System do liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo

System Vaser Lipo, wykorzystujący energię ultradźwięków do rozbijania i upłynniania niechcianej tkanki tłuszczowej, pozwala na szybkie i efektywne kształtowanie sylwetki. Odessany tłuszcz w kolejnym etapie zabiegu może zostać wykorzystany m.in. do modelowania innych obszarów ciała lub procedury powiększenia biustu.

Data publikacji
Czas czytania
2 min.

Dynamiczny rozwój medycyny estetycznej sprawia, że w gabinetach lekarskich pojawiają się coraz nowocześniejsze urządzenia, których głównym zadaniem jest poprawa naszego wyglądu i tym samym samopoczucia oraz zwiększenie pewności siebie w kontaktach z innymi ludźmi. 

W przypadku zabiegów odsysania tłuszczu i modelowania sylwetki jeszcze do niedawna standardem była klasyczna liposukcja chirurgiczna, polegająca na nacięciu skóry i wprowadzeniu w rejon zabiegu kaniuli o średnicy 3-4 mm, połączonej z mechanicznym urządzeniem ssącym. Zabieg tego rodzaju jest co prawda jednym ze skuteczniejszych, ale zarazem najbardziej inwazyjny, niosący za sobą spore ryzyko powikłań i wymagający dość długiej rehabilitacji.

Vaser Lipo – usuwanie tłuszczu ultradźwiękami

Interesującą i zdecydowanie mniej inwazyjną alternatywą dla osób z miejscowo zlokalizowanym nadmiarem tkanki tłuszczowej jest obecnie system liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo, który:

  • umożliwia usunięcie "opornych" fałd tłuszczu z brzucha, bioder, ud, ramion czy pośladków
  • pozwala na precyzyjne wymodelowanie sylwetki i nadanie ciału wysportowanego wyglądu, np. poprzez wyrzeźbienie tzw. "sześciopaku" na brzuchu
  • w przypadku mężczyzn, oprócz w/w działań możliwe jest także usunięcie skutków tzw. ginekomastii tłuszczowej, czyli związanego z otyłością, nadmiernego przerostu gruczołów piersiowych
  • odessana tkanka tłuszczowa może zostać wykorzystana także do uzupełnienia "ubytków" oraz poprawy konturów twarzy lub do zabiegu powięszenia biustu

"To znakomite urządzenie, które mogę polecić wszystkim Pacjentom, którzy chcą zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej i szybko uzyskać piękną sylwetkę. Jest szczególnie skuteczne w „rzeźbieniu” mięśni brzucha. Niestety, my mężczyźni w pewnym wieku mamy tendencję do gromadzenia sporych zapasów tłuszczu w tej okolicy naszego ciała. Aby go całkowicie wyeliminować trzeba poświęcić bardzo dużo czasu na żmudne i długie ćwiczenia, odchudzanie, właściwą dietę i liczenie kalorii. Takie klasyczne usunięcie tkanki tłuszczowej może trwać zatem od kilku nawet do kilkunastu miesięcy. Zabieg Vaser Lipo przyspiesza ten proces do kilkunastu dni! Jest bezpieczny i skuteczny, a przy tym okres rekonwalescencji skraca się do minimum" - mówi dr Jerzy Wilgus, szef katowickiej Eurokliniki.

Procedura liposukcji ultradźwiękowej Vaser Lipo dzieli się na trzy podstawowe etapy:

  • Infiltracja – rozprowadzenie w rejonie zabiegu roztworu płynu znieczulającego (tzw. znieczulenie nasiękowe) za pomocą cienkich kaniul
  • Emulsyfikacja - po zadziałaniu znieczulenia tymi samymi nacięciami wprowadzane są specjalne sondy, które emitują ultradźwięki rozbijające tłuszcz do postaci płynnej emulsji. Ich energia dobrana jest tak, aby nie uszkodzić sąsiadujących struktur (nerwów, naczyń podskórnych oraz innych tkanek).
  • Odsyssanie - rozbita i upłynniona tkanka tłuszczowa odsysana jest kaniulami do zewnętrznych pojemników.

Dodatkową zaletą systemu Vaser Lipo jest możliwość wykorzystania odessanego tłuszczu do modelowania sylwetki w tych okolicach, w których tkanka tłuszczowa wymaga uzupełnienia, takich jak np. twarz, biust, pośladki. Nawet 90% tkanki pozyskanej w trakcie zabiegu można później z powodzeniem przeszczepić w inne partie ciała pacjenta (w przypadku klasycznej liposukcji było to niecałe 50%).

Pamiętać należy jednak, że Vaser Lipo nie jest metodą odchudzania, a jedynie modelowania "opornych" rejonów ciała. Komórki tłuszczowe na poddanym zabiegowi obszarze zostają trwale usunięte, co jednak nie oznacza że pacjent może zaprzestać stosowania racjonalnej ilościowo i jakościowo diety. Nadmiar jedzenia i dodatni bilans kaloryczny sprawią, że z czasem tkanka tłuszczowa zacznie gromadzić w innych rejonach ciała.

Inne przydatne linki


Dodaj pierwszy komentarz

Liposukcja ultradźwiękowa

Wybierz miasto, aby znaleźć placówkę

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…