Leczenie jaskry Częstochowa i okolice

Bezpośrednio w Częstochowie nie dysponujemy placówką wykonującą operacje i leczenie jaskry, natomiast możemy zaproponować wykonanie zabiegu w jednej z 22 innych klinik z okolicy Częstochowy. Operacje i leczenie jaskry można przeprowadzić m.in. w KCM Clinic w Jeleniej Górze (237 km od Częstochowy) w cenie 300 zł lub w Eyemed Centrum Okulistyczne w Lublinie (243 km od Częstochowy) gdzie cena za operacje i leczenie jaskry wynosi 300 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Operacje i leczenie jaskry najbliżej Częstochowy - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą operacje i leczenie jaskry najbliżej Częstochowy na podstawie cenników z 22 placówek. Najniższa cena to 300 zł za irydoplastyka laserowa SLT natomiast najwyższa cena w Częstochowie wynosi do 4500 zł (operacja jaskry metodą trabekulektomii).

Ile kosztuje operacje i leczenie jaskry w najbliższej odległości od Częstochowy?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi operacje i leczenie jaskry najbliżej Częstochowy:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen operacje i leczenie jaskry najbliżej Częstochowy

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 20 innych miastach. Sprawdź ceny operacje i leczenie jaskry w innych miastach.

Operacje i leczenie jaskry w Częstochowie - gdzie najlepiej?

Jaskrę trudno jest zdiagnozować, ponieważ na początku nie daje żadnych objawów. W późniejszym etapie może pojawić się ból oka, nudności, silne bóle głowy i zaburzenia pracy serca. Przyczyna jaskry nie jest do końca znana, jednak okuliści podejrzewają, że odpowiada za nią nagromadzenie się płynu, utrzymującego prawidłowe ciśnienie śródgałkowe, w związku z czym ciśnienie w oku rośnie i prowadzi do uszkodzenia nerwu wzrokowego. Na jaskrę narażone są osoby, cierpiące na miażdżycę oraz silną krótkowzroczność. Choroba może mieć także podłoże dziedziczne. Nieleczona, może spowodować utratę wzroku. Zdiagnozowaną jaskrę można leczyć farmakologicznie bądź poddać się operacji. Istnieje wiele rodzajów operacji przeciwjaskrowych, a większość z nich polega na stworzeniu ujścia dla płynu śródgałkowego i wyrównaniu ciśnienia. Wykonywane są przeważnie w znieczuleniu miejscowym w trybie ambulatoryjnym.

Placówki w Częstochowie, w których można leczyć i operować jaskrę

Przy ul. Rędzińskiej znajduje się klinika okulistyczna Euro Medic, w której można wyleczyć jaskrę farmakologicznie oraz operacyjnie. Najpierw przeprowadza się diagnostykę jaskry, która obejmuje badania HRT, OCT (tomografię oka) przedniego odcinka oraz pachymetrię. Następnie lekarz wybiera metodę leczenia, dostosowaną do potrzeb pacjenta. W Euro Medic można wyleczyć jaskrę zarówno laserowo, jak i chirurgicznie, tworząc przetokę dla ujścia płynu, obniżając tym samym ciśnienie w gałce ocznej. Poza jaskrą można tu także wyleczyć zaćmę oraz wykonać USG gałki ocznej.

Operacje i leczenie jaskry posiada w swojej ofercie okulista dr n. med. Reza Fakhari. W swojej prywatnej praktyce przy ul. Loretańskiej diagnozuje i leczy jaskrę farmakologicznie oraz laserowo. Wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie zawdzięcza licznym kursom z zakresu laseroterapii i chirurgii okulistycznej. Dr Fakhari pomoże także pacjentom cierpiącym z powodu zaćmy i chorób siatkówki, takich jak zwyrodnienie plamki żółtej bądź retinopatię.

W prywatnym centrum diagnostyczno-leczniczym Komed, znajdującym się przy ul. Jana III Sobieskiego można wyleczyć jaskrę za pomocą lasera. W tym celu stosuje się tu lasery SLT oraz Yag. Zabieg z użyciem lasera jest bezbolesny i bezpieczny. W przeciwieństwie do zabiegu chirurgicznego, można go powtórzyć. W klinice Komed można również zoperować zeza oraz zaćmę metodą fakoemulsyfikacji w znieczuleniu kroplowym.

Więcej na temat operacje i leczenie jaskry

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…