaniu specjaliści ośrodka nie tylko usuwają zbędny tłuszcz, ale i stymulują produkcję kolagenu, co zwiększa jędrność i napięcie skóry.  Zabiegi wykonuje lek. med. Jacek Żurek oraz lek. med. Izabela Dzik. Oboje są specjalistami II stopnia z chirurgii ogólnej, zajmują także stanowiska starszego asystenta Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej w Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu.

Liposukcja LAL w Polsce

Gabinet zabiegowy w Biogenica Klinika Piękna Gabinet zabiegowy w Biogenica Klinika Piękna

Kolejna specjalistka, dr Aleksandra Kulczycka (Centrum Estetyki Dr Aleksandra Kulczycka, Wrocław), uważa, że zabiegi z użyciem lasera sprawdzają się najlepiej przy wyszczuplaniu mniejszych obszarów, czyli w przypadkach konieczności odessania maksymalnie do 300 cm3 tkanki tłuszczowej. W celu usunięcia tłuszczu z większej powierzchnia ciała stosuje liposukcję ultradźwiękową przy użyciu aparatu Endotron francuskiej firmy Medicamat.

Z kolei dr Andrzej Kępa wykorzystuje nowoczesny laser diodowy Salsa 940 o mocy sięgającej do 120 W. Długość fali lasera charakteryzuje się powinowactwem do komórek tkanki tłuszczowej i szybkością zamykania napotkanych naczyń krwionośnych (koagulacja tkanek), dzięki czemu zabieg jest praktycznie bezkrwawy. Dr Kępa wykonuje zabiegi w Studiu Urody Essenza we Wrocławiu Kamiennej oraz w Centrum Urody Justyna w Świdnicy.