Leczenie otyłości balonem żołądkowym Poznań i okolice

Bezpośrednio w Poznaniu nie dysponujemy placówką wykonującą leczenie otyłości balonem żołądkowym, natomiast możemy zaproponować wynonanie zabiegu w jednej z 9 innych klinik z okolicy Poznania. Leczenie otyłości balonem żołądkowym można przeprowadzić m.in. w KCM Clinic w Jeleniej Górze (186 km od Poznania) w cenie 7000 zł lub w CDT MEDICUS w Lubinie (124 km od Poznania) gdzie cena za leczenie otyłości balonem żołądkowym wynosi 8500 zł. Wiecej informacji na temat zabiegu można przeczytać tutaj. Poniżej prezentujemy wszystkie alternatywne placówki, do których można umówić się na wizytę przez Kliniki.pl.

Stadmedica Centrum Medyczne

Bydgoszcz, ul. Nakielska 327(104 km od Poznania)
9,0 / 10  •  Znakomita  •  486 opinii
 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Medsil 7775 zł
 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym BIB System 9000 zł
 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera 365 9750 zł
 • Usunięcie balonu żołądkowego metodą endoskopową 2700 zł
 • Konsultacja w zakresie leczenia otyłości od 200 zł

Klinika Nova

Kędzierzyn-Koźle, ul. Kłosowa 7(244 km od Poznania)
8,9 / 10  •  Bardzo dobra  •  301 opinii

Sam zabieg odbył się w miłej atmosferze ze wspaniałym personelem, pod znieczuleniem ogólnym, w komfortowych warunkach na efekty jednak przyjdzie poczekać parę miesięcy ~ Agnieszka (Leczenie otyłości balonem, lek. Paweł Krach)

 • Leczenie otyłości balonem 6400 zł
 • Usunięcie balonu żołądkowego metodą endoskopową 1000 zł
 • Konsultacja w zakresie leczenia otyłościzadzwoń

Pulsmed

Łódź, ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 26(187 km od Poznania)
8,0 / 10  •  Dobra  •  180 opinii

Zabieg wykonany bardzo fachowo, na chwilę obecną jestem 3 tygodnie po założenie implantu - schudłem 9 kg. Jak dla mnie super! ~ Krzysztof z Poznania (Leczenie otyłości balonem, lek. Zbigniew Kowalczyk)

 • Leczenie otyłości balonem od 7500 zł
 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Heliosphere BAG 9000 zł
 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera od 6500 zł
 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Medsil od 6500 zł
lek. Zbigniew Kowalczyk

lek. Zbigniew Kowalczyk

chirurg ogólny, bariatra, lekarz medycyny estetycznej

Doświadczony chirurg bariatra, lek. Zbigniew Kowalczyk, jest ekspertem od implantacji balonika żołądkowego. Wykonuje z powodzeniem ten zabieg w Szpitalu Pulsmed od niemal 20 lat.

zobacz film o zabiegu »
 • Konsultacja w zakresie leczenia otyłości 180 zł

Leczenie otyłości balonem żołądkowym najbliżej Poznania - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie otyłości balonem żołądkowym najbliżej Poznania na podstawie cenników z 9 placówek. Najniższa cena to 6500 zł za leczenie otyłości balonem żołądkowym Medsil natomiast najwyższa cena w Poznaniu wynosi do 9750 zł (leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera 365).

Ile kosztuje leczenie otyłości balonem żołądkowym w najbliższej odległości od Poznania?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie otyłości balonem żołądkowym najbliżej Poznania:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie otyłości balonem żołądkowym najbliżej Poznania

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym BIB System
  Bydgoszcz, Nakielska 327(108 km od Poznania)
  6 miesięczny

  9000 zł

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera
  Łódź, Polskiej Organizacji Wojskowej 26(187 km od Poznania)
  6.500 PLN (znieczulenie miejscowe) / 7.000 PLN (znieczulenie ogólne) + 1200 PLN za znieczulenie przy usunięciu balona

  od 6500 zł
  do 6500 zł

  Łódź, Mokra 4(187 km od Poznania)
  cena wraz z usunięciem balonu

  od 7100 zł
  do 9000 zł

  Wrocław, Pilczycka 144-148(145 km od Poznania)

  8740 zł

  Brzeziny, Marii Curie-Skłodowskiej 6(204 km od Poznania)
  Balon na pół roku - 7200 zł Balon na rok - 8200 zł

  od 7200 zł
  do 7200 zł

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Heliosphere BAG
  Łódź, Polskiej Organizacji Wojskowej 26(187 km od Poznania)
  cena obejmuje kwalifikację do zabiegu, specjalistyczne badania, implantację balonu, konsultacje specjalistów i 6-cio miesięczną opiekę oraz usunięcie balonu żołądkowego; usunięcie balonu jest w znieczuleniu ogólnym; balon dostępny jest na wcześniejsze zamówienie + 1200zł za usunięcie balonu

  9000 zł

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Medsil
  Bydgoszcz, Nakielska 327(108 km od Poznania)
  6 miesięczny

  7775 zł

  Łódź, Polskiej Organizacji Wojskowej 26(187 km od Poznania)

  od 6500 zł
  do 6500 zł

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera 365
  Bydgoszcz, Nakielska 327(108 km od Poznania)
  12 miesięczny

  9750 zł

  Łódź, Polskiej Organizacji Wojskowej 26(187 km od Poznania)
  9000 zł - znieczulenie miejscowe, 9500 zł - znieczulenie ogólne + 1200zł za usunięcie balonu

  od 9000 zł
  do 9000 zł

  Wrocław, Pilczycka 144-148(145 km od Poznania)

  9740 zł

  Jelenia Góra, Bankowa 5-7(187 km od Poznania)
  +350 zł znieczulenie ogólne Balon roczny, potrzebna gastroskopia. Mozliwość zrobienia na miejscu w cenie 220zł + znieczulenie 350zł

  9000 zł

Posiadamy również ofertę w 13 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie otyłości balonem żołądkowym w innych miastach.

Leczenie otyłości balonem żołądkowym w Poznaniu - gdzie najlepiej?

Gabinet zabiegowy w Szpital Specjalistyczny Brzeziny Gabinet zabiegowy w Szpital Specjalistyczny Brzeziny

Balon gastryczny zakłada się do żołądka poprzez zabieg endoskopowy na okres 6 miesięcy. Lekarz rozszerza go do objętości 500 ml -  takie wypełnienie żołądka powoduje znaczne zmniejszenie uczucia głodu, a co za tym idzie przyjmowanie mniejszych porcji posiłków, czego efektem z kolei jest spadek masy ciała.

Balon żołądkowy do walki z otyłością

Prywatna Lecznica Certus to szpital wielospecjalistyczny, który posiada Centrum Endoskopii wykonujące m.in. zabiegi nieoperacyjnego leczenia otyłości balonem dożołądkowym. Wykorzystywany jest tutaj balon Orbera, który wprowadzany jest do żołądka pacjena po wcześniejszej gastroskopii oraz kwalifikacji do zabiegu. Ponadto w Centrum Endoskopii można poddać się także innym badaniom tj. kolonoskopii, retroskopii i anoskopii oraz endoskopii kapsułkowej. Balon Orbera zakłada tutaj dr Piotr Szabłowski, specjalista chirurgii ogólnej, który tytuł z tej dziedziny I stopnia uzyskał w 1996 roku, natomiast specjalistą II stopnia jest od roku 2001.

Klinika Chirurgii Plastycznej, Medycyny Estetycznej i Flebologii Solumed z zakresu leczenia otyłości oferuje swoim pacjentom zabieg endoskopowy, w trakcie którego lekarz wprowadza do żołądka balon gastryczny (Orbera). Ponadto wykonywane są tutaj inne zabiegi w walce z otyłością tj. laparoskopowa rękawowa resekcja żołądka czy regulowana opaska na żołądek. Jednym ze specjalistów, przyjmujących pacjentów, jest tutaj dr n. med. Szymon Kujawiak, ortopeda i traumatolog narządu ruchu, który doświadczenie swoje zdobywał w Oddziale Ortopedii i Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Doszkalał się w swojej dziedzinie na licznych kursach krajowych i zagranicznych.

Prywatny Gabinet Chirurgii Metabolicznej, Chirurgii Endokrynologicznej oraz Dermatochirurgii dr Maciej Biczysko oferuje z zabiegów chirurgii metabolicznej implantacje balonu żołądkowego, a także założenie regulowanej opaski żołądkowej (LAGB). Ponadto pomaga zwalczyć otyłość przez zabieg rękawowej resekcji żołądka oraz za pomocą operacji gastric by-pass. Zabiegi takie wykonuje dr hab. n. med. Maciej Biczysko, specjalista chirurgii ogólnej II stopnia od 1998 roku, który posiada bogate doświadczenie zawodowe zdobyte m.in. w latach 1994-1999 na stanowisku starszego asystenta w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Endokrynologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, a także w latach 1989-1994 jako stażysta (później asystent) w  Klinice Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej UM w Poznaniu. Doktor Biczysko przyznaje, iż jednym z jego zainteresowań zawodowych jest leczenie otyłości chirurgiczne, jak i technikami małoinwazyjnymi.

W Mandala Beauty Clinic z zakresu zabiegów gastrologicznych lekarz proponuje swoim pacjentom odchudzane przy udziale balona żołądkowego (Medsil). Ponadto z dietetyki i leczenia otyłości można uzyskać porady żywieniowe, wykonać analizę pierwiastkową tkanki włosa oraz poddać się testowi FIT. Dodatkowo z gastrologii wykonywane są tutaj operacje przepuklin brzusznych. Pacjentów przyjmuje tutaj m.in. dr n. med. Wojciech Turkiewicz, specjalista chirurgii ogólnej (od 2006 roku). Szerokie doświadczanie z tej dziedziny medycyny zdobył, pracując na Oddziale Chirurgii Ogólnej z Zespołami do spraw Urologii, Chirurgii Naczyniowej i Koloproktologii  oraz w Oddziale Transplantologii Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu, a także w Poradni Chorób Naczyń Szpitala Wojewódzkiego oraz w Specjalistycznym Centrum Diagnostyczno-Leczniczym Bamberski Dwór w Poznaniu.

Gabinet Chirurgii prof. Stanisława Dąbrowieckiego posiada w swojej ofercie - z zakresu wspomaganego leczenia otyłości - zakładanie balona żołądkowego Orbera. Dodatkowo lekarz wyleczy także otyłość chirurgicznie poprzez założenie regulowanej opaski żołądkowej czy operacje resekcji mankietowej żołądka. Ponadto specjalista ten oferuje korekcję ściany brzucha po odchudzaniu (usuwanie zwisającego brzucha) oraz korekcję chirurgiczną ściany brzucha (abdominoplastykę). Pacjentów przyjmuje tutaj prof. dr hab. n. med. Stanisław Dąbrowiecki, specjalista chirurgii ogólnej (II stopnia od 1987 roku), który swoje doświadczenie zdobywał w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej CM UMK w Szpitalu Akademickim w Bydgoszczy w latach 2001-2012.

 

75 75

Więcej na temat leczenie otyłości balonem żołądkowym