Ginekologia estetyczna - blog Kliniki.pl

Blog dla pacjentów z kategorii ginekologia estetyczna z najciekawszymi informacjami na temat leczenia

Intymne piękno: najpopularniejsze zabiegi ginekologii estetycznej

Chirurgia plastyczna staje się z roku na rok coraz bardziej popularna, oferując pacjentom coraz szerszą gamę zabiegów. Obecnie sięga też tam, gdzie wzrok nie sięga – do żeńskich narządów płciowych, dając kobietom możliwość poprawy ich wyglądu i funkcjonalności. Plastyka warg sromowych, rewitalizacja pochwy, augmentacja punktu G – to tylko część oferty ginekologii plastycznej, a zabiegi mogą być przeprowadzane zarówno techniką operacyjną, jak i mniej inwazyjnymi metodami. więcej »

Labioplastyka: o co w tym chodzi?

Choć minęły już czasy, kiedy ginekologia estetyczna była nieco wstydliwą nowością, to zabiegi tego rodzaju wciąż nie są bardzo rozpowszechnione. Część kobiet nie ma pojęcia, że ich problemy, dotyczące budowy czy funkcjonowania okolic intymnych, można skutecznie wyleczyć, stosując właśnie zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej. Jedną z takich procedur jest labioplastyka czyli korekta warg sromowych większych lub mniejszych. więcej »

NIK skontrolował polskie "porodówki" - jakie są wnioski?

Najwyższa Iza Kontroli 27 lipca bieżącego roku opublikowała raport z niemal trzyletniej kontroli 29 polskich oddziałów położniczych. Wnioski płynące z kontroli są następujące: akcje społeczne oraz wprowadzenie standardów opieki okołoporodowej w naszym kraju nie przyniosły spodziewanego rezultatu, gdyż na porodówkach nadal dzieje się źle. więcej »

Laser MonaLisa Touch - co to jest i jakie ma zastosowanie

Nowatorskie zabiegi laserowe MonaLisa Touch znajdują szerokie zastosowanie w ginekologii estetycznej. Wskazania obejmują zwłaszcza przypadki poporodowej lub związanej z menopauzą wiotkości pochwy, leczenie nietrzymania moczu i korektę kształtu warg sromowych. Procedura jest szybka, bezbolesna a jej efekt utrzymuje się około dwóch lat. więcej »

Laserowy lifting krocza po porodzie

W trakcie porodu siłami natury dochodzi do wielu zmian anatomicznych w obrębie krocza. Urazy te, wynikające z konieczności zastosowania zabiegu nacięcia krocza lub powstałe spontanicznie podczas porodu, mogą skutkować m.in. utratą napięcia pochwy lub urazem mięśni odbytu. Są to zmiany, które w znaczący sposób mogą obniżyć jakość życia kobiety po porodzie. więcej »

Laserowe leczenie atrofii pochwy u kobiet w wieku menopauzalnym

Atrofia pochwy jest dolegliwością, która najczęściej objawia się uczuciem suchości pochwy i wynika ze zmian zanikowych w obrębie błony śluzowej narządów rodnych kobiety. Zmiany te są spowodowane głównie zaburzeniem dotychczasowej równowagi gospodarki hormonalnej kobiety, która ma miejsce w okresie menopauzy. Istnieje wiele metod łagodzenia objawów wynikających z atrofii pochwy. Nowoczesnym zabiegiem oferowanym kobietom przez gabinety medycyny estetycznej jest leczenie z wykorzystaniem lasera CO2. więcej »

Laserowe usuwanie poporodowych blizn krocza

Blizny są niepożądane w jakiejkolwiek okolicy ciała. Są jednak takie rejony jak krocze, gdzie ich obecność może szczególnie obniżać pewność siebie, ale także wywoływać związane z taką lokalizacją, specyficzne dolegliwości. Redukcji zmian można dokonać przy użyciu leczenia z użyciem lasera: techniki bezpiecznej, bezbolesnej i dającej optymalne rezultaty. więcej »

Laserowa rehabilitacja poporodowa

Zmiany zachodzące w organizmie świeżo upieczonej mamy kojarzą się głównie z szybką utratą kilogramów, a co za tym idzie zmniejszeniem się wymiarów brzucha, problemem z obkurczaniem skóry i rozstępami. Mało mówi się natomiast o problemach ze znacznym rozluźnieniem pochwy i warg sromowych, powstających na skutek porodu siłami natury. więcej »

Zmniejszanie warg sromowych

Wargi sromowe większe stanowią główny element sromu, który wraz ze wzgórkiem łonowym wchodzi w skład narządów płciowych zewnętrznych. Po rozchyleniu warg sromowych większych ukazują się wargi sromowe mniejsze. Mimo nazw sugerujących stosunek tych dwóch struktur anatomicznych względem siebie, zdarza się, że wargi sromowe mniejsze rosną znacznie bardziej od warg sromowych większych, co może stać się przyczyną wielu kompleksów i dyskomfortu. Nadmierną wielkością mogą cechować się również wargi sromowe większe, co najczęściej wiąże się z utrudnieniami przy utrzymaniu higieny osobistej, ze zmniejszonym odczuwaniem doznań seksualnych, czy z niemożnością uprawiania sportów, więcej »

Zwiększenie libido przez laserowe stymulowanie punktu G

Punkt G to niewielki fragment silnie unerwionej i wrażliwej tkanki zlokalizowany na przedniej ścianie pochwy. Pełni istotną rolę w osiąganiu orgazmu u kobiety, stąd zabiegi ukierunkowanie na poprawę funkcjonowania punktu G i jego powiększenie cieszą się rosnącym zainteresowaniem. więcej »