Operacja wodniaka jądra Częstochowa

Operacja wodniaka jądra w Częstochowie - gdzie najlepiej?

Wodniak jądra to schorzenie, które może pojawić się zarówno u dorosłych pacjentów, jak i u dzieci (także niemowląt). Jest to torbiel zawierająca płyn, która umiejscawia się w mosznie. U chłopców nie jest to groźne schorzenie, ale u mężczyzn może wskazywać na nowotwór. Wodniak jądra to schorzenie nabyte lub wrodzone, a przyczyną powstawiania tego pierwszego może być m.in. uraz jądra, zapalenie jądra lub najądrza czy operacje przepukliny pachwinowej lub żylaków powrózka nasiennego. Leczenie operacyjne wodniaka jądramożna przeprowadzić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest operacja metodą Bergmanna, w trakcie której urolog wycina nadmiar osłonek jądra, wyciągając wodniaka poza worek mosznowy i usuwając z niego płyn, po czym zakłada szew hemostatyczny na brzegi osłonek. W drugiej metodzie - sposobem Winkelmanna - lekarz wypreparowuje wodniaka, usuwa z niego płyn oraz wywija w odpowiedni sposób osłonki jądra. 

Gdzie można wyleczyć wodniaka jądra w Częstochowie

Operacja wodniaka jądra oferowana jest przez Medyk Centrum. Palcówka ta, z innych zabiegów urologicznych, ma w swojej ofercie także operacje powrózka nasiennego i torbieli najądrza, laparoskopowe oraz klasyczne operacje żylaków powrózka nasiennego. Ponadto wykonywane są tutaj również operacje stulejki i torbieli, endoskopowe resekcje zmiany chorobowej pęcherza moczowego, a także elektroresekcje przezcewkowe guza pęcherza moczowego (TURT) czy zabiegi endoskopowego zniszczenia zmiany chorobowej pęcherza.

Leczenie chirurgiczne wodniaka jądra ma w swojej ofercie także Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. NMP w Częstochowie. Zabiegi takie przeprowadzane są tutaj na Oddziale Chirurgii i Traumatologii Dziecięcej. Z innych, leczonych w tym oddziale, chorób urologicznych u dzieci można wymienić leczenie spodziectwa, żylaków powrózka nasiennego a także infekcji układu moczowego. Ponadto przeprowadzana jest tutaj także kalibracja cewki moczowej oraz prowadzona kompleksowa diagnostyka wad wrodzonych układ moczowo-płciowego.

Lekarzem, zajmującym się na terenie Częstochowy chirurgią wodniaka jądra, jest lek. med. Maciej Śliwoń, specjalista chirurgii ogólnej (od 2007 roku), który doświadczenie z zakresu operacyjnego leczenia urologicznego zdobywał w Miejskim Szpitalu Zespolonym w Częstochowie na Oddziale Urologicznym. Oprócz operacji wodniaka jądra przeprowadza także operacje stulejki. Ponadto można się u niego poddać wycięciu torbieli włosowatej, operacji żylaków odbytu oraz wycięciu wyrostka robaczkowego czy wielu innym zabiegom z zakresu chirurgii ogólnej.

Pacjenci szukali zabiegu operacja wodniaka jądra w pobliżu Częstochowy, w miejscowościach: Lubliniec, Radomsko, Zawiercie oraz Tarnowskie Góry.

Więcej na temat operacja wodniaka jądra

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…