Nici liftingujące Barb z haczykami dwukierunkowo zbieżnymi

Skuteczność zabiegów odmładzajacych z wykorzystaniem wchłanialnych nici liftingujących PDO sprawia, że w wielu przypadkach mogą być one alterantywą dla klasycznych liftingów z użyciem skalpela lub botoksu. Procedura ich wszczepienia jest szybka, bezpieczna i daje niemal natychmiastowe rezulataty, utrzymujące się nawet do 2 lat. Najnowszą odsłoną są nici First Lift Barb z haczykami dwukierunkowo zbieżnymi, działajacymi jak mięśnie napinające i podtrzymujące od wewnątrz tkanki.

Data publikacji
Czas czytania
3 min.

PDO (polidioksanon) jest syntetycznym włóknem stosowanym od lat w chirurgii plastycznej (głównie szwy skórne i podskórne) oraz gastroenterologii, urologii, ginekologii i okulistyce a od niedawna również w medycynie estetycznej. Wykonane z niego nici składają się z jednego (monofilament) lub dwóch skręconych stałych włókien (polifilament), które po pewnym czasie rozpuszczają się w tkance. Nici liftingujące PDO szeroko stosowane są w gabinetach w Japonii, USA, Rosji, Brazylii oraz Europy Zachodniej a od niedawna również w Polsce. Produkt posiada certyfikat bezpieczeństwa CE i może być stosowany na ternie całej Unii Europejskiej.

Lifting nićmi PDO od 40 zł
wybierz miasto, w którym chcesz wykonać
Sprawdź ofertę »

Przeprowadzane w wielu ośrodkach obserwacje kliniczne wykazały, że polidioksanon pobudza w tkankach proces neokolagenezy (stymuluje produkcję nowego kolagenu – białka odpowiedzialnego za napięcie i jędrność skóry). Ponadto stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny – białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry. W badaniach in vivo stwierdzono również, że działanie polidioksanonu powoduje syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego.

Wymienione właściwości polidoksanonu sprawiają, że wprowadzone podskórnie nici PDO zwiększają jędrność, elastyczność i nawilżenie skóry, a także ograniczają siłę mięśni mimicznych, dając efekty podobne do działania toksyny botulinowej – relaksację i złagodzenie rysów twarzy. Efekt jest jednak bardziej naturalny, gdyż w przeciwieństwie do botoksu nie paraliżują one mięśni a jedynie osłabiają ich działanie.

Nici liftingujące First Lift Barb z haczykami

Opakowanie nici First Lift Barbźródło: baeautybook.pl

Dostępną w Polsce od 2013 r. nowością w dziedzinie nici PDO są First Lift Barb 4D firmy Croma Pharma – czyli nici liftingujące z haczykami dwukierunkowo zbieżnymi. W odróżnieniu od innych rozwiązań, system mikrohaczyków rozłożony jest gęsto dookoła nici w dwóch kierunkach, czyli w czterech wymiarach (4D). Umieszczone w ultracienkiej igle nici wprowadzane są pod skórę twarzy gdzie zakotwiczają się w tkankach i podtrzymują je, pracując jak mięśnie napinające i pełniąc funkcje "rusztowania" dla zwiotczałej skóry. Dodatkowo, po ok. 2 tygodniach od implantacji rozpoczyna się trwający ok. roku proces biodegradacji (stopniowego rozkładu) polidoksanonu z którego wykonane są nici, powodujący biostymulację skóry i pobudzenie jej do tworzenia nowych włókien kolagenowych i elastyny. Zwiększa się także ilość zawartego w skórze naturalnego kwasu hialuronowego, mającego silne właściwości nawilżające i wiążące częsteczki wody. W efekcie wzrasta napięcie i poprawia się jędrność skóry, utrzymująca się nawet 2 lata.

Zabieg z użyciem nici First Lift Barb 4D przeznaczony jest dla osób powyżej 30 roku życia, pragnących poddać się nieinwazyjnemu liftingowi twarzy, m.in: poprawie owalu twarzy, podniesieniu podbródka, brwi, zmianie konturu linii policzków i żuchwy. Przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym procedura i jest prosta, bezpieczna i trwa ok. 3-60 minut. Wprowadzona podskórnie nić jest niewidoczna i niewyczuwalna w dotyku. Zabieg nie pozostawia blizn, ale możliwe jest wystąpienie przejściowego opuchnięcia i zaczerwienienia skóry

W gabinecie medycyny estetycznej Fleur de Beaute w Warszawie za lifting brwi lub podbródka z wykorzystaniem nici First Lift Barb zapłacimy 1500 złotych, zaś pełny lifting twarzy (4 nici na stronę) to koszt 4000 zł.

Lifting nićmi PDO
- kliniki w
Sprawdź ofertę »Dodaj komentarz

Lifting twarzy - nici PDO

Lifting twarzy - nici PDO

Lifting twarzy jest jedną z metod odmładzania oferowaną przez wiele gabinetów medycyny estetycznej. Zabieg ten można wykonać na wiele sposobów. Decydując się na wszczepienie nici PDO można być pewnym dobrych efektów i wysokiego...

Usuwanie zmarszczek przy pomocy nici liftingujących PDO

Usuwanie zmarszczek przy pomocy nici liftingujących PDO

Rynek usług medycyny estetycznej z roku na rok powiększa się. Przybywa też pacjentów, którzy starając się oszukać czas szukają skutecznych, bezpiecznych, tanich i często małoinwazyjnych sposobów na pozbycie się zmarszczek. Wśród wielu...

Lifting twarzy przy użyciu nici PDO

Lifting twarzy przy użyciu nici PDO

Zabiegi z użyciem wchłanialnych nici liftingujących PDO to nowatorska metoda odmładzania twarzy, szyi i dekoltu. Oprócz mechanicznego naciągnięcia skóry nici PDO stymulują także wytwarzanie nowych włókien kolagenowych, wyraźnie ujędrniając...