Inne placówki w pobliżu Poznania

USG piersi w Poznaniu - gdzie najlepiej?

Ocena tkanek piersi pod kątem obecności zmian ogniskowych, grubości i struktury skóry sutka jest podstawowym celem diagnostyki ultrasonograficznej, którą kobiety profilaktycznie powinny wykonywać raz w roku. Szczególnym wskazaniem do badania jest budowa piersi z przewagą tkanki gruczołowej i stwierdzoną we wcześniejszym badaniu torbielą, wyczuwalny guz lub wyciek z brodawek. Badanie obejmuje diagnostykę dołów pachowych z oceną węzłów chłonnych. USG piersi jest zaliczane do badań przesiewowych u pacjentek poniżej 40 r.ż. U starszych kobiet podstawą diagnostyki w tym zakresie jest mammografia.

Diagnostyka obrazowa w Poznaniu – USG piersi

Kompleksowe badania dla kobiet w ramach specjalnych pakietów „Zdrowa Kobieta” w zakresie trzech grup wiekowych oferuje Prywatna Lecznica Certus. USG piersi należy do pakietu K1, obejmującego panie pierwszej grupy – w wieku 20-35 lat. Poza diagnostyką piersi, pakiet zapewnia USG jamy brzusznej, RTG płuc oraz badania serca (EKG, Echo). Pacjentki mogą ponadto skorzystać z wywiadu lekarskiego i badań internistycznych. W przypadku USG piersi, badanie wymaga terminu – 1-10 dnia cyklu, a w ramach wizyty ginekologicznej wskazaniem jest 3-5 dzień po miesiączce.

Ekspertem w dziedzinie senologii i w diagnostyce obrazowej piersi jest lek. med. Tomasz Schreiber, specjalista radiolog, członek Europejskiego Towarzystwa Diagnostyki Obrazowej Piersi, który swoją praktykę rozpoczął w połowie lat 90. Oprócz usług medycznych, szkoli lekarzy w dziedzinie USG piersi i lekarzy radiologów w ramach warsztatów mammograficznych. Rocznie wykonuje 5 tysięcy badań USG piersi i około 25 tysięcy ocen mammografii. Zakres jego usług stanowi ponadto konsultacja dostarczonej dokumentacji, która obejmuje także biopsję i TK NMR piersi oraz powtórne badanie USG piersi po TK NMR. Wszystkie badania obrazowe lekarz opisuje w skali BI RADS do klasyfikacji zmian w badaniach obrazowych piersi.

W chirurgii piersi specjalizuje się Klinika Promienista, która oferuje szeroki zakres zabiegów plastyki piersi, a ponadto zabiegów, wykonywanych w ramach chirurgii onkologicznej – od biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej, przeprowadzanej zarówno pod kontrolą USG, jak i na podstawie jej wyników, przez mastektomie, aż po zabiegi rekonstrukcyjne. USG piersi w profilaktyce nowotworowej należy tu ponadto do oferty badań ginekologicznych i obejmuje doły pachowe z oceną węzłów chłonnych.

Pacjenci szukali zabiegu usg piersi w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń, Swarzędz oraz Gniezno.

Więcej na temat USG piersi

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…