Inne placówki w pobliżu Poznania

Lekarze wykonujący usunięcie kaszaka w Poznaniu

W Poznaniu posiadamy w ofercie 5 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 6 różnych placówkach. Usługa usunięcie kaszaka w Poznaniu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego i dermatologa.

lek. Masaoud Sousak

chirurg ogólny, chirurg onkolog

w Prywatne Usługi Lekarskie dr Masaoud Sousak

10 / 10
lek. Krzysztof Błachowiak

chirurg ogólny

w Venavita

9,4 / 10
lek. Wiesława Ratajczak

chirurg plastyczny, chirurg ogólny

w MedKorekta

9,3 / 10
dr n. med. Krzysztof Nowak

chirurg onkolog

w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska

lek. Elżbieta Melerowicz-Rembiałkowska

dermatolog, wenerolog

w Szpital Medicus Bonus Środa Wielkopolska

Usunięcie kaszaka Poznań - cena

Prezentujemy poniżej ceny procedury usunięcie kaszaka w 6 placówkach w Poznaniu. Najniższa cena wynosi 350 zł w Prywatne Usługi Lekarskie dr Masaoud Sousak, najwyższa to 850 zł, natomiast średni koszt to 560 zł.

Ile kosztuje usunięcie kaszaka w Poznaniu?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi usunięcie kaszaka w poznańskich placówkach:

Posiadamy również ofertę w 38 innych miastach. Sprawdź ceny usunięcie kaszaka w innych miastach.

Usunięcie kaszaka w Poznaniu - gdzie najlepiej?

przychodnia przychodnia

Cysta naskórkowa (kaszak) to najczęściej spotykana torbiel wypełniona masami łojotokowymi i rogowymi. Powstaje w obrębie gruczołów łojowych i mieszków włosowych, przez co łatwo ją rozpoznać – na jej czubku jest ciemny punkt, stanowiący miejsce zaczopowania mieszka. Jeżeli dojdzie do zakażenia, kaszak staje się bolesny i zaczerwieniony. W takich sytuacjach należy go naciąć i oczyścić z treści – nie samodzielnie, a u lekarza, by uniknąć powikłań i rozlania się zawartości torbieli pod skórą.

Zakażony kaszak po oczyszczeniu wymaga stosowania antybiotyków przez okres 7-10 dni. Po ustąpieniu stanu zapalnego należy go wyciąć. Lekarz przeprowadza zabieg po wcześniejszym podaniu pacjentowi znieczulenia miejscowego. Po wycięciu zmiany rana zostaje zszyta pojedynczymi szwami. Zdjęcie szwów następuje po upływie 7-14 dni.

Wykwalifikowani chirurdzy w Poznaniu

Niektórzy pacjenci nie chcą poddawać się chirurgicznemu zabiegowi usunięcia kaszaka, ponieważ umiejscowił się w widocznym miejscu (np. na czole), przez co pozostanie po nim rzucająca się w oczy blizna. Pomocą takim osobom przychodzi laseroterapia, coraz częściej spotykana w gabinetach chirurgicznych. Pacjenci, którzy chcieliby przejść taki zabieg w Poznaniu, mogą wziąć pod uwagę wizytę w ośrodku Proderma, który 2 lata temu poszerzył zakres oferowanych usług o zabiegi chirurgii laserowej i małej chirurgii dermatologicznej. W ramach dermatochirurgii lekarze placówki usuwają zmienione chorobowo miejsca na skórze za pomocą skalpela, lasera, elektrokoagulacji lub krioterapii. Zajmuje się tym m.in. dr hab. n. med. Maciej Biczysko, specjalista z zakresu chirurgii, dr n. med. Magdalena Dembińska, dermatolog wenerolog oraz członek Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych, a także lek. med. Agnieszka Dudzińska, specjalistka z zakresu dermatologii i wenerologii, również należąca do Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych.

Lekarze Centrum Dermatologii Laserowej Epi Centrum usuwają zmiany skórne typu kaszak czy włókniak przy pomocy skalpela bądź lasera CO2. Członkami zespołu Centrum są m.in.: dr Małgorzata Hendzel, dermatolog, oraz dr Dariusz Dziwura, specjalizujący się w medycynie estetycznej i dermatochirurgii. Ośrodek współpracuje z Epi-Centrum Laser Clinic Gdańsk w Gdańsku.

Osoby, które chcą usunąć kaszaka, mogą również odwiedzić Klinikę Gromadziński. Ośrodkiem kieruje lek. med. Artur Gromadziński, specjalista chirurgii plastycznej oraz chirurgii onkologicznej, natomiast do zespołu medycznego placówki należy m.in. lek. med. Maciej Liweń, specjalista chirurgii ogólnej. Jest członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich, należy również do Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej. Aktualnie pracuje w Klinice Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej oraz Angiologii Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Usuwanie kaszaka – gdzie warto się udać?

Gabinet zabiegowy w MedPolonia Gabinet zabiegowy w MedPolonia

Osoby zdecydowane na chirurgiczne usunięcie cysty naskórkowej mogą udać się do Specjalistycznego Centrum Diagnostyczno-Leczniczego „Bamberski Dwór”. To klinika mieszcząca się w odremontowanym, zabytkowym budynku, posiadająca nowoczesne, bogate wyposażenie oraz nieustannie doskonalący się personel medyczny. Kierownikiem ośrodka jest dr hab. n. med. Marek Karczewski,

Lek. med. Artur Dobosz (Klinika Grunwaldzka) przeprowadza drobne zabiegi w znieczuleniu miejscowym. Wśród nich można wymienić usuwanie kaszaków, włókniaków i tłuszczaków, a także wycinanie brodawek i korekcja blizn. Doktor Dobosz to doświadczony specjalista chirurgii ogólnej, który doskonalił się w trakcie licznych warsztatów, szkoleń i kursów. Jest regularnym uczestnikiem krajowych i międzynarodowych konferencji naukowych, podobnie jak drugi członek licznego zespołu kliniki – dr n. med. Grzegorz Kierzynka, chirurg ogólny. Regularnie bierze udział w kongresach naukowych poświęconych nowoczesnej chirurgii, dzięki czemu na bieżąco śledzi najnowsze doniesienia medyczne.

Kolejna placówka to Centrum Medyczne neoMedica, w którym lekarze zajmują się wycinaniem zmian skórnych z medycznymi wskazaniami do usunięcia. Wśród likwidowanych zmian można wymienić np. naczyniaka, brodawki, kaszaka i polipa odbytu.

Drobne zabiegi chirurgiczne typu wycinanie brodawek, tłuszczaków i kaszaków oferuje również poznańska Poradnia Chirurgiczna NZOZ Apimed Wielospecjalistyczne gabinety lekarskie.

Pacjenci szukali zabiegu usunięcie kaszaka w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń oraz Gniezno.

Więcej na temat usunięcie kaszaka

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…