Blog Kliniki.pl

Blog dla pacjentów z najciekawszymi informacjami na temat leczenia, zdrowia, klinik i gabinetów, turystyki medycznej oraz urody

Jak przebiega konsultacja ortopedyczna?

04 Maj 2020

Bóle stawów czy mięśni pojawiają się okresowo zasadniczo u każdego. Problem pojawia się wtedy, gdy dolegliwości przybierają charakter przewlekły i znacząco utrudniają codzienne funkcjonowanie. Przy podejrzeniu istnienia schorzenia układu kostno-stawowego wskazana jest wizyta konsultacyjna u ortopedy. więcej »

Implanty - nowoczesne uzupełnienia protetyczne

13 Wrzesień 2018

Implanty stomatologiczne to przełomowa technologia umożliwiająca pacjentom odzyskanie zdrowego i pięknego uśmiechu o naturalnym wyglądzie. Mogą stanowić podstawę pojedynczego zęba, jak również bazę dla kompleksowego uzupełnienia protetycznego. Są rozwiązaniem uniwersalnym, medycznie dostępnym dla większości pacjentów, bezpiecznym i bezbolesnym. Dają spektakularne efekty na wiele lat, warto zatem wiedzieć jakie są ich rodzaje, kto nie może z nich skorzystać, a także ile może kosztować taka implementacja. więcej »

Implanty stomatologiczne: co warto o nich wiedzieć

25 Sierpień 2018

Implanty są uznawane za jedno z najważniejszych osiągnięć współczesnej stomatologii. To najnowocześniejszy i najbardziej naturalny sposób uzupełniania braków uzębienia. Uznaje się, że z dostępnych współcześnie metod najlepiej odtwarzają utracone zęby, są bezpieczne i trwałe. Co warto wiedzieć o implantach zębowych przed podjęciem decyzji o poddaniu się zabiegowi? więcej »

Leczenie chorób skóry

13 Sierpień 2018

Postęp techniki i medycyny sprawił, że metody terapeutyczne, uznawane jeszcze kilkanaście lat temu, są skutecznie wypierane przez nowoczesne sposoby leczenia. Nie inaczej jest w przypadku dermatologii, czyli gałęzi medycyny zajmującej się diagnostyką i leczeniem szeroko pojętych chorób skóry. Przygotowaliśmy dla Państwa przegląd dostępnych współcześnie metod leczenia schorzeń dermatologicznych. więcej »

Wyszczuplenie brzucha techniką liposukcji

31 Styczeń 2018

Liposukcja to uniwersalny zabieg, umożliwiający modelowania praktycznie całego ciała, od podbródka po kostki nóg. Z pomocą odsysania tłuszczu można wyszczuplić biodra, uda i pośladki, można także zlikwidować nadmiar tkanki tłuszczowej na plecach czy nawet „odchudzić” okolice intymne – służy temu zabieg liposukcji wzgórka łonowego. Choć możliwości jest wiele, wciąż najpopularniejszą partią ciała, która poddajemy modelowaniu z zastosowaniem liposukcji, pozostaje brzuch. więcej »

Zaćma – nie czekaj z operacją

29 Styczeń 2018

Zaćma to jedna z najpoważniejszych chorób narządu wzroku, która z czasem prowadzi do jego całkowitej utraty. By temu zapobiec, warto regularnie kontrolować wzrok u okulisty, a w razie zdiagnozowania schorzenia możliwie szybko podjąć leczenie. Bo choć operacyjne leczenie zaćmy umożliwia odzyskanie ostrości widzenia na każdym etapie zaawansowania choroby, jej postępowania znacznie ogranicza komfort i samodzielność pacjenta, a i zabieg w zaawansowanym stadium niesie za sobą większe ryzyko komplikacji. więcej »

Laser kontra hemoroidy

23 Styczeń 2018

Żylaki odbytu to wstydliwe schorzenie, do którego często wolimy nie przyznawać się nawet przed sobą, a co dopiero mówić o wyznaniu tego sekretu lekarzowi. Męczymy się więc, zamiast zdecydować się na leczenie, które można dziś przeprowadzić w sposób minimalnie inwazyjny, bez operacji i długiego okresu rekonwalescencji. Oczywiście, pod warunkiem, że żylaki są jeszcze stosunkowo nieduże, co również stanowi argument za tym, by z decyzją o leczeniu zbytnio nie zwlekać. więcej »

Alloplastyka biodra: co warto wiedzieć?

14 Styczeń 2018

Postępująca choroba zwyrodnieniowa stawu biodrowego może prowadzić do coraz poważniejszych trudności z poruszaniem się, a w końcu do całkowitego unieruchomienia. Do tego dochodzi ból: początkowo przemijający po odpoczynku, a z czasem coraz bardziej intensywny. Na szczęście nawet osoby z bardzo zaawansowanymi zmianami zwyrodnieniowymi w obrębie biodra mogą powrócić do sprawności – jest to możliwe dzięki zabiegowi alloplastyki. więcej »

Korekcja opadających powiek: operacja a metody małoinwazyjne

08 Styczeń 2018

Blepharoplastyka, czyli plastyka powiek, to nieodmiennie jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej. Likwidacja problemu opadających powiek potrafi spektakularnie odmłodzić nie tylko spojrzenie, ale i całą twarz, odejmując nam co najmniej kilka lat i sprawiając, że wygląda na świeżą i wypoczętą. To jednak operacja plastyczna i wiele osób boi się korzystać z jej dobrodziejstw, obawiając się bólu pozabiegowego i ryzyka potencjalnych komplikacji. Czy powieki można odmłodzić również w inny, mniej inwazyjny sposób? więcej »

Zmiana kształtu nosa: czy tylko operacja?

30 Grudzień 2017

Wygląd i kształt nosa są bardzo istotne, ponieważ mają wpływ na wygląd całej twarzy. Z tego względu nos nierzadko bywa przyczyną kompleksów i złego samopoczucia, zwłaszcza, jeśli – obiektywnie lub tylko w odczuciu „właściciela” – nie koresponduje zresztą twarzy. Powszechnie znaną metodą korekty kształtu nosa są operacje plastyczne, warto jednak wiedzieć, że wiele aspektów budowy nosa można zmienić także z zastosowaniem znacznie mniej inwazyjnych i obciążających dla organizmu metod. więcej »