Pokaż więcej wyników

Lekarze wykonujący USG stawu kolanowego

Posiadamy w ofercie 13 specjalistów w 37 polskich miastach, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 94 różnych placówkach.

lek. Filip Płużański

ortopeda, traumatolog

w CODE Centrum Medyczne

ocena 5,0 / 5  (2 opinii)
dr n. med. Naser Dib

chirurg ogólny, flebolog

w Nasmed

ocena 4,8 / 5  (4 opinii)
lek. Miłosz Bieniek

lekarz radiolog, diagnosta obrazowy

w Stadmedica Centrum Medyczne

dr n. med. Przemysław Besser

gastrolog, hepatolog, lekarz chorób wewnętrznych

w Poliklinika Doktora Bessera

lek. Zdzisław Pachacz

chirurg dziecięcy, ortopeda dziecięcy

w Centrum Medyczne Skopia

lek. Michał Bartoszewicz

ortopeda

w ARKMEDIC

lek. Tomasz Rudnicki

ortopeda, traumatolog

w Zespół Przychodni Specjalistycznych Prima

lek. Karol Mochocki

ortopeda

w Zespół Przychodni Specjalistycznych Prima

lek. Marek Janas

radiodiagnosta

w Dolnośląskie Centrum Ginekologii

lek. Henryk Mazgaj

chirurg ogólny

w Dolnośląskie Centrum Ginekologii

lek. Adam Gutowski

diagnosta obrazowy

w City Clinic

lek. Marcin Weiss

ortopeda, traumatolog

w DermoMedica

lek. Leszek Piasecki

lekarz

w Ober Clinic Medycyna Specjalistyczna

USG stawu kolanowego - informacje

38 38

USG jest to szybka, bezbolesna i bezpieczna metoda obrazowania, wykorzystywana między innymi do diagnostyki narządu ruchu. Umożliwia obejrzenie struktur anatomicznych oraz wykrycie płynu w stawach, który może się pojawić w wyniku urazu, infekcji lub chorób ogólnoustrojowych.

Szukasz dobrego ultrasonografisty? Pomożemy Ci go znaleźć!

W Łodzi USG narządu ruchu można wykonać w Centrum Leczenia Osteoporozy Klinika Zdrowej Kości. Bania przeprowadza tutaj dr n. med. Rafał Plebański, który jest specjalistą ortopedii i traumatologii. Jego umiejętność przeprowadzania USG potwierdzona jest certyfikatem „Diagnostyki USG Narządu Ruchu”. Jest autorem lub współautorem publikacji, m.in. "Złamanie trzpienia endoprotezy jako rzadkie powikłanie alloplastyki stawu biodrowego- opis dwóch przypadków" oraz "Porównanie wyników miotomii do transpozycji mięśni przywodzicieli uda na guz kulszowy w leczeniu dysfunkcji stawu biodrowego w przebiegu mózgowego porażenia dziecięcego.

Będąc we Wrocławiu, można skorzystać z oferty Centrum Medycznego Artemed i wykonać badanie ultrasonograficzne stawu kolanowego u specjalisty ortopedii, chirurga urazowego lek. med. Jacka Poryckiego. Systematycznie podnosi on swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w licznych kursach organizowanych przez Akademię Chirurgii Ortopedycznej, takich jak "Akademia stawu skokowego", "Problematyka stożka rotatorów", "Kolano" oraz "Protezoplastyka stawu kolanowego". Wziął udział w warsztatach w Berlinie, Bielsku- Białej i w Warszawie. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Chirurgii Stopy i Stawu Skokowego oraz Polskiego Towarzystwa Artroskopowego.

Lecznica Profesorsko- Ordynatorska Alfa Lek w Warszawie to miejsce, w którym można się zwrócić o pomoc do lek. med. Tomasza Pobożego. Specjalista ortopedii i traumatologii narządu ruchu, ukończył Akademię Medyczną w Białymstoku. W 2003r ukończył kurs "USG narządu ruchu", a od 2015r prowadzi zajęcia z ultrasonografii dla lekarzy w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego im. Prof. Adama Grucy CMKP w Otwocku, a w Akademii Ultrasonografii w Poznaniu uczy lekarzy diagnostyki USG narządu ruchu. Zakres swojej wiedzy poszerza podczas kursów, m.in. "Zabiegi artroskopii stawu kolanowego, skokowego, ramiennego, łokciowego, biodrowego i nadgarstka", "Metody obrazowania narządu ruchu" oraz "Chirurgia ręki i chirurgia rekonstrukcyjna".

Gabinet Ortopedyczno- Urazowy Bartłomieja Dobosza w Krakowie to miejsce, w którym ultrasonograficzne badanie ortopedyczne przeprowadza specjalista ortopedii i chirurgii urazowej narządu ruchu lek. med. Bartłomiej Dobosz. Jest on autorem lub współautorem publikacji, takich jak "Znaczenie kliniczne i ekonomiczne retransfuzji krwi w alloplastykach stawu biodrowego i kolanowego" i „Alloplastyka całkowita kolana z użyciem anatomicznej endoprotezy Journey. Ocena wyników klinicznych i radiologicznych w 2-letniej obserwacji”. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii, European Society of Sports Traumatology, Knee Surgery and Arthroscopy oraz Eurpoean Federation of National Associations of Orthopaedics and Traumatology.

USG narządu ruchu można wykonać w Centrum Medycznym Diagnosis w Swarzędzu. Badania wykonuje dr n. med. Matek Tomaszewski. Absolwent Akademii Medycznej im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, posiada tytuł specjalisty w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Doświadczenie zawodowe zdobywał pracując w Klinice Ortopedii i Traumatologii Dziecięcej Ortopedyczno- Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. W. Degi w Poznaniu. Podnosi swoje kwalifikacje poprzez uczestnictwo w kursach, takich jak "USG w ortopedii", "USG stawów biodrowych dzieci i niemowląt" oraz "Dysplazja stawu biodrowego- zagadnienia biodra dziecięcego". Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedii i Traumatologii.

Gdzie wykonać badanie USG? W Polsce, czy za granicą?

Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS Gabinet zabiegowy w CDT MEDICUS

Koszt badania ultrasonograficznego jednego stawu kolanowego w Centrum Medycznym Diagnosis w Swarzędzu to 140zł. To samo badanie w The GP Surgery w Londynie wiąże się z wydatkiem 85£ (ok. 480zł). Warto rozważyć wykonanie badania w Polsce, podczas weekendowego wyjazdu. Zaoszczędzona różnica cen pozwoli na uatrakcyjnienie wyjazdu. Zobaczyć można słynny, Poznański rynek, pełen pubów i restauracji, ulicę Piotrkowską w Łodzi, która zaprasza pięknym oświetleniem i licznymi klubami i pubami lub Zamek Królewski na Wawelu. Każde miasto w Polsce ma swój klimat i niepowtarzalną atmosferę, którą można poczuć tylko podczas pobytu. Duża różnorodność sprawia, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.