Powstaje nowoczesny ośrodek ortopedii dziecięcej w Skierniewicach

Z inicjatywy Fundacji Zdrowia i Kultury "Kochaj Życie" w ciągu pięciu lat powstanie w Skierniewicach (woj. łódzkie) Europejskie Centrum Ortopedii Dziecięcej. Placówka specjalizować będzie się w nowatorskich zabiegach ortopedycznych, w tym wydłużaniu kończyn metodą dr Drora Paleya.

Data publikacji
Czas czytania
1 min.

Centrum będzie przeprowadzać specjalistyczne zabiegi ortopedii dziecięcej, niedostępne obecnie w Polsce, ani w Europie. Patronat nad działalnością placówki sprawować będzie słynny amerykański chirurg-ortopeda dr Dror Paley z Paley Advanced Limb Lengthening Institute przy Szpitalu St. Mary w West Palm Beach na Florydzie. Jest on autorem nowatorskiej metody wydłużania kończyn, umożliwiającej najmłodszym pacjentom stanięcie na własnych nogach. Amerykański specjalista zadeklarował pomoc poprzez m.in. wyszkolenie personelu.

Ortopedia dziecięca od 1800 zł
wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Zarząd Fundacji pozyskał już inwestora, zainteresowanego realizacją przedsięwzięcia. W maju br. podpisano z władzami Żyrardowa list intencyjny, zaś na sierpniowym posiedzeniu radni mają podjąć ostateczną decyzję o sprzedaży z bonifikatą działki budowlanej na terenach powojskowych przy ul. 26. Dywizji Piechoty. Zgodnie z porozumieniem, Centrum, którego koszt powstania szacowany jest na około 30 mln zł, ma zostać uruchomione w ciągu 5 lat. Fundacja zapewnia jednak, że dołoży wszelkich starań, aby pierwszych pacjentów przyjąć już w 2018 r.

Źródło: www.rynekzdrowia.pl

Dodaj komentarz

Asymetria powiek - kiedy potrzebna jest operacja?

Asymetria powiek - kiedy potrzebna jest operacja?

Choć często na pierwszy rzut oka tego nie widać, żadna twarz nie jest idealnie symetryczna. U niektórych osób różnice są zauważalne bardziej, a u innych mniej i nie ma w tym niczego nienaturalnego. Czasami jednak asymetria jest na tyle duża,...