Lekarze wykonujący zmniejszenie piersi w Częstochowie

W Częstochowie posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 1 różnych placówkach. Usługa zmniejszenie piersi w Częstochowie jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, chirurga plastycznego i lekarza wykonującego zabiegi medycyny estetycznej.

lek. Ryszard Suliga

chirurg ogólny, chirurg plastyczny

w Centrum Medyczne Suliga

9,4 / 10

Zmniejszenie piersi w Częstochowie - gdzie najlepiej?

Zabieg zmniejszenia piersi polega na wycięciu nadmiaru tkanki tłuszczowej lub gruczołowej (albo jednej i drugiej) podczas tego samego zabiegu. Najczęściej poddają się mu kobiety, u których przerost biustu nie pozwala na codzienne, naturalne funkcjonowanie - utrudnia uprawianie niektórych sportów, dobranie ubrań czy przyczynia się do bóli pleców i problemów z kręgosłupem. Operacji takiej może poddać się zarówno młoda kobieta, u której zbyt duży biust to wynik genetyki, jak i kobieta, u której duży rozmiar piersi pozostał po ciążach lub jest wynikiem nadwagi. Niekiedy zmniejszenie piersi może być połączone również z operacją ich podniesienia, gdyż zbyt duży biust ma tendencję do opadania.

Pomniejszenie biustu u częstochowskich chirurgów plastycznych

Na operację zmniejszenia biustu można udać się do lek. med. Przemysława Jasnowskiego, specjalisty chirurgii ogólnej (I stopnia od 2000 roku) oraz specjalisty chirurgii onkologicznej (od 2010 roku), który przyjmuje swoje pacjentki na terenie Częstochowy. Lekarz ten specjalizuje się w chirurgii plastycznej piersi, a zabieg ich zmniejszenia przeprowadza różnymi metodami, m.in. sposobem SPAIR, którego nauczył się w Stanach Zjednoczonych u boku dr. Hammonda. W celu podniesienia swoich kwalifikacji i umiejętności z zakresu chirurgii plastycznej piersi brał udział w licznych szkoleniach i konferencjach - posiada m.in. certyfikat z kursu naukowo-szkoleniowego "Chirurgia piersi: onkoplastyka i chirurgia estetyczna" (Nałęczów, 2005 rok) oraz zaświadczenie uczestnictwa w warsztatach naukowo-szkoleniowych "Pierś jako problem onkologiczny, rekonstrukcyjny i estetyczny" (Nałęczów, 2003 rok).

Zmniejszenie piersi oferowane jest także przez Medyk Centrum. Placówka ta proponuje również inne operacje plastyczne biustu z zakresu powiększenia piersi z użyciem protez oraz własnych komórek tłuszczowych pacjentki, podniesienia piersi (z redukcją wielkości otoczki wokół brodawki sutkowej) a także rekonstrukcji piersi (z wykorzystaniem ekspanderów) czy zabiegu symetryzacji piersi (m.in. po rekonstrukcjach).

Redukcją piersi na terenie Częstochowy zajmuje się także lek. med. Ryszard Suliga, chirurg ogólny (specjalizacja I stopnia w 1984 roku) oraz chirurg plastyczny (specjalizacja II stopnia w 1989 roku), który swoje doświadczenie z zakresu chirurgii plastycznej (piersi i innych części ciała) zdobywał m.in. na kursach "Workshop of Plastik and Reconstructive Surgery" (Łódź, 1994 rok), "The 1st Polish Course on Aesthetic Surgery" (Wrocław, 1995 rok) czy  "International Course of Plastic Surgery" (Polanica Zdrój, 1997 rok).

Pacjenci szukali zabiegu zmniejszenie piersi w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec, Radomsko, Zawiercie oraz Tarnowskie Góry.

Więcej na temat zmniejszenie piersi

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…