Usuwanie cieni pod oczami własnym tłuszczem

Cienie pod oczami są udręką dla wielu kobiet. Pojawiają się u osób z cienką, pergaminową skórą. Pozbycie się tych cieni nie jest proste, a jako bardzo dobrą metodę dającą długotrwałe efekty rekomenduje się nowoczesny zabieg przeszczepu tkanki tłuszczowej, czyli microlipofilling.

Data publikacji
Czas czytania
2 min.

Problem cieni pod oczami dotyczy szczególnie kobiet, które mają w okolicy powieki dolnej bardzo cienką skórę. Położone tuż pod skórą naczynia krwionośne prześwitują przez nią, co widoczne jest w postaci fioletowego lub brązowego zasinienia. Choć cienie pod oczami występują nawet u bardzo młodych kobiet, mogą się pojawiać również u pań w wieku dojrzałym, gdy z upływem lat skóra staje się znacznie cieńsza. Stosowanie kremów, zmiana diety, czy wypoczynek przynoszą najczęściej niewielką poprawę, a dobry, lecz krótkotrwały efekt daje odpowiednio dobrany korektor. W zmaganiach z cieniami pod oczami z pomocą przychodzą nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej, dzięki którym decydując się na jeden zabieg, usuwa się problem na wiele lat.

Przeszczep własnej tkanki tłuszczowej jest bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku cieni pod oczami. Podczas zabiegu potrzebna jest duża precyzja, bo wszczepiany tłuszcz musi być podany pomiędzy cienką skórę, a położone tuż pod nią naczynka krwionośne. Ponadto skóra w tej okolicy jest szczególnie delikatna, a bliskość oka wymaga od lekarza doświadczenia i dokładności. W czasie zabiegu najpierw pobiera się tkankę tłuszczową z okolicy brzucha, bioder lub ud pacjentki, gdyż tam najczęściej gromadzi się nadmiar tkanki tłuszczowej. Do wypełnienia skóry pod oczami potrzeba zwykle od 5 do 10 ml aspiratu. Mikrodrobinki tłuszczu wstrzykuje się równomiernie za pomocą tępej, cienkiej kaniuli. Jeśli lekarz korzysta z igieł to ich średnica nie przekracza pół milimetra, dzięki temu zabieg jest delikatny i bardzo precyzyjny. Po implantacji komórek tłuszczowych przeprowadza się modelowanie wstrzykniętej tkanki. Ucisk i delikatne rozmasowanie okolicy poddanej zabiegowi zapobiega powstaniu ewentualnych zgrubień i nierówności. Efekty widoczne są natychmiast po zabiegu i utrzymują się przez kilka lat.

Usunięcie cieni pod oczami jest nieskomplikowane. Praktycznie nie ma przeciwwskazań do tego zabiegu. Transplantacja własnych komórek tłuszczowych jest bezpieczna i nie daje reakcji alergicznych. Jest to znacznie lepsze rozwiązanie niż podanie innych wypełniaczy (np. kwasu hialuronowego), gdyż prześwitująca przez skórę tkanka tłuszczowa nadaje skórze naturalny koloryt. Znieczulenie miejscowe wystarcza, aby pacjentka nie odczuwała bólu. Zabieg nie pozostawia blizn. Opuchnięcie i zasinienie powstałe podczas zabiegu ustępuje samoistnie w ciągu kilku dni. Cała procedura, w tym pobranie i podanie tkanki tłuszczowej, trwa około pół godziny.

Ceny zabiegu usunięcia cieni pod oczami różnią się, co zależy głównie od zastosowanej techniki. Tradycyjny przeszczep tkanki tłuszczowej jest tańszy. W Gabinecie Medycyny Estetycznej dr Ilony Osadowskiej cena mikrolipoiniekcji rozpoczyna się od 2,5 tysiąca złotych. Przeszczep metodą SNIF (Sharp-needle intradermal fat grafting), w której stosuje się najcieńsze igły wykonywany jest w AG Klinik w Warszawie i kosztuje od 3 do 3,5 tysiąca złotych. Tkanka tłuszczowa może zostać wzbogacona komórkami macierzystymi, co znacznie przedłuża trwałość zabiegu. Takie zabiegi wykonywane są w Gabinecie Medycyny Regeneracyjnej i Anti-Aging Akademia Opieki w Łodzi, a koszt całej procedury rozpoczyna się od 2,5 złotych. W Klinice Chirurgii Plastycznej i Chirurgii Oka Chase Lay w San Jose W Kalifornii w USA koszt wypełnienia własnym tłuszczem okolicy oka wynosi około 2,5 tysiąca dolarów.

Modelowanie całej twarzy własnym tłuszczem - więcej na ten temat

Modelowanie całej twarzy własnym tłuszczem

Modelowanie twarzy własnym tłuszczem to zabieg, który fachowo określany jest mianem lipofillingu. Metoda ta daje bardzo dobre rezultaty w modelowaniu i odbudowie…

Likwidacja cieni pod oczami własnym tłuszczem

To młoda metoda, która polega na wszczepieniu rozdrobnionej tkanki tłuszczowej pod skórę tzw. doliny łez. Tłuszcz zasłoni prześwitujące naczynia krwionośne. To właśnie…

Komentarze (1)

kamilka 4 lata temu

nie zdecydowałam się jeszcze na żaden zabieg, póki co ratuję się różnymi kosmetykami, Odpowiedz

Likwidacja cieni pod oczami własną tkanką tłuszczową

Likwidacja cieni pod oczami własną tkanką tłuszczową

Cienie pod oczami, objawiające się brązowym lub fioletowym zasinieniem, to defekt estetyczny z którym borykają się głównie kobiety. Jedną z częstszych przyczyn ich wystepowania są uwarunkowania genetyczne w połączeniu z niewłaściwym trybem...