Lekarze wykonujący podniesienie piersi w Poznaniu

W Poznaniu posiadamy w ofercie 1 specjalistów, którzy są ekspertami od tej usługi. Lekarze przyjmują pacjentów w 1 różnych placówkach. Usługa podniesienie piersi w Poznaniu jest najczęściej wykonywana przez chirurga ogólnego, lekarza wykonującego zabiegi medycyny estetycznej i chirurga plastycznego.

lek. Wiesława Ratajczak

chirurg plastyczny, chirurg ogólny

w MedKorekta

9,3 / 10

Podniesienie piersi w Poznaniu - gdzie najlepiej?

Opadnięte piersi to skutek nie tylko upływu lat, ciąży czy karmienia piersią, ale także zbyt dużego rozmiaru biustu, który jest ciężki. Operacja podciągnięcia biustu polega na wycięciu nadmiaru skóry, dzięki czemu piersi wzniosą się ku górze. Może być połączona z redukcją lub powiększeniem biustu, ale może też być osobnym zabiegiem.

Biust do góry

Na zabieg podciągnięcia piersi w przypadku ich opadania można umówić się do Kliniki Chirurgii Plastycznej Dr Kubasik. Ponadto wykonywane są tutaj także zabiegi powiększenia piersi własnym tłuszczem lub za pomocą implantów oraz zabiegi zmniejszenia biustu, który jest zbyt duży. Pacjentkami z tego zakresu zajmuje się dr Mikołaj Kubasik, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1999 roku) oraz chirurgii plastycznej (od 2008 roku), który swoje doświadczenie z tej drugiej dziedziny zdobywał w Klinice Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju (pod kierunkiem prof. Kazimierza Kobusa).

Liftingowi biustu można poddać się także w klinice Gromadziński Zespół Medyczny. Tutaj z innych zabiegów operacji plastycznych pacjentka może wybrać: powiększenie piersi za pomocą implantów, zmniejszenie biustu oraz korekcję kształtu brzucha czy zabieg liposukcji modelujący wybraną okolicę ciała: uda, biodra czy brzuch. Lekarzem operatorem jest tutaj dr Artur Gromadziński, specjalista chirurgii plastycznej, ogólnej i onkologicznej. W swojej praktyce lekarskiej zajmuje się m.in. operacjami piersi, które wykonuje na Oddziale Chirurgii Wielkopolskiego Centrum Onkologii oraz w Klinice Akademii Medycznej w Poznaniu.

W Klinice Ziębickiej uniesienie opadających piersi to tylko jeden z przeprowadzanych tutaj zabiegów na biuście. Z pozostałych można wymienić: powiększenie piersi implantami anatomicznymi lub okrągłymi, korekcję brodawek i otoczek, korekcję położenia implantów a także usuniecie, wymianę lub usunięcie torebki wokół implantów. Takie i inne zabiegi przeprowadza tutaj dr Piotr Skupin, specjalista chirurgii plastycznej, estetycznej i rekonstrukcyjnej, który szkolił się z tego zakresu na wielu stażach i kursach krajowych i zagranicznych oraz w Szpitalu Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju.

Klinika Kolasiński mieszcząca się w Swarzędzu-Nowej Wsi (17 km od Poznania) oferuje m.in. korekcję obwisłych piersi za pomocą zabiegu ich podniesienia. Zabieg ten może być połączony z redukcją biustu w przypadku jego zbyt dużej wielkości. Dodatkowo można umówić się także na zabieg rekonstrukcji piersi, powiększenia piersi (np. za pomocą autogennej tkanki tłuszczowej - lipomodelling) oraz korekcji piersi i ich rekonstrukcji z wykorzystaniem sytemu Brava. Do kadry lekarskiej należy tutaj dr Andrzej Bielecki, specjalista chirurgii ogólnej (I stopnia od 1985 roku) i plastycznej (II stopnia od 1989 roku). Posiada on bogate doświadczenie zdobyte w swoich dziedzinach za granicą w Lyonie, Dusseldorfie i Jenie oraz w Polsce w Polanicy Zdroju i Warszawie.

Kobiety, chcące podnieść swój biust w Poznaniu, mogą także udać się do Kliniki Promienistej, gdzie oprócz klasycznej mastopeksji, specjaliści przeprowadzają także powiększenie piersi za pomocą implantów, zmniejszenie biustu oraz różne zabiegi korekcyjne piersi z zakresu korygowania położenia i wielkości brodawek, korekcji wciągniętych brodawek czy usuwania zbliznowaceń i zrogowaceń. Jednym z tych specjalistów jest dr Marek Budner, specjalista położnictwa i ginekologii oraz anestezjologii i intensywnej terapii, który swoje doświadczenie zdobywał m.in. w Centrum Leczenia Raka Piersi Helios w Bad Saarow niedaleko Berlina.

Klinika Chirurgii Plastycznej, Medycyny Estetycznej i Flebologii Solumed proponuje zabiegi podniesienia opadającego biustu, jako samodzielny zabieg a także w połączeniu ze zmniejszeniem zbyt dużego biustu. Można tutaj poddać się także powiększeniu piersi, liposukcji wybranej części ciała, plastyce brzucha a także laserowej plastyce warg sromowych czy plastyce powiek górnych i dolnych. Na konsultacjach i zabiegach z tego zakresu pacjentka spotka się tutaj z dr. n. med. Tomaszem Dydymskim, chirurgiem ogólnym od 2004 roku oraz chirurgiem plastycznym od 2009 roku. Lekarz ten szkolił się przez dwa lata (1997-1998) za granicą w  Oddziale Chirurgii Plastycznej Cleveland Clinic w USA oraz w Polsce w Szpitalu Chirurgii Plastycznej w Polanicy Zdroju.

Pacjenci szukali zabiegu podniesienie piersi w pobliżu Poznania, w miejscowościach: Luboń, Swarzędz oraz Gniezno.

Więcej na temat podniesienie piersi

Wpisz zabieg, miejscowość, klinikę lub lekarza…