Wizualizacja operacji korekcji nosa

Poddanie się operacji plastycznej jest poważną decyzją. Nic dziwnego, że pacjenci miewają wątpliwości dotyczące przyszłego wyglądu korygowanej części ciała, np. nosa. Dzięki systemowi VECTRA XT jeszcze przez zabiegiem można zobaczyć, jak ten element twarzy będzie wyglądał po operacji.

Data aktualizacji
Czas czytania
2 min.

Korekcja nosa, fachowo nazywana rhinoplastyką, to operacja plastyczna poprawiająca kształt nosa. Dzięki niej można m.in. zlikwidować garb lub wymodelować czubek nosa. Każdy zabieg operacyjny w obrębie twarzy wzbudza wiele emocji. Pacjentowi trudno wyobrazić sobie ostateczny wizualny efekt uzyskany po zmianie, lekarzowi zaś czasem trudno opisać efekty, posługując się jedynie słowami i rysunkami. Z pomocą przychodzi nowoczesna technika. System VECTRA XT pozwala pacjentowi nie tylko zobaczyć efekt zabiegu, ale także wziąć czynny udział w projektowaniu kształtu swojego nosa.

Na czym polega symulacja korekcji nosa?

System VECTRA XT jest produkowany przez amerykańską firmę Canfield Imaging Systems, eksperta w dziedzinie systemów obrazowania w służbie zdrowia. To urządzenie przeznaczone do dokładnego odwzorowania kształtu, konturu oraz barwy wybranych części cała, dzięki czemu świetnie sprawdza się ono na przykład do symulacji korekcji nosa. W tym przypadku daje możliwość uchwycenia wszystkich anatomicznych szczegółów budowy twarzy w technologii 3D i przedstawienia ich na monitorze komputera.

Poszczególne etapy wizualizacji

Pierwszym etapem pomiaru jest wykonanie skanu ciała pacjenta za pomocą sześciu kamer. Obrazy te są następnie składane w systemie komputerowym i poddawane szczegółowej obróbce. W ten sposób otrzymuje się trójwymiarowy obraz ciała, który można oglądać z każdej strony oraz analizować wielkość i objętość poszczególnych jego fragmentów. Ma to szczególne znaczenie przy analizie ludzkiej twarzy. Duża moc obliczeniowa urządzenia i nowoczesna technologia pozwalają na pokazanie zmian, które powstaną w wyniku przeprowadzenia operacji plastycznej.

Warto wiedzieć: Prawdziwy obraz 3D widzi się, korzystając z dodatkowego modułu urządzenia. Zakładając specjalne okulary, pacjent może zobaczyć samego siebie, tak jak widzą go inni – całkowicie trójwymiarowo.

Zalety systemu VECTRA XT

Dużą zaletą systemu VECTRA XT jest możliwość pokazania nie tylko efektów jednego zabiegu, ale także zabiegów uzupełniających. Dzięki temu pacjent będzie mógł zobaczyć np. efekt wynikający z jednoczesnej plastyki nosa, wypełnienia policzków i korekty podbródka. System VECTRA XT pomaga lekarzom zobrazować efekty przyszłego zabiegu. Dzięki niemu zarówno pacjent jak i lekarz mają pewność, że dobrze się zrozumieli, co do wyników leczenia. Trzeba jednak mieć na uwadze, że przeprowadzona wizualizacja jest jedynie symulacją, a nie prezentacją wyników operacji.

Źródła:

Inne przydatne linki


Dodaj pierwszy komentarz

Operacja plastyczna nosa

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę
lub zadzwoń po bezpłatną pomoc w wyborze specjalisty: 22 417 40 72

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…