Odsysanie tłuszczu z brzucha Poznań

Lekarze wykonujący liposukcja brzucha w Poznaniu

W Poznaniu posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 1 różnych placówkach. Usługa liposukcja brzucha w Poznaniu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza wykonującego zabiegi medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

lek. Wiesława Ratajczak

chirurg plastyczny, chirurg ogólny

w MedKorekta

9,3 / 10

Liposukcja brzucha w Poznaniu - gdzie najlepiej?

Liposukcja – zwana również lipoplastyką – nie jest metodą odchudzania, lecz chirurgicznym zabiegiem modelującym ciało poprzez redukcję nadmiaru tkanki tłuszczowej (odsysanie) ze wskazanych jego obszarów. Często wsparciem dla liposukcji jest plastyka powłok brzusznych lub lifting operowanych partii ciała.

Skuteczny sposób na tłuszcz

Nadmiaru tłuszczu z brzucha, bioder czy ud metodą tumescencji, pozbędziemy się w Centrum Medycznym Gajowa. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu zewnątrzoponowym lub ogólnym. Klinika zapewnia opiekę pozabiegową, z zastrzeżeniem pobytu w szpitalu do dwóch dni. Zabiegi przeprowadza prof. nadzw. dr hab. med. Henryk Witmanowski, specjalista chirurgii plastycznej, Kierownik Katedry i Kliniki Chirurgii Plastycznej, Rekonstrukcyjnej i Estetycznej UMK w Toruniu. Klinika powstała w 1996 r., a ofertę chirurgii plastycznej realizuje od 2010 r. W zakresie zabiegów chirurgii estetycznej wykonywana jest tu ponadto plastyka powłok brzucha oraz dermolipektomia.

Odtłuszczanie poszczególnych partii ciała wraz z  likwidacją cellulitu może odbywać się również w nieinwazyjny sposób i tę metodę proponuje Centrum Urody i Fitnessu – Studio Pięknego Ciała. Kawitacja Medicell, bo tak nazywa się zabieg, to liposukcja ultradźwiękami o niskiej częstotliwości, które przyspieszają metabolizowanie komórek tłuszczowych. Terapia wykonywana jest przez odpowiednio wyszkolony personel. Centrum powstało w 2009 r. i oprócz panelu profesjonalnych zabiegów medycznych i estetycznych na ciało, oferuje siłownię, osobistego trenera oraz rytuały SPA.  

Gabinet Kosmetologii i Medycyny Estetycznej Derma Solutions poza medycyną estetyczną i dermatologią, specjalizuje się w zabiegach chirurgicznych, oferując m.in. odsysanie tłuszczu z brzucha oraz pośladków przy użyciu aplikowanego podskórnie i śródskórnie dwutlenku węgla. Zabiegi karboksyterapii z wykorzystaniem urządzenia Mesalyse zaliczają się do tzw. „zabiegów bez skalpela” i są wykonywane w klinice od 2013 r. Niechirurgiczną alternatywą dla liposukcji jest w gabinecie także wstrzyknięty w tkankę tłuszczową Aqualyx. W zakresie odchudzania, klinika oferuje ponadto szeroki wybór diet.

Odchudzanie bez skalpela realizuje również Centrum Medyczne neoMedica, stosując liposukcję ultradźwiękową, która rozbija komórki tłuszczowe i przyspiesza metabolizm promieniami podczerwonymi. Zespół specjalistów tworzą: przeprowadzający zabieg lipolizy iniekcyjno-kawitacyjnej – dr n. med. Jędrzej Bryl oraz członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti – Aging, specjalizująca się w zabiegach estetycznych – lek. med. Agnieszka Majewska. Centrum realizuje ponadto kompleksowy program opieki zdrowotnej, z badaniami laboratoryjnymi, diagnostyką i specjalistycznym leczeniem włącznie.  

Usuwaniem tkanki tłuszczowej zajmuje się chirurg, lek. med. Ilona Osadowska, która od 1999 r. prowadzi intensywną praktykę w zakresie chirurgii ambulatoryjnej, a zabiegi przeprowadza w Poznaniu, w Warszawie oraz w najnowszej klinice otwartej w 2013 r. w Szczecinie. SmartLipo i Body Jet to podstawowe metody liposukcji jakie stosuje w zabiegach redukcji tłuszczu, w znieczuleniu miejscowym, a często uzupełnieniem Body Jet bywa także liposukcja strzykawką. Pozostałe metody wykonywane w Gabinetach lek. med. Osadowskiej to: kriolipoliza, intralipoterapia oraz liposukcja klasyczna.

Liposukcję klasyczną, w znieczuleniu ogólnym w zakresie zabiegów modelowania sylwetki oferuje również Klinika Kolasiński w Swarzędzu Nowa Wieś. Z technik odsysania tłuszczu, klinika stosuje metodę tumescencyjną oraz super mokrą, które pozwalają na lepszy efekt leczenia, skracając okres rekonwalescencji. Alternatywą dla liposukcji lub jej wsparciem w przypadku sporej otyłości, jest abdominoplastyka (plastyka brzucha). Klinika dr n. med. Jerzego Kolasińskiego powstała w 1984 r. Ukierunkowana początkowo na leczenie łysienia, z czasem poszerzyła zakres zabiegów i dziś oprócz chirurgii estetycznej, klinika specjalizuje się m.in. w ortopedii i chirurgii naczyniowej.

Pacjenci szukali zabiegu liposukcja brzucha w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń, Swarzędz oraz Gniezno.

Więcej na temat liposukcja brzucha

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…