Leczenie i operacje zeza Częstochowa i okolice

Bezpośrednio w Częstochowie nie dysponujemy placówką wykonującą leczenie i operacje zeza, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 5 innych klinik z okolicy Częstochowy. Leczenie i operacje zeza można przeprowadzić m.in. w Szpital Specjalistyczny Centrum Medycznego MAVIT w Katowicach (62 km od Częstochowy) w cenie 250 zł lub w Retina Szpital Okulistyczny w Warszawie (200 km od Częstochowy) gdzie cena za leczenie i operacje zeza wynosi 350 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Leczenie i operacje zeza najbliżej Częstochowy - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie i operacje zeza najbliżej Częstochowy na podstawie cenników z 5 placówek. Najniższa cena to 150 zł za badanie kwalifikacyjne do operacji zeza natomiast najwyższa cena w Częstochowie wynosi do 4800 zł (operacja zeza u dorosłych).

Ile kosztuje leczenie i operacje zeza w najbliższej odległości od Częstochowy?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie i operacje zeza najbliżej Częstochowy:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie i operacje zeza najbliżej Częstochowy

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 5 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie i operacje zeza w innych miastach.

Leczenie i operacje zeza w Częstochowie - gdzie najlepiej?

Można wyróżnić różne rodzaje zeza: zez zbieżny, zez rozbieżny, zez skośny oraz zez ku górze i ku dołowi. W wielu przypadkach jest on przyczyną niedowidzenia, obniżenia ostrości wzroku a także może przyczyniać się do powstania ślepoty. Dlatego tak ważne jest wyleczenie zeza jak najwcześniej. U dzieci najlepiej do 10 roku życia, u dorosłych to już zabieg tylko kosmetyczny, gdyż nie da się w późniejszym wieku przywrócić prawidłowego widzenia obuocznego.

Wyleczyć zeza

Klinika Okulistyczna EuroMedic oferuje diagnostykę i leczenie zeza zarówno u dorosłych jak i u dzieci. Można się tutaj poddać badaniu kąta zeza za pomocą aparatu Synoptoforem oraz umówić na specjalistczną kosnultację dla osób z chorobą zezową. Ponadto wykonywana jest tutaj laseroterapia siatkówki, operacje zaćmy oraz laserowa korekcja wad wzroku różnymi metodami (np. LASIK, LASEK czy EPILASIK). Do zespołu lekarskiego należy tutaj dr n. med. Michał Szymon Nowak, specjalista okulistyki od 2009 roku, który swoje doświadczenie zdobywał w Szpitalu Klinicznym im. Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi a także na stażach zagranicznych w Kandzie, Egipcie i na Węgrzech.

Operacjom leczącym zeza można poddać się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. Najświętszej Maryi Panny na Oddziale Okulistyki. Tutaj przeprowadzane są także operacje usunięcia zaćmy z wszczepem sztucznej soczewki, zabiegi operacyjne przeciwjaskrowe, zaopatrywanie chirurgiczne urazów gałkowych czy drobne zabiegi plastyczne na oczach i wiele innych. Pacjentów przyjmuje tutaj m.in. dr Barbara Bociąga, specjalista okulistyki I stopnia od 1986 roku oraz dr Aleksandra Mączka, specjalista okulistyki I stopnia od 1986 i II stopnia od 1993 roku, która pełni funkcję zastępcy ordynatora na tym Oddziale Okulistycznym.

Optimax to Centrum Okulistyczne w Częstochowie, gdzie z zakresu leczenia zeza wykonuje się korekcję pryzmatyczną. Tą samą metodą leczy się tutaj także podwójne widzenie, niedomogę konwergencji oraz inne problemy z widzeniem. Można tutaj uzyskać także skierowanie na zabiegi operacyjne, np. w przypadku zeza. Na konsultacji i leczeniu pacjent spotka się tutaj z dr Haliną Fenig, specjalistą okulistyki, która specjalizację I stopnia zrobiła w 1985 roku a II stopnia w 1994 roku. Należy do Okręgowej Izby Lekarskiej w Częstochowie.

Gabinet Okulistyczny Reza Med spośród różnych usług medycznych proponuje pacjentom z zezem, diagnostykę tego schorzenia oraz jego lecznie. Ponadto z zabiegów okulistycznych specjalista przeprowadza tutaj m.in. laseroterapię, zabiegi plastyczne gałki ocznej w przypadku podwinięcia lub wywynięcia powieki, usunięcie ciała obcego z oka a także iniekcje do ciała szklistego czy iniekcje podspojówkowe. Specjalistą tym jest dr Gholamreza Fakhari, okulista i stomatolog, który swoje doświadczenie z okulistyki zdobywał na Oddziale Klinicznym Okulistyki w Samodzielnym Szpitalu Klinicznym im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie, gdzie nabył umiejętności głównie z laseroterapii oraz chirurgii okulistycznej.

Komed to Prywatne Centrum Diagnostyczno-Lecznicze, gdzie z zakresu okulistyki przeprowadza się m.in. operacje zeza różnego rodzaju w znieczuleniu ogólnym a także operacje usuniecia zaćmy metodą fakoemulsyfikacji. Z innych zabiegów lekarz wykonuje iniekcje doszklistkowe preparatu Lucentis, iniekcje doszklistkowe preparatu Eylea oraz zabiegi soczewki wewnątrzgałkowej zwijalnej. Zabiegami zajmuje się tutaj dr n. med. Anna Korzekwa, specjalista okulistyki (I stopnia od 1978 i II stopnia od 1981 roku), która tytuł doktora nauk medycznych uzyskała w 1985 roku. W swojej praktyce lekarskiej specjalizuje się w chirurgii okulistycznej, leczeniu niedowidzenia oraz strabologii.

Do Gabinetu Okulistycznego Bi-Med można także przyjść na diagnostykę i leczenie zeza. Ponadto przeprowadzane są tutaj komputerowe badania wzroku, pomiar ciśnienia śródgałkowego oraz badanie dna oka. Można uzyskać tu również skierowanie na leczenie operacyjne w przypadku zaćmy, jaskry, kępek żółtych oraz gradówki, skrzydlika czy podwinięcia i odwinięcia powiek. Pacjentów przyjmuje dr Bibianna Bilska, specjalista chorób oczu I stopnia od 1987 i II stopnia od 1994 roku. Należy do Okręgowej Izby Lekarskiej w Częstochowie.

Więcej na temat leczenie i operacje zeza

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…