Usuwanie tłuszczu Vela Shape - jak to działa

Problem z nadwagą, również po ciąży, a także cellulit - to bolączki, trapiące wielu mieszkańców wysoko rozwiniętych krajów na całym świecie. Vela Shape jest rozwiązaniem, które pomaga walczyć z niedoskonałościami sylwetki i skutecznie usuwa tłuszcz.

Data publikacji
Czas czytania
3 min.

Pomimo, że panuje moda na szczupłą sylwetkę, świat ma coraz większy problem z nadwagą i otyłością. Z raportu prestiżowego pisma The Lancet wynika, że w ciągu ostatnich 34 lat liczba osób otyłych wzrosła w skali całego globu z 875 mln do 2,1 mld, a według danych WHO, w samej tylko Europie od lat 80 potroiła się liczba osób z nadwagą. Dotyczy to również kobiet, które mają kłopot z powrotem do swojej wagi po ciąży. WHO ocenia, że nawet 25% Europejek może mieć z tym problem. Jeśli dodać jeszcze do tego szacunki Światowej Organizacji Zdrowia mówiące, że nawet 98% kobiet na świecie ma cellulit, okazuje się, że skuteczne usuwanie tłuszczu to pilny problem do rozwiązania. Kwestia tą zajęła się firma Syneron Medical. Tak powstało urządzenie Vela Shape, wykorzystywane od 2007 roku. Amerykańska firma opierała się na badaniach Radiation Oncology Research Laboratory z San Francisco, z których wynika, że duży wpływ na niszczenie komórek tłuszczowych ma temperatura tkanki i czas jej podgrzewania. 

Usuwanie tłuszczu za pomocą urządzenia Vela Shape

Vela Shape to coraz powszechniej używane przez kliniki i gabinety kosmetyczne urządzenie do nieinwazyjnego modelowania sylwetki, usuwania tłuszczu i cellulitu. Aparat jest nieustannie rozwijany przez firmę Syneron Medical, która wypuszcza na rynek co jakiś czas nową generację tego urządzenia. Jego skuteczność została potwierdzona certyfikatem amerykańskiej agencji rządowej FDA (Food and Drug Administration), europejskim certyfikatem bezpieczeństwa CE, a także licznymi badaniami klinicznymi.

Zabieg modelowania sylwetki Vela Shape polega na podgrzaniu do temperatury 43-45°C wybranego obszaru ciała (najczęściej to brzuch, pośladki, uda, łydki, biodra, plecy, ramiona, dekolt lub podbródek). Vela Shape wykorzystuje dwie technologie. Pierwsza z nich – Vela – działa na tkanki w sposób mechaniczny: fałd skóry jest zasysany, a następnie masowany przez specjalnie wyprofilowane rolki. Druga technologia – Elos - w tym samym czasie podgrzewa tkanki. Wykorzystywana jest tutaj podczerwień IR, która podgrzewa skórę właściwą, natomiast bipolarny prąd RF wnika głębiej i dzięki niemu zostaje podgrzana tkanka podskórna oraz tkanka tłuszczowa. Połączenie energii mechanicznej i cieplnej pozwala na głębszą penetrację tkanki, przyspiesza jej ogrzanie i poprawia krążenie krwi, a także pobudza produkcję kolagenu. Komórki tłuszczowe (adipocyty) zostają lepiej dotlenione, co przyspiesza ich metabolizm i powoduje szybsze spalanie tłuszczu oraz wygładzanie nierówności na skórze.

Cykl wyszczuplający i redukujący tkankę tłuszczową Vela Shape składa się z 3 zabiegów, które wykonywane są co 2 tygodnie i trwają do 30 minut, a w przypadku usuwania cellulitu są to 4 zabiegi. Jednak żeby podtrzymać efekt, zalecane jest powtarzanie zabiegów co 1-3 miesiące. Redukcja obwodu ciała i cellulitu widoczna jest już po 8 tygodniach od zakończenia cyklu zabiegów, poprawia się stan powierzchni skóry i jej elastyczność.

Można również skorzystać ze specjalnej procedury Body After Baby, która dedykowana jest kobietom już 2 miesiące po porodzie i pozwala zredukować tkankę tłuszczową po ciąży, a także uelastycznia skórę oraz redukuje cellulit. W tym przypadku wykonuje się 4 zabiegi w tygodniowych odstępach.

W Poznaniu cena usuwania tłuszczu Vela Shape to wydatek rzędu 1 200 - 2 000 zł za cykl, redukcja cellulitu kosztuje około 1 600 zł, a procedura Body After Baby waha się w granicach 800-1 600 zł za cykl.

Źródło: thelancet.com; eufic.org

Inne przydatne linki


Komentarze (0)

Komentarze (0)

Akcja
Krok
odyl
Hej,
zaczekaj!
Masz szansę wygrać rower!
Zadbaj o zdrowie. Dołącz do akcji Krokodyl!
Vela Shape - wyszczuplanie sylwetki

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…