Chirurgiczne leczenie otyłości Poznań i okolice

Bezpośrednio w Poznaniu nie dysponujemy placówką wykonującą chirurgiczne leczenie otyłości, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 6 innych klinik z okolicy Poznania. Chirurgiczne leczenie otyłości można przeprowadzić m.in. w KCM Clinic w Jeleniej Górze (186 km od Poznania) w cenie 8000 zł lub w CDT MEDICUS w Lubinie (124 km od Poznania) gdzie cena za chirurgiczne leczenie otyłości wynosi 8000 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

KCM Clinic

Jelenia Góra, ul. Bankowa 5-7(186 km od Poznania)
8,8 / 10  •  Bardzo dobra  •  613 opinii
  • Rękawowa resekcja żołądka 22000 zł
  • Plikacja żołądka 13000 zł
  • Zabieg usunięcia regulowanej opaski żołądkowej 8000 zł
  • Powtórna operacja bariatryczna 20000 zł
  • Konsultacja w zakresie leczenia otyłości 160 zł

Chirurgiczne leczenie otyłości najbliżej Poznania - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą chirurgiczne leczenie otyłości najbliżej Poznania na podstawie cenników z 6 placówek. Najniższa cena to 8000 zł za zabieg usunięcia regulowanej opaski żołądkowej natomiast najwyższa cena w Poznaniu wynosi do 24000 zł (rękawowa resekcja żołądka).

Ile kosztuje chirurgiczne leczenie otyłości w najbliższej odległości od Poznania?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi chirurgiczne leczenie otyłości najbliżej Poznania:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen chirurgiczne leczenie otyłości najbliżej Poznania

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 9 innych miastach. Sprawdź ceny chirurgiczne leczenie otyłości w innych miastach.

Chirurgiczne leczenie otyłości w Poznaniu - gdzie najlepiej?

Główną przyczyną otyłości są czynniki genetyczne (jest to 50% przypadków). Otyłość można podzielić na pierwotną i wtórną. Ta pierwsza powstaje właśnie z uwarunkowań genetycznych, a także ma na nią wpływ współdziałanie różnych czynników środowiskowych, takich jak wydatkowanie pochłoniętej przez organizm energii, odczuwanie sytości i głodu, preferencje pokarmowe oraz reakcje na bodźce stresowe. Otyłość wtórna związana jest z chorobami metabolicznymi, chorobami ośrodkowego układu nerwowego, wadami genetycznymi lub niepożądanym działaniem leków. Leczenie chirurgiczne otyłości polega na operacjach zmniejszenia żołądka, opaskowania go lub operacji ominięcia żołądkowo-jelitowego.

Wyleczyć otyłość chirurgicznymi metodami w Poznaniu

Na operacje bariatryczne można udać się na Oddział Transplantologii, Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Plastycznej mieszczący się w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego UM w Poznaniu. Takie zabiegi przeprowadzane są tutaj metodą laparoskopową i mają na celu zmniejszenie objętości żołądka. Można poddać się tutaj chirurgii gastroenterologicznej z zakresu operacji żołądka, jelita cienkiego i grubego a także wyrostka robaczkowego i dróg żółciowych.

Lekarzem, zajmującym się na terenie Poznania chirurgią metaboliczną, jest dr hab. n. med. Maciej Biczysko, chirurg ogólny (specjalizacja II stopnia od 1998 roku), który z zakresu operacji bariatrycznych w technikach chirurgii małoinwazyjnej zdobywał doświadczenie w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Endokrynologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Do głównych zainteresowań zawodowych lekarza należy chirurgiczne leczenie otyłości za pomocą technik małoinwazyjnych oraz metod operacyjnych. Wśród stosowanych przez niego technik operacyjnych leczących otyłość można wymienić żołądkową opaskę regulowaną (LAGB), rękawową resekcję żołądka, by-pass żołądkowy a także balon żołądkowy.

Chirurgiczne leczenie otyłości oferowane jest także przez przyjmującego w Poznaniu prof. dr. hab. n. med. Stanisława Dąbrowieckiego, specjalistę chirurgii ogólnej II stopnia od 1987 roku, który doświadczenie z przeprowadzania tego typu zabiegów zdobywał podczas pracy w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej i Endokrynologicznej Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Pacjent, cierpiący na otyłość, może udać się do niego na operację wycięcia mankietowego żołądka.

Więcej na temat chirurgiczne leczenie otyłości