Chirurgiczne leczenie otyłości Poznań

Pacjenci z Poznania wybierają także placówki z Jeleniej Góry (186 km od centrum Poznania)

KCM Clinic

Jelenia Góra, ul. Bankowa 5-7 (186 km od Poznania)
9,2 / 10  •  Znakomita  •  1553 opinii
 • Rękawowa resekcja żołądka 22000 zł
 • Plikacja żołądka 13000 zł
 • Zabieg usunięcia regulowanej opaski żołądkowej 8000 zł
 • Powtórna operacja bariatryczna 20000 zł
prof. dr hab. n. med. Piotr Major

prof. dr hab. n. med. Piotr Major

specjalista chirurgii ogólnej, bariatra

W trakcie tego spotkania prof. dr hab. n. med. Piotr Major z KCM Clinic opowie o roli i funkcjach operacji rewizyjnych w leczeniu otyłości.

zobacz film o zabiegu »
prof. dr hab. n. med. Piotr Major

prof. dr hab. n. med. Piotr Major

specjalista chirurgii ogólnej, bariatra

W trakcie spotkania prof. dr hab. n. med. Piotr Major z KCM Clinic odpowiada na pytania związane z usunięciem opaski żołądkowej oraz o inne zabiegi rewizyjne, które wykonuje sie w leczeniu otyłości.

zobacz film o zabiegu »
 • Konsultacja w zakresie leczenia otyłości od 200 zł

Szpital Specjalistyczny CDT MEDICUS

Lubin, ul. Leśna 8b (124 km od Poznania)
8,8 / 10  •  Bardzo dobra  •  399 opinii
 • Założenie regulowanej opaski żołądkowej chirurgicznie 16000 zł
 • Zabieg usunięcia regulowanej opaski żołądkowej 10000 zł
 • Powtórna operacja bariatryczna 26000 zł
lek. Maciej Plesiak

lek. Maciej Plesiak

chirurg ogólny, bariatra

O chirurgicznym leczeniu otyłości podczas webinaru opowiadał lek. Maciej Plesiak – chirurg ogólny z placówki CDT MEDICUS: – Pacjenci zwykle kojarzą bariatrię z zabiegiem rękawowej resekcji żołądka, jednak nie jest to jedyna metoda chirurgicznego leczenia otyłości – by-pass gastryczny, czyli ominięcie żołądkowe, opaska żołądkowa to mniej popularne, ale nie mniej ważne zabiegi. Należy pamiętać, że otyłość to choroba wielonarządowa, powiązana niejednokrotnie ze stanem psychicznym pacjenta. Właśnie dlatego leczenie to nie tylko przeprowadzenie zabiegu, ale cały proces, którego elementem często jest współpraca z psychologiem czy psychodietetykiem.

zobacz film o zabiegu »
 • Konsultacja chirurgiczna 200 zł
Akcja Otyłość

Zdobądź wiedzę, wykonaj test i przekonaj się, czy dotyczy Cię problem otyłości.

EuroMediCare Szpital Specjalistyczny z Przychodnią

Wrocław, ul. Pilczycka 144-148 (140 km od Poznania)
8,7 / 10  •  Bardzo dobra  •  624 opinii
 • Zabieg usunięcia regulowanej opaski żołądkowej 10500 zł
 • Powtórna operacja bariatryczna 25900 zł
lek. Rafał Mulek

lek. Rafał Mulek

chirurg ogólny, chirurg naczyniowy, bariatra

Chirurgiczne leczenie otyłości nie może być przez pacjenta traktowane jak droga na skróty. Aby zabiegi były skuteczne, wymagają one kompleksowej pracy zespołu specjalistów i samego pacjenta. Właśnie o tym podczas webinaru opowiedzą lek. Michał Krefft i lek. Rafał Mulek – chirurdzy ze Szpitala Specjalistycznego z Przychodnią EuroMediCare.

zobacz film o zabiegu »
 • Konsultacja w zakresie leczenia otyłości 150 zł

Inne placówki w pobliżu Poznania

Chirurgiczne leczenie otyłości najbliżej Poznania - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą chirurgiczne leczenie otyłości najbliżej Poznania na podstawie cenników z 6 placówek. Najniższa cena to 8000 zł za zabieg usunięcia regulowanej opaski żołądkowej natomiast najwyższa cena w Poznaniu wynosi do 26000 zł (powtórna operacja bariatryczna).

Ile kosztuje chirurgiczne leczenie otyłości w najbliższej odległości od Poznania?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi chirurgiczne leczenie otyłości najbliżej Poznania:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen chirurgiczne leczenie otyłości najbliżej Poznania

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

Posiadamy również ofertę w 9 innych miastach. Sprawdź ceny chirurgiczne leczenie otyłości w innych miastach.

Chirurgiczne leczenie otyłości w Poznaniu - gdzie najlepiej?

Główną przyczyną otyłości są czynniki genetyczne (jest to 50% przypadków). Otyłość można podzielić na pierwotną i wtórną. Ta pierwsza powstaje właśnie z uwarunkowań genetycznych, a także ma na nią wpływ współdziałanie różnych czynników środowiskowych, takich jak wydatkowanie pochłoniętej przez organizm energii, odczuwanie sytości i głodu, preferencje pokarmowe oraz reakcje na bodźce stresowe. Otyłość wtórna związana jest z chorobami metabolicznymi, chorobami ośrodkowego układu nerwowego, wadami genetycznymi lub niepożądanym działaniem leków. Leczenie chirurgiczne otyłości polega na operacjach zmniejszenia żołądka, opaskowania go lub operacji ominięcia żołądkowo-jelitowego.

Wyleczyć otyłość chirurgicznymi metodami w Poznaniu

Na operacje bariatryczne można udać się na Oddział Transplantologii, Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Plastycznej mieszczący się w Szpitalu Klinicznym im. Heliodora Święcickiego UM w Poznaniu. Takie zabiegi przeprowadzane są tutaj metodą laparoskopową i mają na celu zmniejszenie objętości żołądka. Można poddać się tutaj chirurgii gastroenterologicznej z zakresu operacji żołądka, jelita cienkiego i grubego a także wyrostka robaczkowego i dróg żółciowych.

Lekarzem, zajmującym się na terenie Poznania chirurgią metaboliczną, jest dr hab. n. med. Maciej Biczysko, chirurg ogólny (specjalizacja II stopnia od 1998 roku), który z zakresu operacji bariatrycznych w technikach chirurgii małoinwazyjnej zdobywał doświadczenie w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Endokrynologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Do głównych zainteresowań zawodowych lekarza należy chirurgiczne leczenie otyłości za pomocą technik małoinwazyjnych oraz metod operacyjnych. Wśród stosowanych przez niego technik operacyjnych leczących otyłość można wymienić żołądkową opaskę regulowaną (LAGB), rękawową resekcję żołądka, by-pass żołądkowy a także balon żołądkowy.

Chirurgiczne leczenie otyłości oferowane jest także przez przyjmującego w Poznaniu prof. dr. hab. n. med. Stanisława Dąbrowieckiego, specjalistę chirurgii ogólnej II stopnia od 1987 roku, który doświadczenie z przeprowadzania tego typu zabiegów zdobywał podczas pracy w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej i Endokrynologicznej Collegium Medicum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Bydgoszczy. Pacjent, cierpiący na otyłość, może udać się do niego na operację wycięcia mankietowego żołądka.

Pacjenci szukali zabiegu chirurgiczne leczenie otyłości w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń, Swarzędz oraz Gniezno.

Więcej na temat chirurgiczne leczenie otyłości

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…