Mezoterapia mikroigłowa - Dermaroller

Mezoterapia mikroigłowa - dla wielu osób termin ten brzmi tajemniczo. Jednak to jeden z najpopularniejszych obecnie zabiegów kosmetycznych, który dostępny jest w każdym większym mieści i miejscowości. Trwa zazwyczaj ok. pół godziny, a jego pierwsze efekty widoczne są niemal natychmiast. Poniżej przedstawiamy dokładny przebieg mezoterapii mikroigłowej Dermaroller oraz to, jakich efektów można się po niej spodziewać.

Data publikacji
Czas czytania
3 min.

Zmarszczki pojawiają się już w okolicach 30 roku życia człowieka. Pierwszymi okolicami, w których są zauważalne, są okolice oczu (tzw. kurze łapki), czoło, obszar pomiędzy brwiami (tzw. lwia zmarszczka w formie litery V) oraz okolice ust. Są to zazwyczaj zmarszczki mimiczne, wynikające z powtarzania tysiące razy tego samego wyrazu twarzy (uśmiechu, marszczenia brwi lub czoła etc.). Podobnie jak zmarszczki pojawiające się później, mają formę linijnych zagłębień skóry, których przyczyną jest osłabienie wewnętrznych skórnych warstw. W wyniku licznych procesów nie podtrzymują już skóry zewnętrznej w sposób prawidłowy, przez co staje się mniej odporna na zmiany.

Aby zatrzymać proces powstawania zmarszczek, warto zacząć od stosowania specjalistycznych kosmetyków. Trzeba mieć jednak świadomość, że przenikanie przez skórę znajdujących się w nich składników odżywczych nie jest duże. Niektóre badania mówią nawet, że tylko 0,3% dobroczynnych elementów przenika do skóry właściwej, a keratynizacja komórek może jeszcze obniżyć ów poziom. By podnieść efektywność profesjonalnych preparatów, ich aplikacji warto dokonać przy pomocy mezoterapii mikroigłowej Dermaroller. Zabieg opiera się o dyski wyposażone w cienkie igiełki o długości od 0,5 mm do 2 mm. Są umieszczone na specjalnej rolce, dzięki czemu w czasie 10 minut uzyskiwanych jest w skórze około 500 tysięcy mikrokanałów, przez które substancje aktywne przenikają nawet 100 tysięcy razy mocniej niż w przypadku klasycznej aplikacji kosmetyku.

Jak przebiega mezoterapia mikroigłowa Dermaroller?

Przed rozpoczęciem mezoterapii Dermaroller należy wykonać dokładny demakijaż całej twarzy. Następny krok to dezynfekcja skóry za pomocą odpowiedniego preparatu. Teraz czas na właściwą mezoterapię z użyciem specjalnego dermarollera, która w zależności od wielkości obszaru jej poddawanego trwa od 10 do 15 minut. Po zakończeniu mikronakłuwania następuje aplikacja kosmetyku właściwie dobranego do potrzeb skóry klienta oraz preparatu łagodzącego. Ostatni krok to czyszczenie i dezynfekcja urządzenia wykorzystywanego przez kosmetyczkę lub kosmetologa.

Po zabiegu przez około 4 godziny nie powinno się myć twarzy. Zalecane jest natomiast stosowanie kremów nawilżających i tych z filtrami przeciwsłonecznymi przez ok. 10 dni po wizycie w gabinecie. Z kolei 4 dni po mezoterapii mikroigłowej Dermaroller nie należy pić alkoholu, uprawiać intensywnych ćwiczeń fizycznych, chodzić do sauny, pływać na basenie oraz poddawać się gorącym kąpielom.

Jakich efektów można się spodziewać po opisywanej terapii? Przede wszystkim mocnego ujędrnienia oraz napięcia skóry. W zależności od obszaru i leczonej dolegliwości, następuje poprawa konturów twarzy, podniesienie policzków, kącików ust i powiek czy zminimalizowanie zmarszczek znajdujących się nad ustami i wkoło powiek. Efektem mezoterapii mikroigłowej Dermaroller może być też redukcja blizn, cellulitu i rozstępów, podniesienie pośladków czy zminimalizowanie rozszerzonych naczynek krwionośnych. Bezpośrednio po zabiegu na leczonej okolicy może się pojawić mała opuchlizna, lekkie krwawienie czy zaczerwienienie skóry, które jednak szybko samoistnie znikną.

Koszt mezoterapii mikroigłowej Dermaroller 

Ten popularny zabieg wykonywany jest w bardzo wielu gabinetach kosmetycznych i kosmetologicznych, w tym w salonie Crystal Clinic z Łodzi (ulica Kasprzaka 7/9). Pierwsza wizyta kosztuje tam 350 złotych, a w jej trakcie pacjent otrzymuje indywidualny roller, który będzie wykorzystywany tylko dla niego. Każdy kolejny zabieg kosztuje 250 złotych. Salon Estetic Rzeszów (ulica Jana III Sobieskiego 16) oferuje procedurę w kwocie od około 100 złotych, przy czym przy pierwszej wizycie należy ponieść koszt rollera w wysokości 70 złotych). Z kolei Derma Clinic z Warszawy (ulica Jana Kasprowicza 119 A) proponuje mezoterapię mikroigłową Dermaroller w cenie od 250 złotych plus jednorazowy koszt rollera w wysokości 90 złotych.

Przeciwwskazania

Osoby cierpiące na cukrzycę, nowotwory, zaburzenia krzepliwości krwi czy mające na obszarze poddawanym zabiegowi stany zapalne powinny zrezygnować z poddawania się mezoterapii. Przeciwwskazaniami są także: ciąża i karmienie piersią, autoimmunologiczne choroby skórne, rany, zaburzenia czucia oraz terapia retinoidami. Kolejne sytuacje, które powinny prowadzić do rezygnacji z mezoterapii mikroigłowej Dermaroller, to skłonność do tworzenia się bliznowców, stosowanie leków bezpośrednio na ciało i alergia na metale oraz na składniki koktajli wykorzystywanych podczas zabiegu.


Komentarze (0)

Komentarze (0)

Akcja
Krok
odyl
Nie opuszczaj
nas jeszcze!
Sprawdź, jak zdobyć smartwatcha dzięki akcji Krokodyl!
Medycyna estetyczna

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…