Leczenie otyłości balonem żołądkowym Poznań

Akcja Otyłość

Zdobądź wiedzę, wykonaj test i przekonaj się, czy dotyczy Cię problem otyłości.

Leczenie otyłości balonem żołądkowym Poznań - cena

Prezentujemy poniżej ceny związane z procedurą leczenie otyłości balonem żołądkowym w Poznaniu na podstawie cenników z 1 placówek. Najniższa cena to 9500 zł za leczenie otyłości balonem żołądkowym BIB System natomiast najwyższa cena w Poznaniu wynosi do 12900 zł (leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera).

Ile kosztuje leczenie otyłości balonem żołądkowym w Poznaniu?

Poniższy wykres przedstawia wizualnie minimalne i maksymalne ceny najpopularniejszych metod w ramach usługi leczenie otyłości balonem żołądkowym w poznańskich placówkach:

cena minimalna
cena maksymalna

Tabela cen leczenie otyłości balonem żołądkowym w Poznaniu

Tabelaryczne zestawienie szczegółowych cen w zależności od metody oraz placówki:

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym BIB System
  Poznań, Grunwaldzka 156
  Nieoperacyjne leczenie otyłości balonem BIB - 6m - 9500 zł

  9500 zł

 • Leczenie otyłości balonem żołądkowym Orbera
  Poznań, Grunwaldzka 156
  Kwalifikacja do nieoperacyjnego leczenia otyłości balonem Orbera - 143 zł Diagnostyka do leczenia otyłości balonem żołądkowym - 890 zł Nieoperacyjne leczenie otyłości balonem Orbera - 12m - 12900 zł Usunięcie balonu żołądkowego - 2000 zł

  12900 zł

Posiadamy również ofertę w 11 innych miastach. Sprawdź ceny leczenie otyłości balonem żołądkowym w innych miastach.

Leczenie otyłości balonem żołądkowym w Poznaniu - gdzie najlepiej?

Balon gastryczny zakłada się do żołądka poprzez zabieg endoskopowy na okres 6 miesięcy. Lekarz rozszerza go do objętości 500 ml -  takie wypełnienie żołądka powoduje znaczne zmniejszenie uczucia głodu, a co za tym idzie przyjmowanie mniejszych porcji posiłków, czego efektem z kolei jest spadek masy ciała.

Balon żołądkowy do walki z otyłością

Prywatna Lecznica Certus to szpital wielospecjalistyczny, który posiada Centrum Endoskopii wykonujące m.in. zabiegi nieoperacyjnego leczenia otyłości balonem dożołądkowym. Wykorzystywany jest tutaj balon Orbera, który wprowadzany jest do żołądka pacjena po wcześniejszej gastroskopii oraz kwalifikacji do zabiegu. Ponadto w Centrum Endoskopii można poddać się także innym badaniom tj. kolonoskopii, retroskopii i anoskopii oraz endoskopii kapsułkowej. Balon Orbera zakłada tutaj dr Piotr Szabłowski, specjalista chirurgii ogólnej, który tytuł z tej dziedziny I stopnia uzyskał w 1996 roku, natomiast specjalistą II stopnia jest od roku 2001.

Klinika Chirurgii Plastycznej, Medycyny Estetycznej i Flebologii Solumed z zakresu leczenia otyłości oferuje swoim pacjentom zabieg endoskopowy, w trakcie którego lekarz wprowadza do żołądka balon gastryczny (Orbera). Ponadto wykonywane są tutaj inne zabiegi w walce z otyłością tj. laparoskopowa rękawowa resekcja żołądka czy regulowana opaska na żołądek. Jednym ze specjalistów, przyjmujących pacjentów, jest tutaj dr n. med. Szymon Kujawiak, ortopeda i traumatolog narządu ruchu, który doświadczenie swoje zdobywał w Oddziale Ortopedii i Chirurgii Urazowej Narządu Ruchu Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu. Doszkalał się w swojej dziedzinie na licznych kursach krajowych i zagranicznych.

Prywatny Gabinet Chirurgii Metabolicznej, Chirurgii Endokrynologicznej oraz Dermatochirurgii dr Maciej Biczysko oferuje z zabiegów chirurgii metabolicznej implantacje balonu żołądkowego, a także założenie regulowanej opaski żołądkowej (LAGB). Ponadto pomaga zwalczyć otyłość przez zabieg rękawowej resekcji żołądka oraz za pomocą operacji gastric by-pass. Zabiegi takie wykonuje dr hab. n. med. Maciej Biczysko, specjalista chirurgii ogólnej II stopnia od 1998 roku, który posiada bogate doświadczenie zawodowe zdobyte m.in. w latach 1994-1999 na stanowisku starszego asystenta w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Endokrynologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, a także w latach 1989-1994 jako stażysta (później asystent) w  Klinice Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej UM w Poznaniu. Doktor Biczysko przyznaje, iż jednym z jego zainteresowań zawodowych jest leczenie otyłości chirurgiczne, jak i technikami małoinwazyjnymi.

W Mandala Beauty Clinic z zakresu zabiegów gastrologicznych lekarz proponuje swoim pacjentom odchudzane przy udziale balona żołądkowego (Medsil). Ponadto z dietetyki i leczenia otyłości można uzyskać porady żywieniowe, wykonać analizę pierwiastkową tkanki włosa oraz poddać się testowi FIT. Dodatkowo z gastrologii wykonywane są tutaj operacje przepuklin brzusznych. Pacjentów przyjmuje tutaj m.in. dr n. med. Wojciech Turkiewicz, specjalista chirurgii ogólnej (od 2006 roku). Szerokie doświadczanie z tej dziedziny medycyny zdobył, pracując na Oddziale Chirurgii Ogólnej z Zespołami do spraw Urologii, Chirurgii Naczyniowej i Koloproktologii  oraz w Oddziale Transplantologii Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu, a także w Poradni Chorób Naczyń Szpitala Wojewódzkiego oraz w Specjalistycznym Centrum Diagnostyczno-Leczniczym Bamberski Dwór w Poznaniu.

Gabinet Chirurgii prof. Stanisława Dąbrowieckiego posiada w swojej ofercie - z zakresu wspomaganego leczenia otyłości - zakładanie balona żołądkowego Orbera. Dodatkowo lekarz wyleczy także otyłość chirurgicznie poprzez założenie regulowanej opaski żołądkowej czy operacje resekcji mankietowej żołądka. Ponadto specjalista ten oferuje korekcję ściany brzucha po odchudzaniu (usuwanie zwisającego brzucha) oraz korekcję chirurgiczną ściany brzucha (abdominoplastykę). Pacjentów przyjmuje tutaj prof. dr hab. n. med. Stanisław Dąbrowiecki, specjalista chirurgii ogólnej (II stopnia od 1987 roku), który swoje doświadczenie zdobywał w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej i Endokrynologicznej CM UMK w Szpitalu Akademickim w Bydgoszczy w latach 2001-2012.

 

Pacjenci szukali zabiegu leczenie otyłości balonem żołądkowym w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń, Swarzędz oraz Gniezno.

Więcej na temat leczenie otyłości balonem żołądkowym

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…