Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego Częstochowa i okolice

Bezpośrednio w Częstochowie nie dysponujemy placówką wykonującą endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 12 innych klinik z okolicy Częstochowy. Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego można przeprowadzić m.in. w KCM Clinic w Jeleniej Górze (237 km od Częstochowy) w cenie 13000 zł lub w Medi Horizon Clinic w Warszawie (200 km od Częstochowy) gdzie cena za endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego wynosi 16000 zł. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Szpital Specjalistyczny Brzeziny

Brzeziny, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 6 (119 km od Częstochowy)
9,0 / 10  •  Bardzo dobra  •  1021 opinii
  • Endoproteza stawu biodrowego od 19000 zł
lek. Marcin Cabaj

lek. Marcin Cabaj

ortopeda, traumatolog

Planujesz endoprotezoplastykę całkowitą stawu biodrowego, a nie wiesz czego się spodziewać? Obejrzyj nasz film Patient Experience, który przeprowadzi Cię krok po kroku przez całą procedurę - od konsultacji, po wyjście ze szpitala!

zobacz film o zabiegu »
  • Konsultacja ortopedycznazadzwoń

Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego najbliżej Częstochowy - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w 12 placówkach w Częstochowie. Najniższa cena wynosi 13000 zł w KCM Clinic, najwyższa to 23300 zł, natomiast średni koszt to 18450 zł.

Ile kosztuje endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w najbliższej odległości od Częstochowy?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego najbliżej Częstochowy:

Posiadamy również ofertę w 13 innych miastach. Sprawdź ceny endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w innych miastach.

Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego w Częstochowie - gdzie najlepiej?

Endoproteza całkowita cementowa stawu biodrowego jest niezbędna w przypadku zwyrodnienia stawu biodrowego, które występuje u ok. 4 % populacji po 60. roku życia. Zwyrodnienie takie często jest następstwem dysplazji biodra, która niszczy staw biodrowy poprzez zbyt płytką panewkę stawu, z której ześlizguje się głowa kości udowej. Na zwyrodnienie biodra może mieć także wpływ nadwaga, cukrzyca, alkoholizm czy urazy i choroby biodra. Endoproteza cementowa, zastępująca naturalny zniszczony staw biodrowy, składa się z głowy endoprotezy, panewki, trzpienia oraz cementu kostnego, za pomocą którego proteza sklejana jest z kośćmi pacjenta. W trakcie operacji odcinana jest szyjka kości udowej, następuje frezowanie panewki w miednicy, po czym wykonywana jest implantacja protezy.

Gdzie można wymienić biodro podczas endoprotezoplastyki całkowitej cementowej u częstochowskich ortopedów

Na operacje wszczepienia endoprotezy całkowitej cementowej stawu biodrowego można udać się na Oddział Ortopedii i Chirurgii Urazowej mieszczący się w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. NMP w Częstochowie. Oprócz endoprotezoplastyki całkowitej wykonywana jest tutaj endoprotezoplastyka częściowa oraz bezcementowa. Oferowane są również zabiegi wszczepienia endoprotez stawów kolanowych lub barkowych. Po przebytych operacjach pacjent może zostać skierowany na rehabilitację do Zakładu Rehabilitacji Leczniczej tego szpitala, na ćwiczenia bierne i czynne do Gabinetu Kinezyterapii lub na zabiegi fizykoterapii do Gabinetu Fizykoterapii.

Lekarzem, zajmującym się na terenie Częstochowy operacjami protezowania stawu biodrowego, jest lek. med. Włodzimierz Makuch, ortopeda i traumatolog (specjalizacja I stopnia od 1990 i II stopnia od 1997 roku), który doświadczenie z przeprowadzania takich zabiegów zdobywał, pracując w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Częstochowie na Oddziale Ortopedii i Chirurgii Urazowej. Jednym z głównych zainteresowań zawodowych tego lekarza są zabiegi endoprotezoplastyki stawu nie tylko biodrowego, ale również kolanowego. Oprócz endoprotezoplastyki całkowitej cementowej można u niego poddać się także operacjom endoprotezoplastyki częściowej cementowej oraz bezcementowej.

Endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego oferowana jest także przez lek. med. Ireneusza Zaryckiego, specjalistę ortopedii i traumatologii (I stopnia od 1996 i II stopnia od 2001 roku), którego zainteresowania zawodowe skupiają się głównie na alloplastyce stawu biodrowego i kolanowego. Z tego zakresu zdobywał doświadczenie w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym, pracując tam na Oddziale Ortopedii i Chirurgii Urazowej.

Więcej na temat endoprotezoplastyka całkowita cementowa stawu biodrowego

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…